Jag gillar verkligen vårens alla underbara färger i år och nu har det äntligen kommit mycket av den ljuvliga aprikosa nyansen som är såååå fin=) * Therese har på sig linnet "pool" som kommer i dag, sjalen "novalee" och coola "funky fast". * Jag har på mig coola oversizeskjortan "nomim" som kommer i dag, "funky hw" (som kommer in igen i april i den här tvätten) och smyckena "leopard"-ringen, "join leopard", "courtney" och "join steel balls" (som snart kommer in igen. * Fanny har på sig dagens ljuuuvliga festklänning från Vila "sylvester" och "new nikoliine". *Joline har på sig sköna "funky fast", det rosa "officiel long tank"-linnet och underbara Objecttröjan "rust knit" som kommer i dag. Den superfina skinnväskan hon har över axeln kommer också i dag och den är bara sååå cool i en mjuk ljuvlig skinnkvalitet: "odell".
Ha ha ha, ja här får man kämpa för att ha ögonen öppna för solen är verkligen stark redan nu på morgonen=) Underbart med vårsolen här nu, tänk att påskhelgen är nästa vecka och då hoppas jag verkligen att vi får en stoooor sol över hela landet=D
I dag kommer det en fin festklänning från Vila som är perfekt till påskafton tex ;) Nu kommer även ett coolt linne, underbar Object-tröja i finstickad kvalitet, suuuuperfin mönstrad chiffongskjorta från Vila och lite annat smått och gott=)
Jag har på mig sköna "funky hw", "officiel"-linne och suuupersköna "mila poncho" som jag verkligen rekommenderar. Favvohalsbandet "fobo" har jag också och siuveräna mobilväskan "zalie".
Är ni laddade för lite härlig vårshopping idag, nu kommer tex de snygga jeansshortsen och den finfina spetskjolen som jag tipsat er om här. * Jag har på mig sköna collegetunikan från Vila som kommer i dag "need", "funky coat hw" och flätat skärp. * Joline har på sig nya ljuuuvliga kjolen "lavish", toppen "citi" och cooola jeansjackan "new suri". * Fanny har på sig coola "funky noel", "freddy"-skjortan och "vido necklace". * Therese har på sig nya supercoola jeansshortsen "nicolai", "officiel"-linnet i rosa, "anzu" och "new nikoline".
Hoppas ni alla har kommit i kapp sommartiden nu, även om det bara är en timme så tar det ändå en liten stund att komma i fas tycker jag;P Nu sitter jag här med mitt morgonkaffe och dagens första chokladbitar (min dagliga drog ;P) och ska sätta igång med dagens texter till plaggen=) I dag kommer äntligen den efterlängtade Vila-koftan som jag tipsade om från inköpsmötet (se inlägget från 10/11) i höstas =) Nu kommer även de cooola jeansshortsen som jag skrev om i söndags och de är så grymt snygga!!!
Jag har på mig "Funky Coat HW Legging", "officiel long tank" i den fina gröna nyansen, "chow"-linnet och underbara "zebro"-kavajen som jag verkligen rekommenderar!
Jag var en sväng på stan här nu på lunchen och passade på att gå in till superfina inredningsbutiken "Grönbergs Interiör". De har fyllt butiken med massa vackert påskpynt nu och härliga blommor som alltid. Ska ni köpa lite vackert hem eller i "gåbort"-present så rekommenderar jag er verkligen att gå dit om ni är i krokarna=)
Den här tunikan/klänningen gör Vila till juni-leverans i svart och aprikost, pris 399 kr. Vad tycker ni om den? Hojta gärna till om ni vill att jag ska ta in den eller ej=)
Ha ha ha ja den här bilden säger väl allt om dagens väder här ;P * Therese har på sig coola "lala jeansen", "officiel"-linne och supersköna nya sjalen "camouflage scarf" som kommer i dag. * Joline har på sig de nya grå "ulimate"-jeansen som är i en tunnare kvalitet (och 100 kr billigare), "officiel"-linne och sköna "grappo". * Fanny har också på sig den superfina "camouflage scarf", och coooola tishan "kings och nya capribyxorna "funky noel" som också kommer i dag.