I dag får ni verkligen vara med här kl 11:00 för det kommer sååå många fina plagg in här. Nu kommer Onlys nya chinosmodell av storsäljaren Lizzy som nu heter "Onllise" som sitte rhelt grymt på, nu kommer även nya ljusa denimtvätten av Objliva-jeansen, fantastiskt fin top med spetsärm från Vila (jag har redan norpat den själv), härlig klänning från Object och ny underbar stickad v-ringad tröja i "popcorn"-kvalitet.
Jag har på mig underbara Ajlajk-toppen "A110", halsbandet "J3" och suveräna "Olivia Denim New"-jeansen.
Jag var på inköpsmöte med Soya i veckan och beställde in massa fint till sensommaren/hösten. Härliga stickade plagg och fina feminina tunikor/klänningar.
Ja vi fick en riktigt skön start på den här helgen då jag och Kalle åkte iväg med kompisar till Leninbadet (spa i Varberg) som vi fick i födelsedagspresent så det var en härlig fredagkväll med spa, bubbel och tilltugg, vin, mat och mysiga samtal. Nu är vi redan tillbaka hemma igen så vi får ändå en skön helg med barnen=) Jag har på mig favvojeansen "Olivia", Object-toppen "Objnellie" och Ajlajk-scarfen A-272 som är perfekt dessa småruggiga dagar.
Idag blir det påfyllning av den fina vårjackan " Vmtaken" och de härliga byxorna "Olivia non-coated" i army, sand och svart. Samt "Enya Slim Belt". Klockan 15.15 som vanligt!
Här får ni fler bilder från inköpsmötet med Vila i förrgår. Underbara sommarplagg och härliga plagg till sensommaren/hösten. Kolla den fantastiska långklänningen och trendiga "one shoulder"-klänningen i korall som är sååå fin=) Supercool jacka som är perfekt i övergången mellan sommar och höst som jag själv längtar efter redan nu, trendig oversizemodell i mjuk skön kvalitet.
Härliga vår-och sommarplagg kommer det in här i dag. * Jag har på mig nya fina linnet "Nmpailsey" som är perfekt att ha nu under kavaj, kimono eller spm här under Vila-jackan "Mune" som är perfekt att ha både ute och inne. * Jennifer har på sig suveräna klänningen/tunikan "onlapril" som har kanonpriset 119 kr och fina långkoftan "Vihilal". * Therese har på översta bilden på sig nya vårjackan/kappan "Onlsandy" som kostar 339 kr. På nedersta bilden ser ni ljuvliga Ajlajk-toppen "A 283" som bara är såååå skön (Therese har redan norpat den själv och har på sig den här i dag).
Nu då var det fredag i dag och vi har en småregning dag här i Göteborg men det är fortfarande lite vårkänsla i luften så det känns härligt, jag lämnade vinterjackan hemma även i dag vilket känns underbart. Till alla Ajlajk-fans tunt om i landet måste jag bara rekommendera dagens ljuvliga top i mjuk fin bomullskvalitet med Ohm-tecknet på ryggen (Therese har redan norpat den själv och jag kommer också ta den själv). Nu kommer även ett cool träningsset (som går att ha även till vardags) med coola shorts och hoodie i trendiga blankare kvalitet, snygg nätt vårkappa, coolt mönstrat linne och en perfekt sommarklänning till kanooonpris. I dag kommer även superfina smycken från Edblads vackra vår kollektion.
Jag har på mig coola Vila-byxan "Vijula" som ännu finns kvar några av på kampanjen som håller på tom måndag så passa på att norpa dessa som redna blivit vår favorit-modell här på jobbet (både jag, Charlotte och Jennifer har tagit dom själva). Väskan är suveräna "Pcjorgie".
Idag får ni vara beredda här kl 15.15 för det blir påfyllning på massa suveräna plagg! Fina toppen "A253" ifrån Ajlajk i vitt och svart, halsbandet "J3" i svart, "Objaze Lace Singlet" i svart och "Skinny Reg Soft Ultimate" i mellan och mörkblå. Det blir även lite påfyllningar ur officiel serien =)
I går var jag på kollektinsmöte med Vila och beställde in massa fint både till hösten och även en hel del till sommaren. Fantastiska klänningar och ljuvliga toppar, linnen och blusar i spmmarens fina färger och mönster som synes här.
Ja idag kommer äntligen den superfina randiga tröjan som jag tipsat om här på bloggen och nya färgen på suveräna Object-kimonon som bara är sååå himla cool. * Jennifer har på sig nya slitna jeansen i omtyckta "Ultimate-modellen som sitter heelt fantastiskt skönt på - rekommenderas verkligen. Coola kimonon är fina Objponcho som nu äntligen kommer i army som är en trendfärg i vår. * Therese har på sig fantastiskt coola tröjan "Onlynn med fina glittriga ränder och den trendiga omlotten över ryggen med tyg under som ger den räta looken. Jeansen är storsäljaren "Objliva".