Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Jag har avbeställt kanin-ponchon.
1 juni 2012 11:00
  Shopping   

I onsdags skrev jag om ponchon i kaninpäls från Soya som skulle komma in till hösten. Jag var tveksam att ta in den men då den varit en storsäljare i höstas hos de butiker som tog in den så valde jag att ta den.
Ni var många som reagerade i inlägget och blev besvikna att vi skulle börja sälja päls till hösten så jag har därför nu valt att annulera ordrarna på ponchon så den kommer alltså inte in till oss.
Fredagstjejerna...
1 juni 2012 10:22
  Outfits   

Här har ni oss hela gänget samlade till fredagsfotot =)
Solen skiner så vi har en skön dag här i dag.
* Jag har på mig "funky fiesta worn" som kommer in senare den här månaden, "officiel u-neck", favvoplagget "snea"-skjortan.
* Fanny har på sig "funky hw", "toppen holly mix" och sjalen "tekla" som bägge kommer upp i dag.
* Amanda har på sig underbara klänningen "kisso" och coola "tekla"-sjalen.
* Joline har på sig jeansshortsen "devana" som ni röstade fram här på bloggen och de kommer upp här i dag, "officiel"-linne och fina tröjan "claire".
* Therese har på sig kavajen "morgana blazer", nya Saint Tropez-toppen med döskallen som jag verkligen rekommenderar "Jenny1033", spetslinne och härliga färgstarka "funky foxy".
Godmorgon freeedag...
1 juni 2012 08:49
  Outfits   

Ja nu är det fredag igen och dags för oss att ha vårt frukostmöte här på webshoppen. Det är Joline som har bakat i dag så det ryktas om en lite "nyttigare" dessert;P

Jag har på mig sköna "funky fiesta worn" som kommer in senare den här månaden, "oficiel u-neck", favvoplagget "snea"-skjortan som jag nu har även i svart.
Snart blir det påfyllning...
31 maj 2012 14:49
  Shopping   

Nu är det dags för massa påfyllningar här på webshoppen.
Vila:s suveräna cardigan kommer nu i svart och i vitt och massa efterlängtade Baglady-smycken så håll koll nu kl 15:15.
Efterfrågade ponchos...
31 maj 2012 11:27
  Shopping   

Poncho är ju ett underbart plagg att kura in sig i kyliga sommarkvällar och även hela hösten (även om vi inte vill tänka höstkyla just nu ;P)
Här får ni en liten tjuvkik på fina modeller som är på gång till oss:
De två översta kommer in i juli månad, den vänstra kostar 499 kr och den bredvid kostar 199 kr.
Den grå längst ner till vänster kommer i augusti och kostar 279 kr.
Den coola färgstarka ponchon kommer i september och kostar 499 kr.
Tre dagens...
31 maj 2012 10:17
  Outfits   

I dag har vi full fart här på webshoppen så det märks verkligen att ni är många som är shoppingsugna nu=)
Här får ni lite inspirationstips från tjejerna:
* Joline har på sig nya sommarklänningen "calder" som kommer idag och fina Vila-boleron "diez" som också kommer upp i dag.
* Fanny har på sig den superfina Object-tunikan som jag tipsade om här på bloggen i går "kaplau" och coola cykalbyxorna "elu".
* Therese har på sig Saint Tropez-blusen "Melissa 1427" som är en storsäljare hos ST som nu görs i nya fina färger, under har hon en ny bandeau som kommer upp i dag "suki" och nertill har hon sköna "funky highwaist".
Brrrrrr - sol men kyligt...
31 maj 2012 08:53
  Outfits   

Ja solen har vi ju som sagt men vart tog sommarvärmen vägen...
I dag kommer bla "mitt" efterlängtade döskalle-armband in som jag tipsat om här tidigare, rekommenderas verkligen.
Nu kommer även den fina Object-tunikan in som jag visade er här i går, en fin spetsbandau, småblommig klänning och en såååå snygg chiffongblus med kaxiga kråsdetaljer.
Jag har på mig suveräna paljettlinnet "senal" och under har jag "seam dress" (som jag vikt dubbelt) och sköna "funky worn".
Fick just tag på fleeeeer!!!
30 maj 2012 22:09
  Only   

Jag satte mig just vid datorn nu för att kolla av hur påfyllningarna sålt som vi la upp i dag kl 15:15...
Den efterlängtade "flame cardigan" var ju slutsåld redan så jag beställde direkt in fler. om vi har dundertur så blir det påfyllning redan på fredag;)
Inköpsmöte med SOYA...
30 maj 2012 15:25
  Shopping   

Nu har jag precis varit på inköpsmöte med Soya och köpt in massa fint till november-januari månad =)
Det är alltså prespring-kollektionen så det är plagg som man kan ha som övergång mellan vinter och vår.
Många plagg som är perfekta till alla julfesterna också, ni ser väl den fantastiska kaninponchon som kommer in lagom till vinterkylan också=)
Efterlängtade påfyllningar!!!
30 maj 2012 14:31
  Shopping   

Idag blir det massa bra påfyllningar som jag vet att flera av er har väntat på!
"Seam dress" har kommit som är det smartaste allt-i-allo-plagget, sköna "Flame"-cardigan, "Funky hw skirt" i svart, finfina örhängena "Pian", "Officiel"-leggings och massa "Officiel"-linnen i olika modeller... Var med kl.15:15!!!
  Föregående   Nästa