Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Julhelg i Stockholm
28 december 2013 15:14
  Outfits   

Nu befinner vi oss i Stockholm hos syrran i Gamla Stan för att fira lilljul.
Vi tog en liten sväng på Söder där vi fikade och passade på att shoppa lite i en mycket söt liten butik, ni ser min ring här i fina påsen;)
Jag har på mig favoriten Ikom som snart kommer in igen i den första kortare modellen utan de svarta pu-detaljerna i leoprint.
Dagens påfyllningar...
27 december 2013 14:34
  Shopping   

Idag får vi påfyllning på strumpbyxorna "New Nikoline" i svart som passar perfekt att ha till alla festoutfits. Vi kommer även att ha påfyllning på armbandet "Monaco Thin Bracelet" i både rosé och stål. Missa nu inte detta idag kl.15.15 ;)
Nyårsklädd...
27 december 2013 11:06
  Eva tipsar   

Ja snart är det nyårsafton och det är ju hög tid att kolla på festklänningen tills dess om ni inte redan gjort det.
Här är fyra fina modeller som vi har inne nu på webshoppen:
Klänningarna ni ser här är: Flockia, Highness, Darja och Femme Raglan.
Tjohoooo - påfyllning i dag!!!
27 december 2013 10:30
  Shopping   

Äntliiiigen kommer nu påfyllningen av grymma grymma leggingsen "Fix It" som håller in och formar till så de är verkligen en kanooon-modell (extra bra nu efter all julmat ;P).
Var med här nu när påfyllningen kommer kl 11:00 för dessa ska man bara ha för det är en superduper-modell=)
Pieces-kampanjen...
27 december 2013 09:35
  Shopping   

Ni missar väl inte Pieces-kampanjen som är igång nu på webshoppen, här ser ni lite fler inspirationsbilder på modellerna som är med.
Fina sjalen "Karo", tumvantarna "Devanna", örhänget "Kaden" och fina väskan som tyvärr redan är slutsåld nu.
Gooodmooorning...
27 december 2013 08:52
  Outfits   

Ja då är vi tillbaka på jobbet här efter en skön julledighet, hoppas ni är shoppingsugna nu och kanske har ni fått en liten julslant som passar bra till shopping i dag;P
I dag kommer vårens första superfina parkas som är med fina detaljer som ger det där lilla extra, marin, sand och svart pris 699 kr.
Nu kommer även en cool collegetop med print och en skön lite längre oversizetröja som är i mjuk fin kvalitet. Soya har en fin vårtröja som också kommer i dag i tunn finstickad kvalitet med lite glitter i trådarna som ger en fin effekt och det kommer även en nätt chifongskjorta.

Jag har på mig suveräna Vila-byxan "Grunge Me" och Vila-toppen "Officiel Wide".
Jullugnet...
26 december 2013 20:26
  Outfits   

Ja nu är snart juldagarna över här och i morgon är det dags att jobba igen.
Vi har firat lill-jul i dag med släkten på Kalles sida så vi har precis kommit hem nu så tänker jag ha en soft kväll här;P
Byxorna är suveräna "Flash" som vi har några få kvar av, "Officiel"-linnet och favvo-plagget "Sniper".
Inspiration från julkampanjen
25 december 2013 13:06
  Outfits   

Här ser ni fina plaggen som är med på julkampanjen som startade i dag på webshoppen.
Fina tunikan "filukka" (150 kr) får ni bara inte missa och den trendiga skinnväskan som nu kostar endast 175 kr.
Jag har själv de gosiga ragsockorna som är så fina eftersom det är lite glittrig lurextråd som ger det där lilla extra.
Tjohoooo - julkampanj 25/12 - 30/12!!!
25 december 2013 10:30
  Eva tipsar  /  Shopping   

Ho ho ho, nu kör vi en julkampanj här med start 11.00 i daaaag.
Det är helt nyinkomna varor som ni nu kan köpa till kanooonpriser.
Fina accessoarer såsom gosiga raggsockor, cool sjal, fin väska i skinn, tumvantar, trendigt örhänge och en suuuuperskön tunika i fin oversizemodell. Kampanjen håller på from 25/12-30/12 (eller så långt lagret räcker) sedan återgår plaggen till ordinarie pris.
Håll koll på webshoppen här nu kl 11:00 när kampanjen startar (missa inte den superfina tunikan i skön oversizemodell och tex de fantastskt gosiga raggsockorna, jag har redan norpat dom själv;P).
God Jul
24 december 2013 13:23
  Outfits   

Hoppas ni har en fin jul med nära och kära, vi har precis avslutat långt fikabord hos Kalles mormor så nu är vi hemma här och ska snart duka upp julbordet.
Granen är i år klädd från mitten och uppåt pga av lille katten, än så länge står den kvar relativt orörd, får väl se hur länge det varar;P
Jag inviger nya Vila-tunikan som det snart blir påfyllning av här i gen.
Ha en härlig julafton nu=)
  Föregående   Nästa