Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter

Sol sol jättesköna soooool...

13 mars 2012 10:14
  Outfits   

Ja man kan ju inte annat än att må toppen när man har vårsolen strålandes från en klarblå himmel som i dag =D
Här får ni lite skön vårinspiration från oss här på webshoppen:
* Jag har på mig "luca straight jeans", "officiel"-linne och nya underbara Vero Moda-linnet "boheme" som kommer i dag.
* Joline har på sig nya superfina gröna färgen på Vila-chinosen "allay" (kommer även i rött) och officiel"-linne och nya fina koftan "sala".
* Therese har på sig nya Vero Moda-tunikan "boheme mini dress" med coolt rosa "officiel"-linne under och cooola kedjorna "fria" (som jag också har i dag).
* Fanny har på sig sköna jeansleggingsen "funky foxy", "officiel"-linne och den nya fina koftan "sala" som kommer i härliga vårfärger nu.

S

Åh Therese outfit gillar jag :)

den 13 mars 2012 @ 10:29

Helen

Hur är Boheme Linnet och tunikan i storlek ?
Du skrev att Amaya-tunikan är liite stor i storlek,
är det någon skillnad på dessa från VM?

den 13 mars 2012 @ 10:31

Mia

Så härligt med vår :) Hur är tunikan boheme i storleken och gärna längd i small med! :)

den 13 mars 2012 @ 10:31

Sara

Pris på Boheme tunikan?

den 13 mars 2012 @ 10:32

Eva svarar

Therese valde att gå ner en storlek även på den här modellen men den är ändå nättare än Vilas "amaya"-serie. Jag har min vanliga storlek och som ni ser på linnet så är det inte lika djupt ringat som "amaya".

den 13 mars 2012 @ 10:33

Kan man ha det här virkade plaggen om drar mer kring höfterna? Tycker det är så vackra =)

den 13 mars 2012 @ 10:41

Lindis

Nya färgen på allay var riktigt snygg, gillar verkligen din outfit Joline :D Boheme linnet & mini dress var så fint, ni är superfina =)

den 13 mars 2012 @ 10:44

Piian

Ghaaaa såå snygga ni är alla 4 :) Eva jag har VM- Linnet sen innan,, de är grymt snyggt!!!! Therese du är såå snygg i din outfit :))))) Joline kanonsnyggt med gröna byxor dom passar du kanon i !!!!! dom måste du bara ta till dej :)

den 13 mars 2012 @ 10:48

cee

hej

Kommer du få in shortsen med hög midja i olika färger och funky fox i grönt (klargrön),aprikos och gult??vill ha!!!!!!!!!!!

den 13 mars 2012 @ 10:56

Eva svarar

cee, nya shorts kommer in från pieces i färger men nu med knappar framtill och inte fullt så hög midja ( hw-modellen på shortsen var inte så superuppskattad förra året nämligen). Funky hw kommer in igen i grönt i maj månad.

den 13 mars 2012 @ 11:02

J

Anonym, köpte denna på veromoda idag( jagvet, jag syndade! ;)Men jag ville vara säker på storlek och provade därför i butik innan. Köpte en L som satt fint, men ännu bättre blev den med min underklänning/body som håller in" paketet", men funkade även utan.

den 13 mars 2012 @ 17:52

J

Vad jag menade var alltså att t om jag som har både höfter och mage kan ha denna;)

den 13 mars 2012 @ 17:56