Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Wiihoooeee - är ni med nu!!!
26 augusti 2014 14:38
  Shopping   

Nu blir det påfylling här av storsäljarna: "Marly"-kjolen, "Pure"-toppen och grymma Vila-tröjan "Vilakka" med trendiga kanten nertill.
Mjuka upp shoppingfingret nu så ni är snabba här kl 15:15!
De är på väääääg!!!
26 augusti 2014 11:17
  Eva tipsar  /  Object   

Ja höstens dunderstorsäljare "Objliva"-jeansen kommer snart in som chinos och jag har nu fått besked att de är skickade från Danmark vilket innebär att de bör komma nu i veckan=)
Modellen är sååå himla snygga och priset är grymt: 599 kr, kommer i sand, grått och ev. svart.
Jeansen "Objliva" kommer även att komma i svart denim i september månad, den här suveräna modellen är verkligen en modell som vi rekommederar!!!
Black And White.
26 augusti 2014 10:18
  Outfits   

Coola gosiga höstplagg kommer det här i dag.
* Jennifer har på sig snygga leo-linnet "Leona" som kommer i dag. Byxan är snygga modellen "Lina", jackan är "Dawn" och weekendbagen är nya "Maike" som kommer upp i dag - såååå jäkla snygg!!!
* Therese har helt fantastiskt gosiga Vila-tröjan "Flurri" som kommer upp i dag och den får ni bara inte missa - helrätt i höst med den här lurviga håriga looken och det är ju så himla skönt att ha på sig också. Kjolen är snygga "Quilty Skirt".
Gooodmorning...
26 augusti 2014 08:46
  Outfits   

I dag kommer massa fina modeller här, kolla tex på den helt fantastiska weekendbagen i såååå fantastisk mjuk skinnkvalitet - rekommenderas verkligen. Kolla även på fina leopardmönstrade linnet från Vila som kommer i två suveräna färgkombinationerna som är perfekta i höst, en helt fantastiskt fin lurvig tröja också den från Vila, fin feminin blus med spetsdetaljer och ny färg på storsäljaren "Salir" med trendiga öppningen i ryggen.

Jag har på mig suveräna kimono/kavajen "Sniper", "Officiel"-linnet och "Funky Frigg".
Till alla kimono-fans...
26 augusti 2014 08:06
  Eva tipsar   

Kolla på suveräna modellen "Sniper" som vi har inne nu - såååå snygg (min egen favorit, har den själv).
Filmklipp från Vila-mötet
25 augusti 2014 18:50
  Kommande plagg  /  Vila   

Ja i torsdags var jag ju på kollektionsmöte med Vila och såg sååååå himla mycket fint till våren 2015 och även en hel del för leverans nu i höst och vinter också.
Kollektionen ni ser här är med leverans feb-april så det är massa fina färger, print och modeller som jag hoppas ni kommer gilla lika mycket som jag jag gjorde=)
Dags för påfyllningar...
25 augusti 2014 14:36
  Shopping   

Nu kommer påfyllning på massa suveräna plagg här såsom "Inka"-kjolen, "Olivia Denim"-jeansen, "Riva"-cardigan och suveräna "Geena". Håll koll kl 15:15 som vanligt här.
Psssst - några få kvar...
25 augusti 2014 13:19
  Eva tipsar   

Just precis nu finns två storlekar kvar av omtyckta "Objbine"-koftan som både jag och Jennifer har. Rekommenderas verkligen - en riktig favorit här=)
Dagens på tjejerna...
25 augusti 2014 10:17
  Outfits   

Här får ni en tjuvkik på några av dagens nya plagg som kommer upp här kl 11:00.
Ja i dag kommer ny härlig modell på omtyckta "Geena"-tröjan med snygga zipdetaljer nertill, snyggt med vit skjorta "Kaya" under som ni ser på Therese här. Jeansen är coola "Kim Loose".
Jennifer har på sig nya Soya-skjortan "Vancouver 2" som är perfekt nu till både leggings och jeansleggings. Jackan är grymma "London"-modellen som är heelt suverän och har kanonpriset 599 kr. Jeansen är omtyckta "Objliva" som det snart blir påfyllning på här i dag då storlekarna verkligen springer iväg här
Gooodmorning...
25 augusti 2014 08:34
  Outfits   

Härlig höstdag har vi här i dag, nattens åska, blixt och hagel är nu bortblåsta och kvar har vi en skön lagom sval dag - perfekt så man kan ha höstkläderna som kommit in nu.

I dag kommer bla in en superfin långskjorta från Soya, ny färg på suveräna "Geena"-tröjan, nytt print på storsäljaren "Shallow" och massa annat fint så var med kl 11:00 som vanligt.
Jag har på mig nya suveräna Vila-kappan "Vikalu", "OLo 7/8"-byxan, "Polly"-kavajen och "Officiel"-linne.
  Föregående   Nästa