Nu har det kommit en massa efterlängtade påfyllningar som storsäljaren "Calista"-dress som är helt ljuvlig på! Snygga jackan "Corrie Pu", spetslinnet "Live love lace" i svart och vit samt supersköna "Nanna hw", kl.15:15 är det som gäller...
Det finns alltid några plagg som i sin enkelhet har "det där lilla extra" som gör dom till storsäljare och här har ni fyra olika modeller som vi haft inne flera gånger det här året. Nu är det så härligt så alla dessa fyra görs om och kommer in nu i slutet av november så håll extra koll här och på webshoppen så ni inte missar dom för jag vet atni är många som vill köpa på er fler av dessa då ni redan har några hemma som blirvi favvo plagg. Modellerna är: "toppy" från Only och de andra tre är från Vero Moda: "momo" (några få fina kvar från senaste leveransen här), "vlatka" och "vlatka 3/4".
Ja ni är väl snabba i dag hoppas jag för det är flera efterlängtade plagg som kommer upp nu (jag håller redan nu på att jaga fler boxar av långkjolen men än har jag inte fått tag på ngt så var snabba kl 11). * Joline har på sig suveräna "marie"-kjolen, snygga bastoppen "officiel l/s long top" och nya väskan "valoncia" som också kommer i dag. * Therese har på sig nya färgen på storsäljaren "irke", "officiel"-linnet och sköna "funky five".
I dag kommer äntligen den efterlängtade Soya-tröjan/tunikan "Irke 1" som jag vet att många av er väntar på, tre nya färger: svart, grönt och rostrött. Nu kommer ju även den ascooola leopardmönstrade långkjolen, fin mönstrad Soya-top (perfekt till alla julfester), den snygga väskan som jag tipsat er om här tidigare och Edblads-smycken i den nya trendiga rose´-färgade metallen som är helrätt nu så håll koll på webshoppen kl 11:00=)
Tjohooooo, kolla vad som kommer i morgon;) Jag vet att ni är många som väntat länge på kjolen så var snabba kl 11 när den kommer upp i morgon, pris 159 kr.
Nu har vi över 1000 st likes på vår facebook-sida!!! Tusen tack till er alla som gillat och delat vår sida och för alla fina kommentarer vi fått sedan i fredags då sidan lades upp=)
Nu ska jag snart iväg med sonen här till simskolan och seda är det kalasdag som gäller för barnen så det är två olika kalas som de ska på i dag så vi ska få klart med paketen här. Jag har på mig nya "Funky New Worn HW, toppen "Hills" med linnet "Tilda J1514" och bolero/kavajen "Lorine" över. Ha en skön söndag nu=)
Ni är många som väntar på dessa coola haremsbyxorna som ni röstade fram här på blogen. Dessa kommer in i december månad OCH med lite tur så kommer de även i denimkvalitet redan nu i november också så håll tummarna hårt för det (jag vågar inte lova det men det kan hända) =)
I går hade vi disco för sonen som hade fyllt år så vi hade 23 (!) st 8-åringar här hemma igår kväll...gissa vilken ljudnivå vi hade under de två timmarna som kalaset pågick;P Hi hi hi kan väl lugnt säga som så att det var rätt skönt att lägga sig i soffan när alla gått hem;) Vi har haft flera intensiva sista veckor här en period nu så i dag njuter vi av en helt obokad lördag så nu softar vi och bara myser med barnen och fixar med presenterna som sonen fick igår. Nu ska jag sätta igång med lera tillsammans med sonen, får se vad jag kan få till för någon misslyckad skev liten skapelse här då;P
Nu kan ni äntligen hitta oss på Facebook för i dag startar vi vår sida som vi kommer att fylla med mycket kul. Vi firar detta med att lotta ut 10 st presentkort á 1500 kr. Här hittar ni oss: www.facebook.com/mandeldesign