Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Wiihoooeee!!!
15 maj 2014 10:14
  Eva tipsar   

Det blir påfyllningen av "Easy"-jumpsuiten idaaaaag kl 11:00!!!
Sooooolig dag i dag.
15 maj 2014 08:41
  Outfits   

Åh vi har helt underbart soligt väder här i dag, ska bli 17 grader senare i dag så nu är det sommarfeeelings här=)
Massa fina sommarplagg kommer i dag, bla två fina linnen med spetsdetaljer som jag tipsat om här, nu kommer även de nya färgerna på storsäljaren "Heart" (cardiganen med hjärtat över ryggen), suveräna capribyxor som är perfekta till alla sköna varma sommardagarna och massa annat snyggt=)

Jag har på mig fina klänningen "Chery" som jag verkligen rekommenderar, "New Nikoline"-leggings och suveräna "Anette"-jackan.
Tyck till snabbt
14 maj 2014 15:42
  Övrigt   

Dessa berlocker finns att köpa löst (från CStockholm) så de passar "Älskad"-kedjorna.
Måttet är ca 2 cm och finns i dessa färger som synes, priset är 229 kr och nu undrar jag om ni gillar dessa eller ej.
Wiiihoooeee - påfyllning!!!
14 maj 2014 14:37
  Shopping   

Nu jäklar får ni se till att ni kan sitta ostörda vid datorn/mobilen här kl 15:15 för nu blir det påfyllning på hela suveräna "Easy"-serien som sålde som tusan här i förrgår!!!
Snygga Bandit-jackan och suveräna skinnväskan "Loa" kommer också in nu så var snabba här kl 15:15!!!
Perfekta vårjackan 349 kr.
14 maj 2014 13:53
  Eva tipsar  /  Vila   

Ja en av våra absoluta storsäljare här av vårjackorna är helt klart fina Vila-modellen "Zoe" finns i army, marin och svart och har kanonpriset 349 kr.
En helt suverän modell med tunt foder så man kan ha den långt in på sommaren också, än finns det storlekar kvar så passa på att norpa den nu=)
Mors Dag-tips
14 maj 2014 13:12
  Eva tipsar  /  Shopping   

Ja snart är det Mors Dag och vi har ju flera fina smycken inne från både Edblad och CStockhom som är perfekt presenter till den här dagen=)
Vi har ju hela fina "Älskad"-serien med tex dessa armbanden där det står antingen "Makalös", "Underbar" eller "Fantastisk" som är uppskattade presenter.
Vi har ännu kvar några berlocker i den omtyckta "Älskad"-serien också där det står "Älskad" på ena sidan och "Mamma" på andra sidan, vi har både med pärla och utan av dessa berlockerna som är fina att sätta på "Älskad Kulkedja".

Tjohooo - jag har fått tag på fleeeer!
14 maj 2014 12:59
  Kommande plagg   

Ja det märks att ni verkligen är shoppingsugna på alla härliga vår/sommar-plagg här så de swishar ju verkligen iväg så fort de kommer in;P
Jag har nu fått tag på fina "Sipli"-klänningen i bägge printen, fina "Emla"-tröjan och underbara "Bangla"-toppen i alla härliga färgerna=)
Inköpsmöte med Only
14 maj 2014 11:20
  Kommande plagg  /  Only   

I går var jag iväg på två inköpsmöten med både Vero Moda och Only.
Det var fokus på hösten och festplagg då leveransmånaderna var från sept-dec.
Här ser ni några av trenderna till hösten då tröjor/toppar med siffror och bokstäver i sportig college/basket-look är hett som synes. Självklart kommer massa fina skira feminina plagg till festerna också.
Plaggen här är från Only, många sköna stickade plagg kommer såklart också.
Sommartjejerna.
14 maj 2014 10:10
  Outfits   

Ja i dag kommer det in flera fina klänningar och sköna plagg som är perfekta nu och till sommarens sköna dagar.
* Jennifer har på sig coola Soya-byxan "Rovena" och fina toppen "Kitta" som bägge kommer i dag.
* Therese har på sig nya fina Vila-klänningen som jag tipsat om här på bloggen och "Bao"-halsbandet.
Var med kl 11:00 som vanligt=)
Goooodmorning.
14 maj 2014 08:51
  Outfits   

Ja det är allt lite småkyligt när jag cyklar till jobbet på morgonen och då är verkligen Soya-jackan "JULLA 1" som jag har här helt kanon (min är från i fjol) - rekommenderas verkligen, perfekt då den även tål lite regn också.

Idag kommer fina sommarklännigar in i både enfärgat och mönstrat, fina modeller som både är till fest och enkel modell som är perfekt till stranden och semestern. Ny färg på storsäljaren "Officiel Wide" kommer nu också och en suuuperfin mönstrad byxa från Soya och nya fina smycken från Edblad.

Jag har på mig sköna "Coral"-jeansen, ajlajk-toppen "A-238" och Soya-jackan "Julla".
  Föregående   Nästa