
Kommer barba idag ?

Nix, jag la ordern i går på barba så det tar några dagar innan de är här.

Snyggt ;)Du har inte hört något mer när den oranga stickade boleron kommer?Ha en härlig hösttorsdag alla Mandlar och Mandeltokiga;))

Ja jag undrar också om den stickade boleron som var orange på bloggen, och kommer den i andra färger också??

Den stickade boleron verkar vara skickad från Danmark så jag hoppas den kommer i början av nästa vecka=)

Vad kommer för fint idag?

I dag kommer en superfin festklänning, paljettliinne, paljettsjalen jag har på mig här, underbar festbolero/cardigan, superfin top med omlottdetalj nertill.

Tack för svaret Eva.Får vänta några dagar till då;))

Eva,vilken tunika skulle du rekommendera, Suri 1, eller Year?...har lite beslutsångest...

Klänningen från Vila, är det den med paljetter vid armslutet ?

Annika, jag tycker att Suri 1 är mer festtunika med de fina paljettdetaljerna. Year är en tunika osm man kan ha både till fest och vardags så det beror väl lite vad du vill ha den till=)
Marie, nix det är inga paljetter alls på den här klänningen från VILA.

Snygg som alltid :) Såg så skönt ut med långvästen, riktigt härligt nu i höstvädret.....Ha en toppen dag allihopa/Kram