Den här fina gosiga mönstrade tunikan kommer in nu i veckan. Det är en suverän tröja/tunika som man slipper frysa i då det är mycket ull i den - perfekt i vinter alltså=) Kommer i tre olika färger och kostar 499 kr.
Stackars Lisa som skulle öppna butiken i dag ligger hemma och är sjuk så jag kommer därför jobba själv i stan hela dagen så kom och kööööp så jag får mycket att göra i dag =) Jag har bunkrat upp med frukt, nötter och youghurt bakom disken så jag ska nog klara mig sälv (det är bara den där lilla två-minuters-pausen på ett visst ställe som kan ställa till problem ;P). I går kväll var vi på Göteborgs Operan och såg genrepet av West Side Story - grymma dansnummer - en riktigt vitaminkick så den kan jag verkligen rekommendera! Jag har på mig "funky denim", dona shirt, "villisi"-skärpet och "me and you"-halsbandet och mina vanliga EDBLADsmycken som ni nog kan vid det här laget ;P
... "Cornelia" räcker det nog för många av er stammisar att jag skriver här så kommer ni nog ihåg vårens superduperstorsäljare från Baglady.. Ett mönstrat armband som vi sålde heeelt fantastiska mängder av och den tog slut snabbt som tusan varje gång den kom in =) Nu görs "cornelia"-armbandet om i nya underbara knalliga färger som känns helrätt nu i höst. Jag förvarnar på bloggen innan den kommer upp här så ni kan vara redo =)
Dessa blockmönstrade strumpbyxorna från Pieces har vi ju sålt som tusan av så nu har jag beställt in dom igen =D Troligtvis är de här i början av nästa vecka =)
Eva har på sig "Nixali New Tunic" och "Funky Wow". Caiza har på sig "Dona Long Shirt" och "New Connery Mini Skirt". Therese har på sig "Camilo Long Shirt", "Officiel Long Tank" och "Duffy Lina Zip Denim". Nyblivna brunetten Elina har på sig "Snake Blazer", "Officiel 3/4 O-Neck" och "Roady Coated Pants" som kommer upp på måndag. Joline har på sig "Officiel 3/4 O-Neck", "Sound Long Waistcoat" och "Cleave 5 Pocket". Lina har på sig den stickade tröjan "Dexter" som kommer upp idag, och "Soso Leggings". Evelina jobbar sin sista dag i "Dona Long Shirt", "Fellini Oversize Top" och "Foxy Leggings".
I dag har vi underbar strålande sol här i Göteborg så det är härlig fredagsfeeeling =) Snart är det dags för fredagsfrukosten här på webshoppen och eftersom det är Evelinas sista så blir det tårta också ;) Jag har på mig "funky wow", "nya toppen som kom i går "nixali" i marin som jag verkligen rekommenderar - sååååå snyggt till svart!!!
Nu har (nästan) hela Mandel-gänget kört Go Kart här i kväll. Det var dags för en Mandel-kväll igen så vi överraskade gänget med race...kolla vilka tre som står på pallen;P