Ja v i har en kall vinterdag här (kan ju bero på att jag står utan jacka också ;P). Nu ska vi in till stan och äta härlig brunch och fira min mamma som fyller år i dag. Hoppas ni får en skön söndag i dag alla fina Mandel-människor.
Jag har på mig "Pura"-koftan, "Officiel"-linne och suveräna "Skinny Reg".
Jag hade inköpsmöte med Edblad i går (ni som följer oss på instagram såg lite glimtar från mötet redan i går) och de hade en heeelt fantastisk kollektion!!! Nya superfina modeller både för Alla Hjärtans Dag med fina små hjärtan i monaco-serien med de karaktäristiska små kubic zirkonerna som glimmar fint och en ny marin serie med små fina ankare m.m. De har även en serie med bi som hänge där 50 kr/sålt smycke går till Naturskyddsföreningen för att bevara bin så armbandet i den serien hat jag beställt in.
Ja här har vi härlig vintersol som lyser på oss i dag=) * Jag har på mig underbara Tango-tröjan (som jag redan norpat själv här nu;P) och suveräna Coraa-jeansen. * Therese har på sig suuveräna Linda-jeansen (vi upplever dessa som liiite större i storleken än Linda OBL376 och ca 2 cm längre i benen) och sköna tishan "Emma" som bägge kommer i dag.
Pssst. NU kom postis så det blir påfyllning av fina Syrene-väskan som sålde slut här direkt=)
I dag kommer vårens nya fina ljusa tvätt på Linda-jeansen så mjuka upp shoppingfingret nu!!! Härliga toppar och storsäljaren "Tango" i vårens nya färger kommer även in i dag.
Jag har på mig sköna jeansen "Coral", Joy"-linne och Vila-kavajen "Futura".
I dag har jag varit iväg på inköpsmöte med Vila och de hade en FANTASTISKT fin kollektion - TJOHOOOOOO, äntligen är dom tillbaka med massor av superfina styles=D Massa fint kommer från Vila och det är dels leverans nu i vår och sedan massa massa fint för sensommaren höststarten som jag verkligen tror ni kommer dundergilla.