Ja vi har klarblå himlen och strålande sol här i dag men jag kan erkänna att det var såååå kallt när jag cyklade till jobbet idag, hoppas värmen hinner komma nu till påskhelgen här=)
I dag kommer det in massa fina plagg, bla ett trendigt set (som man köper separat) från Object med linne och shorts i kaxigt print. Läser man trendrapporter för våren och sommaren så ser man verkligen den här outfiten med shorts och linne i samma print som nu ska bäras i hop för att få rätta looken, självklart kan man även ha dom separat för det är också supersnyggt.
Nu kommer även massa nya härliga färger på storsäljaren "Kiwi 91"-toppen som jag vet är mångas favorit här - perfekt till påskhelgen med fina vårfärger.
En superfin Vila-tunika i härligt vårprint print kommer nu också och coola vidare byxor i animalprint så var med kl 11:00 som vanligt.
Jag har på mig underbara "
Melody"-byxan som snart kommer in här igen, "Officiel"-linne och ljuuuuvliga "
Alice"-cardigan (min syrra är här på besök och hon köpte också
Alice-koftan här).