Fredag och här innebär det frukostmöte på webshoppen med Mandelgänget =) I dag kommer det in massa finfina plagg, bla en heeelt grym parkas från OBJECT som jag själv är helt kär i, superfin top i knalliga färger (som jag visade er här på bloggen häromdagen i orange/rosa), fint chiffonglinne, fina lilla dalahästen från Baglady som vi haft inne flera gånger tidigare som är sååååååå fin (ett hänge till halsband eller armband) och lite annat smått och gott.
Jag har på mig "funky highwaist", "fadwa", "cecil"-sjalen, mobilväskan "paco", "hogan"-örhängen i svart och massa EDBLAD-smycken såklart
I oktober kommer dunderstorsäljaren kiwi in igen i härliga höstfärger:) Jag lyckades norpa de sista boxarna som fanns att få tag på nu för hösten. Det är den kortärmade modellen som kommer in nu igen:)
Evelina har på sig "Funky Highwaist Leggings 11", "Officiel Long Tank", pajlett toppen "Glenda Top" som ni inte får missa imorgon kl.11 och mobilväskan "Paco". Caiza har på sig "Funky Highwaist Leggings 11", Rally Top", sjalen "Dulli Scarf", smyckena "Kajsa" och " Nicole".
Lina har på sig "Funky Highwaist Leggings 11", "Officiel Long Tank" och tubsjalen "Rimona Tube Scarf". Therese har på sig "Funky Highwaist Leggings 11", Officiel Long Tank 11" och den transparenta toppen "Nissi Top".
Nu söker vi personal till webshopen! Lina som har jobbat tillfälligt hos oss över sommaren ska sluta i oktober. Vi kommer att fylla hennes plats med en heltidstjänst.
Om du tror att du eller någon du känner skulle passa för tjänsten så gå gärna in och läs mer om vad vi söker.
Det kom ett paket hela vägen från Littauen till oss med hembakat bröd och choklad... Vi har under flera års tid skänkt massa kläder från Mandel till en liten by i Littauen och nu har lärarinnan som ansvarar för upppackningen i byn skickat oss en den här söta "tack"-gåvan för alla kläder dom fått från oss ;)
I dag skiner sooooolen så det är en vacker start på höstens första månad =) Hoppas verkligen det blir en härlig vacker höst i år, jag vet att det är många som nästan får panik över att hösten är här men den kan verkligen fantastiskt härlig också =)
Idag har jag på mig "funky wow" (som snart kommer in igen... för femtielfte gången ;P), "officiel strap"-linnet under den superfina chiffongtoppen "scally" som jag verkligen rekommenderar. Smyckena för dagen är "electra", "me and you", "join leopard", "claudia" "leopard"-ringen och "block matt".
Idag kl.15.15 kommer det påfyllning på "Boya Corduroy Leggings", "Filipi Slim Jeans 8154", lila "Funky Highwaist Leggings 11" och svarta "Funky Foxy Leggings" =)
OBJECT-koftan "penny" har vi ju haft ine flera gånger och nu finns den att få tag på igen i både svart och grått, priset är 599 kr. Vill ni att jag ska ta in den igen så hojta till här nu tack =)