Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Wiiihoeee - påfyllning i daaaaaaag!!!!
30 januari 2014 14:43
  Shopping   

Var redo nu kl. 15.15 för då kommer det in flera suuuuuperbra påfyllningar!
Det blir påfyllning på storsäljaren "Cila Pant" i svart, marin och sand som vi verkligen rekommenderar så här får ni vara snabba (kom ihåg att gå ner i storlek på dom). Det blir även påfyllning på flera bra basplagg såsom "Rob O-Neck", "Amaze Dress" och "Cleavo 5P" som synes ovan, alla i svart. Utöver det kommer även påfyllning på "New Nikoline Tights" och "Officiel Tank Top" i svart och vitt så passa nu på att uppdatera garderoben med lite bra basplagg!


Mandel-väskan
30 januari 2014 11:10
  Övrigt   

Ja ni som shoppat den här veckan har märkt att det legat något extra från oss när ni fått hem ert paket... vår nya Mandelväska ligger nämligen med så alla som handlar får en väska av oss här nu=)
Ni som har Instagram kan även vara med och tävla om presentkort på webshoppen med Mandelväskan, för mer info läs här.
Har ni inte Instagram så är det bara att skaffa så kan ni följa oss även där.
I dag ska jag iväg på två kollektionsmöten så då får ni småglimtar därifrån medans jag är på plats (foton kommer såklart här på bloggen också men det blir ju inte direkt i "ögonblicket" som det går att göra på Instagram).
Black And White.
30 januari 2014 10:33
  Outfits   

Ja nu har vi Jennifer tillbaka på plats igen efter en skön semester i Mexico så här har ni en riktig pepparkaka i vintersnön;P
* Jennifer har på sig nya grymt coola leggingsen "Selina" från Pieces som kommer i dag (mycket snarlika storsäljaren från Object som kom i går). Tunikan är superfina "Claretta"-modellen från Vila som vi verkligen rekommenderar.
* Therese har på sig fantastiska Macro-jackan i nya tunnare kvaliteten som ni bara inte får missa nu!!! Tröjan är underbara college-hoodiesen med skorstenskrage som också kommer i dag (kommer som synes, rött och grått, pris 199 kr).
Tadaaaaaaa - Macro-jackan kommer i dag!
30 januari 2014 08:47
  Outfits   

Ja jäklar i dag får ni vara snabb så ni hinner med att klicka hem underbara Macro-jackan i vårens fina lite tunnare kvalitet.
Kvaliteten är densamma som sist med hälften dun och hälften fjäder så den är varm och skön men inte alls lika tjockt fodrad som vinterns jacka utan den här kan man börja använda så snart värsta vinterkylan är borta.
Den är sååååå himla snygg och spana in nya cremefärgen som det nästan blir som ett skimmer i vilket ger en lyxig look.

Jag har på mig nya jeansen med hål över knäna som kommer i dag (helt grym modell i underbar mjuk fin stretch-kvalitet), "Officiel"-linne och Object-koftan "Animal".
Påfyllning.
29 januari 2014 14:55
  Shopping   

Nu blir det påfyllning på omtyckta Just Jute och suveräna Vila-parkasen "Zoe" som redan hunnit sälja slut i flera storlekar!
Klänningar att längta efter
29 januari 2014 13:51
  Kommande plagg  /  Vero Moda   

Ja tänk att vi kommer ha en värmande sol och härligt väder då man bara kan gå runt i härliga vår/sommar-klänningar... känns kanske lite avlägset just nu i vårt vinterlandskap;P
Vi får drömma oss bort till härlig vårsol och vårblommor så här kommer fyra godbitar som kommer in i vår:
Fina klänningen till vänster kostar 179 kr och kommer i maj.
Klänningen bredvid kommer som synes och i fint blommigt print, pris 229 kr.
Coola maxiklänningarna kommer bägge i maj och den i animalprint kostar 249 kr, den enfärgade kostar 179 kr.
Vintrig dagens...
29 januari 2014 10:01
  Outfits   

Ja det har kommit ännu mera snö inatt så det är fortfarande ett vackert vinterlandskap vi har här.
* Jag har på mig nya färgen på omtyckta "Karola"-koftan som kommer i två nya färger idag och Coral-jeansen.
* Therese har på sig superfina tunikan/klänningen"Fa Long Tinic som kommer i dag i färg som synes och i svart - kanoonpris 199 kr.
Massa fint i dag...
29 januari 2014 08:55
  Outfits   

I dag kommer den superfina tunikan som jag tipsade er om här i går, nya fina färger på omtyckta Object-koftan "Karola" och härliga vårfärgerna på suveräna tröjan Geena som har kanoooonpriset 179 kr. Nu kommer även grymt coola leggings i zebraprint som är i samma kvalitet som Pura-koftan från Object, fin liten zip nertill på benen.

Jag har på mig underbara Vila-tunikan "Claretta" och Coral"-jeansen.
Sista rea-veckan
28 januari 2014 22:15
  Eva tipsar  /  Shopping   

Passa på att göra era sista reafynd nu för på söndag plockar vi bort alla rea-plaggen för gott.
Dagens påfyllningar!
28 januari 2014 14:31
  Shopping   

Tjohooo! Ni får inte missa påfyllningarna som kommer upp idag! Snygga väskan "Syrene" som sålt som tusan, härliga leggingsen "London" i svart & cooooola träningsbyxan "Play Safari" i alla tre printen (zebra, army & leo). Kl. 15:15 är det som gäller som vanligt =)
  Föregående   Nästa