Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Suveräna påfyllningar...
23 december 2013 14:54
  Shopping   

Nu blir det påfyllning av både "new nikoline leggings" och "edna"-strumpbyxorna - perfekta nu till nyårsafton så norpa dom snabbt här nu kl 15:15 när påfyllningen kommer upp!
God Jul till er alla.
23 december 2013 14:15
  Övrigt   

Vi önskar er alla en skön julhelg med god mat, fina klappar och massa härligt julmys.
Glittra till nyårsafton.
23 december 2013 12:54
  Outfits   

Här kommer inspiration till nyårsafton från Therese.
Toppen är coola glittertoppen "Glimmer" och byxorna är fina sammetsbyxan "Cleave 5 P Velvet".
Smyckena är "Weekday Strass", "Lee" och "Valentina".
Ute i sista minuten...
23 december 2013 12:28
  Eva tipsar   

Kom i håg att vi har presentkort som ni kan skriva ut hemma själva så ni får det direkt så här har ni ett perfekt klapptips =)
Dagens på tjejerna..
23 december 2013 10:15
  Outfits   

Ja i dag kommer det mycket fint så slit er från julbestyren några minuter nu kl 11:00 och shoppa loss fina plagg till er själva;P
* Jennifer har på sig nya Vila-toppen "Femme" som kommer med lång ärm i dag (perfekt till nyårsafton), "Officiel Tank Top" och coola nya byxan "Alisa" som också kommer i dag.
* Therese har på sig suuuuperfina Vila-tunikan "Claretta" som kommer i dag i vitt och i svart (jag har redan norpat den vita själv), leggiingsen är coola "Shiny"-modellen.
Gooodmooorning...
23 december 2013 08:37
  Outfits   

Ja i dag är det minsann inte långt kvar till julafton eller vad säger ni;P Vi jobbar på som vanligt här i dag så jag hoppas ni bevakar nyheterna som kommer upp här nu kl 11:00 för det är några riktiga godbitar som ni inte får missa=

Jag har på mig nya leo-koftan i omtyckta Ikom-serien som kommer upp i dag, Officiel-linne, Just Jute HW och fina älskad-kedjan med strass-berlocken i samma serie=)
Var med i morgon nu!!!
22 december 2013 23:45
  Eva tipsar   

Pleeeeeease lova mig nu att ni är med och bevakar webshoppen kl 11:00 i morgon för då kommer det bla två kanoooonplagg som ni bara inte får missa: leokoftan i omtyckta "ikom"-serien OCH den suuuuperfina vårtunikan från Vila som ni ser här i creme (kommer också i svart).
Jag har redan norpat bägge plaggen själv här och rekommenderar dom såklart VARMT!!!
Mina fyra favoriter i garderoben...
22 december 2013 20:13
  Eva tipsar  /  Outfits   

Ja nu har vi många dagar med julfirande som avslutas med nyårsfirandet så här har ni mina fyra favoriter som jag själv norpat till dessa dagarna:
"Emiliane", "Maise 2", "Myda" och "Sisser", dessa fyra rekommenderar jag verkligen - perfekt plagg att ha dessa dagar med firande hos både släkt och vänner.
Kom i håg att beställa era nyårsklänningar nu i tid så ni har dom hos er till nyårsfesten.
Premiär...
22 december 2013 13:45
  Övrigt   

I dag har vår lilla Sigge fått gå ut i koppel för första gången och det var mycket spännande för honom så nu har han fått mersmak för världen där ute;P
Inget granköp men...
21 december 2013 19:21
  Outfits   

...jag kom iväg och tränade och det var ett bra tag sedan sist kan jag säga;P
Hade på mig suveräna Play-plagg som jag verkligen rekommenderar: "play brooke", "play silje" och "play Charlotte". Linnet är helt grymt framförallt om man vill ha en modell som inte sitter för tajt.
  Föregående   Nästa