Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Musikal-kväll
14 september 2013 11:42
  Övrigt   

Jag och dottern var och såg "La Cage Aux Folles" på Göteborgsoperan i går kväll och den var sååå ljuvligt bra. Underbara färgsprakande kostymer så det var en härlig upplevelse, det var första gången dottern var på musikal och fler gånger lär det bli hoppas jag för hon verkade gilla det lika mycket som jag;)

Jag hade på mig nya fina toppen "Georgia" och "Cleavo 5p"-byxorna=)
Suveräna septemberplagg.
13 september 2013 15:23
  Kommande plagg  /  Only   

Ja byxor, jeans och jeansleggings säljer vi verkligen som tusan här nu så det märks att ni är många som bygger upp höstgarderoben här=)
Den vida modellen på byxor älskar ju både ni och vi och här kommer ett par suuupercoola med snyggt haremeshäng OCH pu-detaljer på benen som är helrätt nu i höst/vinter.
Jag tänkte passa på att tipsa om att vi får in omtyckta "Olivia"-modellen i den här snygga jeanstvätten och detta är ju verkligen en kanonmodell som vi haft i flera säsonger i vanlig bomullskvalitet både med och utan vaxad yta.
Det känns helt grymt att de nu även kommer i en riktigt snygg denimkvalitet också som jag tror kommer bli mångas favorit=)

Bägge byxorna kommer nu i september månad, jeansen kostar 499 kr och haremsbyxorna kostar 299 kr.
Påfyllningar...
13 september 2013 14:53
  Shopping   

Nu blir det påfyllning på coola Object-toppen Black, Storsäljaren "Corrie" och suveräna jeansleggings "Funky Highwaist Denim".
Här har ni oss...
13 september 2013 09:52
  Outfits   

Ja i dag kommer det upp flera efterlängtade plagg...
* Joline har på sig den fantastiska Vila-tunikan/klänningen "Olandi" som kommer i dag med de fina pärldetaljerna.
* Jag har på mig storsäljaren "Melua"-koftan som nu kommer i den här nya färgen och i samma svarta som sist (både Alice, Joline och Amanda har den), byxan är "Just Jute Snow".
* Therese har på sig cooola linnet "Aztek" som kommer i dag (kanooonpriset 139 kr) och byxan är fina "Skinny Reg. Soft"
Tadaaaaaaa...
13 september 2013 08:21
  Outfits   

Ja äntliiigen är den dösnygga lurviga koftan med pu-ärmar här, som vi alla väntat och längtat här efter den och den är verkligen helt grym. Fantastikt mjuk och skön i kvaliteten och ärmen är smart då den är ribbstickad på en del så den blir mjuk och följsam på. Var snabba här nu för även om jag beställde in extra mycket så är jag orolig att det inte kommer att räcka, jag försöker reda nu få tag på fler men det är osäkert om den finns.


I dag kommer även den suuperfina Vila-tunikan med pärlorna upptill som jag tipsade om här för några veckor sedan OCH påfyllning och ny färg på storsäljaren "Melua" så ni måste verkligen vara redo kl 11:00=)

Jag har på mig fantastiska "koftan" Siline som alltså kommer i dag (endast färg som synes), Mina älskade "Just Jute Snow" (rekommenderas verkligen, toppen "Cross" och halsbandet "Ejaba".
Gissa...
13 september 2013 06:25
  Eva tipsar   

... vad är det som är cremefärgade, lurvigt, har pu-ärmar, och kommer upp i dag kl11:00 på webshoppen;P
Jag säger bara wiiiiiiihoooooeeee -sååååå grymt snygg!!!!
Wiiihoooeeeeee!!!
12 september 2013 14:51
  Shopping   

Är ni beredda... nu kommer nämligen äntliiiigen påfyllningen av "Lula"-cardigan som vi har med på kalas-erbjudandet så det är kanooonpris på den här modellen tom i morgon kväll!!!
Det blir även påfyllning på sköna fleece-jacan "Play Brenda" och suveräna "Cleavo 5p 7/8 Vintage" i svart (s-xl).
Var med här nu kl 15:15 när påfyllningen kommer upp på webshoppen!!!
Tyck till...
12 september 2013 12:22
  Vero Moda   

Vad tycker ni om den här längre kavajen med pu-detaljer?
Den finns för omgående leverans i svart och priset är endast 299 kr så nu undrar jag om ni vill att jag ska ta in den eller ej, hojta gärna till här så vet jag om ni vill ha den=)
Vi förlänger kalas-kampnajen
12 september 2013 12:10
  Eva tipsar   

Vår kalas-kampanj skulle ju egentligen ta slut här i kväll men eftersom leveransen från Only dröjt med den sista påfyllningen av fina "Lula"-koftan så förlänger vi nu kampanjen till fredagkväll=)
Jag såg nu att det finns några få kvar av "Femme"-toppen på kampanjen så var snabba alla ni som missat den;P
Två dagens...
12 september 2013 10:28
  Outfits   

Ja i dag kommer fina plagg upp både till vardags och fest, kolla tex på coola peplumtoppen som jag har på mig här.

*Jag har på mig fina toppen "Georgia" (som jag redan norpat själv) och suveräna "Nanna"-byxan.
* Therese har på sig suuuperfina Vila-klänningen "Mel" som kommer i dag och fina halsbandet "Adia".
  Föregående   Nästa