Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Plagg på väg in...
5 september 2012 12:52
  Vila   

Det kommer in många sköna höstplagg nu och den här går jag själv och längtar efter nu. Den är skickade från Danmark och bör komma innan helgen hoppas jag=)
Den kostar 359 kr och kommer i ljus och mörkgrått.
Inspiration från oss...
5 september 2012 10:15
  Outfits   

I dag kommer fina höstfärger på jeansleggings som ni ser här på Joline och Therese=)
* Jag har på mig "Cleave 5 Pocket Coated Zip" i mörkblått och nya toppen "dream maki top" som kommer upp i dag.
* Joline har på sig nya coola modellen på jeansleggings från Vero Moda som det blir premiär på i dag "geller" och superfina Object-tunikan "veronica".
* Therese har på sig "army"-färgen på "funky HW coated 2" som kommer upp i dag och fina spetstoppen "femme 3/4" med långt "officiel"-linne under.

psssst... i dag kommer äntligen vinröda långa "officiel-linnen OCH det blir påfyllning på koftan "avanti" som sålde slut snabbt här.
Godmorgon
5 september 2012 08:56
  Outfits   

Solen skiner på oss idag så vi kan nog få en härlig höstdag här=)
Jag inviger mina nyinköpta stövletter som får ersätta mina favoriter från i fjol som jag tyvärr slitit ut, hoppas dessa kommer att bli lika sköna (de är från Vagabond).
I dag kommer ni att få se en ny modell på jeansleggings/byxa från vero Moda som heter "geller" och har blivit en dunderstorsäljare i alla butiker som sålt dom, de är snarlika "funky hw" och jag hoppas ni kommer gilla dom.
Byxan kommer i höstens trendfärg vinrött och svart (såklart;P).
Nu kommer även en fantastiskt fin tunika/top från Object som är i fin spetskvalitet med litet band i midjan som markerar snyggt.
Toppen med leo-print som jag visade er häromdagen kommer också i dag och massa annat fint, hoppas ni är shoppingsugna nu =)

Jag har på mig Vila:s vaxade modell "Cleave 5 Pocket Coated Zip" i marinblått, kort "officiel"-linne och sköna "zaga knit poncho".
Smyckena för dagen är fina Edblad-smyckena "square star", "square strass" och "Star Necklace".
Påfyllningar...
4 september 2012 14:37
  Shopping   

Idag kl. 15:15 blir det påfyllning på "Amy"-leggingsen som har en cool zipdetalj upptill, "Funky coat hw" i blått med vaxad yta, "Funky hw" i vinrött och "Maxi my lace" i mintgrönt.
Dagens från webshopen...
4 september 2012 10:08
  Outfits   

En mulen dag i Göteborg, är sommaren slut nu tro... Massa godbitar har vi i alla fall att vänta idag, så häng kvar =)

*Joline har på sig härliga tröjan "Raven Knit" som kommer upp idag tillsammans med byxorna "Skinny Nynne" som också kommer upp idag i ny färg.
*Therese har på sig nya. söta ST-toppen "Selma" och leggingsen "Funky Highwaist".
Bloggfri dag.
4 september 2012 08:09
  Övrigt   

I dag tar jag mig en bloggfri dag, dagens kommer på tjejerna här runt 10 och nyheterna på webshoppen kommer upp som vanligt kl 11.
Nybeställt...
3 september 2012 12:30
  Only   

Nu har jag beställt in en till modell i underbara serien "new elise"...
Den här fina koftan/boleron kommer närmsta veckan och kostar 179 kr.
Fannys sista dag...
3 september 2012 10:28
  Outfits   

I dag jobbar Fanny sin sista dag hos oss här på Mandel, hemlängtan blev för stor och hon flyttar nu tillbaka hem till Karlskoga. Vi tackar för den här tiden och önskar henne lycka till.
* Fanny har på sig nya camouflagetoppen som jag tipsade er om i går "toppy camouflage" och sköna "funky hw".
* Joline har på sig den snygga koftan med tedyfoder "monta" och nya mörkblå tvätten på storsäljaren "funky fiesta" som också kommer i dag, rekommenderas verkligen!!!
* Therese har på sig coola västen "wizz", "live love lace"-linnet och coola "funky coat hw".
Intensiv morgon...
3 september 2012 09:26
  Outfits   

Oj oj oj vad vi har jobbat stenhårt här på webshoppen sedan innan 07:00 då vi håller på att plocka ner allt från vår utförsäljning i lördags.
35 st bord som ska tömmas på kläder och vikas i kartonger och sorteras ut till skänkes och sparas.
Alla bord ska vikas ihop och böras ut för kl 12:00 kommer uthyrningsfirman och hämtar alla.
Jag kan säga att det tar sin lilla tid att få allt att se ut som vanligt här igen på webshoppen och samtidgt så ska ju alla dagliga rutiner göras med plock, pack och fotning så vi kör i full fart här just nu;P

Jag har på mig sköna "funky hw denim" och Saint tropez-toppen "josefin top".
Wiiihoeeee!!!
3 september 2012 08:25
  Shopping   

I dag kommer den fina koftan med teddyfoder på kragen som jag tipsat er om här!!!
  Föregående   Nästa