Ni som hängt mer ett tag här och kan er Mandel-historia känner nog igen den här dunderstorsäljaren från OBJECT... NU görs den om i nya färger = cognac och mocca och priset är detsamma 399 kr. Det är en heelt suverän modell påplånbok som rymmer en Iphone i ytterfickan = såååååå supersmart verkligen!!! Med lite tur är den här redan i morgon om postis är rekordsnabb ;P
Emmelie har "Funky Foxy Leggings", det nya linnet som snart kommer upp "Foldie" och kavajen "Balzar Blazer". Evelina har de sköna jeansen "Robyn Skinny" och skjortan "Saffi Pocket Shirt" ;P
I dag skiner solen så man får härlig vårkänsla trots att kylan fortfarande håller i sig ;) Jag har på mig nya superfina VILA-tunikan som kommer upp i dag på webshoppen, rekommenderas verkligen!!! Det är en superskön lite vidare modell med tunt skirt tyg som bara faller snyggt. Nu ska vi in i fotostudion och sätta igång med dagens plåtning och det kommer in sååååå mycket snyggt i dag så var med här vid 11-snåret som vanligt.
Jag har på mig sköna "funky highwaist" som kommer in i rött och vitt i dag, "officiel"-linne och nya underbara "salt tunic". Smyckena för dagen är "billie jeans", "love valentine", "vexa"-armbanden och örhänget "patia".
I dag lyxade vi till med mysig frukost på Lasse Maja, jag tog Meze-frukosten med youghurt, frukt och nötter och nybakad grovt bröd mmmm. I dag kommer det upp massa efterlängtade plagg såsom funky highwaist i både rött och vitt, den blommiga tunikan/linnet från VILA, tunikan/klänningen jag hade på mig i lördags och det fina VILA-linnet med rosetten som jag visat er här flera gånger.
Den här veckan kommer det in såååå mycket snyggt!!! Redan i morgon kommer flera efterlängtade plagg såsom de två översta här = enfärgade linnet för 159 kr och blommiga tunikan/linnet för 199 kr (sålde som tusan i butiken i går). Underbara tunikan/klänningen som jag hade på mig i går = längst ner till vänster kommer också i morgon i två olika färger, pris 299 kr. Jag har äntligen fått tag på snygga slitna jeanslegings i favvomodellen "duffy" som kostar 399 kr och dessa HOPPAS jag kommer i mitten av veckan =)
Nu har vi ätit lunch (gissa vad ;P) och snart ska jag och dottern åka till mysiga Gunnebo Slott. Jag har på mig supersköna jeansskjortan "cougar" som jag verkligen kan rekommendera, hade svårt att bestämma mig för färg bara för jag tycker den ljusa var somrigast men nu blev det den mörka ändå för slitningarna syntes bäst på den ;P
I går var det som sagt full fart i butiken i stan och jag sålde ju såklart den nya klänningen/tunikan som jag hade på mig på mig = "salt tunic" som kommer upp på webshoppen i morgon. Det var många vårkappor och jackor som sålde bra också och självklart de nya funky highwaist i både rött och vitt som ni får vara snabba på här i morgon kl 11 när de läggs upp ;P Spetslinnet "chila" passade perfekt nu när vårsolen tittade fram och vi sålde supermånga jeansleggingsen av modellen "cleave 5 p 163" (rekommenderas verkligen). Nya blommiga kläningen "new vivi" var det många som gillade (det blir påfyllnig på webshoppen efter 15 i morgon) och vårkappan "lisa trench" var verkligen mångas favvo i går =)
Satt i lugn och ro med en kaffe för att gå igenom bloggen här hemma en timme ooch en kvart innan dotterns dans började...trodde jag men då kmom jag på SOMMARTIDEN!!! Snacka om att sätta kaffet i halsen det blev full fart här hemma så det vara bara att få på dottern kläderna och slänga på sig en keps(!) och dra iväg till dansen... men vi hann =D
Det är såååå mycket shoppingtokiga kunder i butiken nu!!! Nu tänds grillen utanför grannbutiken Dunderdon också så nu är det verkligen våååårmys på vår underbara gata =)