Ni får bara inte missa ponchon från VILA - den är bara såååå snygg! Har precis fotat den nu i studion och den är heeeelt grym, perfekt till alla kyliga sommarkvällar och hela hösten framåt. Rekommedneras VERKLIGEN!!! Finns just NU även i butiken i stan så skynda ner dit alla ni som kan för den lär försvinna snabbt här på wenshoppen kan jag tänka ;P
Ja då är vi tillbaka på webshoppen efter en heeelt underbar semestervecka på Kreta =) Känns toppenbra att vara tillbaka på jobbet igen och det har kommit in såååååå mycket snyggt så det blev värsta julafton för mig när jag kom hit i dag... jag bytte om direkt till den här efterlängtade klänningen från ONLY som jag kommer använda flitigt i sommar ;P
Nu ska vi ha ett litet morgonmöte här på webshoppen eftersom det var ett tag sedan vi träffades och nu har vi sommarjobbare som ska skolas in också :)
Jag har på mig nya tunikan "rose" som jag verkligen rekommenderar, koommer äveni svart och marin, priset är 239 kr. Smyckena för dagen är "join leopard", "cornelia", "tyra" och "claudia"
Två böcker hann jag läsa ut på Kreta och nu har jag precis börjat i en ny, det är semesterkänsla tycker jag ;) I dag åker jag och Kalle hem till Göteborg så i morgon är vi tillbaka på webshoppen som vanligt igen ;P Jag har på mig "edita 3/4"-leggingsen, "officiel"-linnet och sköna toppen/linnet "sorose".
Så här såg det ut på den restauranten som vi oftast var på på Kreta... Chefen som ägde stället satt lugnt under sin "boss"-skylt med fotot på honom självt hängandes bredvid. Han satt där han satt och tittade lugnt på medans alla andra sprang omkring och hjälpte gästerna... Kanske skulle fixa en egen "boss"-skylt till webshoppen också... ;P
Det kommer in massa snyggt nu i veckan =) Här är en liten tjuvkik på några godsaker från VILA. De två översta plaggen vet jag att ni är många som längtat efter så håll koll här i veckan, ponchon kostar 499 kr och långkoftan kostar 299 kr. Den coola animaltunikan kostar 249 kr och den enfärgade kostar 299 kr. Alla plagg som kommer in nu och framåt är från "preautumn"-kollektionen vilket innebär att det är en försmak på hösten men att det är plagg som man kan använda redan nu ;)
Brrrrr här var det kallt på Öland, fick byta om från midsommarklänningen och ta på mig jeans istället;P Nu ska vi iväg till min pappa som har vernissage här i dag på "Himmelsberga" så barnen sitter och ritar teckningar till honom just nu. I dag har jag på mig "funky"-jeans, "officiel"-linne och underbara skjortan från Only som jag tyvärr tror är slut nu ;P
Hade ni en skön midsommarafton i går eller blev det kallt och regnigt hos er?
Vi landade runt två-snåret i natt och jag måste bara säga en sak.. brrrrr vad kallt det kändes, 20 grader KALLARE än vi haft den här veckan på Kreta där man gått barbent hela tiden i 30-gradig värme;P Nu är det full fart här hemma för planen är att vi ska komma ner till Öland i eftermiddag om vi blir klara med allt här. Tvättning och packning pågår för fullt och Kalle är nu på webshoppen för att jobba en timme eller två så jag hoppas att allt flyter på här hemma så vi kommer i väg i hyffsad tid. Som tur är så finns det några ställen på Öland där man dansar runt midsommarstången först i morgon så barnen får midsommarfirandet då istället ;)
Jag har på mig sköna tunikan "Hera Jersey Tunic", "officiel"-linne under, västen "afia" ochleggingsen "edita 3/4".
Ha en underbar midsommarafton nu alla söta Mandel-människor =D
Evelina har på sig shortsen "Betty Shorts", skjortan "Janita 3/4 Tunic", sjalen "Daiki Scarf" och väskan "Virabello Travel Bag". Emmelie har på sig shortsen "Papia Shorts", skjortan "Ivy Loose Long Shirt" och matchar med väskan "Southfield Bag".
Evelina har på sig klänningen "Lemonmoon True Tunic", jeansjackan "Westa Denim Jacket", halsbandet "Dana Necklace" och håller i väskan "Loni Travel Bag". Emmelie har långklänningen "Almond Long Dress", sjalen "Ly Tube Scarf" och väskan "Donna Leather Cross Over".
Evelina har på sig shortsen "Lullu Highwaisted Shorts", "Officiel Tank Top", hatten "Lioni Hat" och väskan "Toxic Bag". Emmelie har på sig shortsen "Omma Boyfriend Shorts", tröjan "Mega" och väskan "Aimi bag".
Emmelie har på sig klänningen "Bia Long Top" och rosen "Party Flower Brosch". Evelina har på sig linnet "Officiel u-neck", klänningen "Lotus Strap Tunic", sjalen "Lassi Scarf" och ringen "Leopard Ring".
Evelina har på sig klänningen "Telest Dress" och ringen "Leopard Ring". Emmelie har kjolen "Ayano Skirt" och blusen "Herm Shirt".
Emmelie har på sig klänningen "Stairs True Dress" och bältet "Edwina Double Belt". Evelina har på sig klänningen "Sero Tunic", blusen "Herm Shirt" och halsbandet "Unity Necklace".