Ja ni får bara inte missa maxiklänningen i Easy-serine nu när den finns inne här för den är verkligen ett måste i garderoben så var med nu kl 11:00 när nya printen kommer här=) * Jennifer har på sig nya Ikat-printet i maxiklänningen Easy (kommer även i leoprint nu också). * Therese har på sig coooola linnet "Onlhoney cch suveräna Linda-byxan.
Vi har regn och riktigt blåsigt här i dag så det var inte helt lätt att få till foton utomhus så ni får ursäkta min smått förvånade min här för det tog sin lilla tid medans vi fotade på här;P I dag kommer dessa fantastiskt fina linnena som är våren variant på dunderstorsäljaren "Onlclarissa" som ni är många som lyckade norpa när de kom in här (några få finna ännu kvar). Nu kommer även två nya print av fantastiska maxiklänningen "Easy" och den här klänningen rekommenderar jag verkligen ALLA då det är en suverän modell att ha hela sommaren både till vardags och fest och den är heeelt perfekt att ha med på semestern (jag har den själv både i kort och lång modell), jag kunde inte låta bli så jag norpar ett till print här nu av maxiklänningen.
Jag har på mig mina älskade "Easy"-byxor i dag, "Officiel"-linne och grymma kavaj/jackan "Onlodessa" (några få finns ännu kvar av kavajen så kolla snabbt om ni har tur med er storlek).
Idag får ni vara beredda här klockan 15,15 för det blir påfyllning utav "Easy Maxi Dress" i flera fina mönster. Det blir även påfyllning på "Easy Loose Pant" i aztec och byxan "Vicila 7/8 Turn Up". Riktiga storsäljare så det gäller att vara snabb =)
Nu är det bara några dagar kvar till helgens stora utförsäljning här i lokalen på webshoppen. Hoppas ni är många som kan komma hit till oss både på lördag och söndag för som vanligt så fyller vi på med fler plagg så det är värt att komma bägge dagarna om det går=) Massor av suveräna plagg som ni kan shoppa loss till kanooonpriser som vanligt, ni som varit här de senaste åren vet att det är tokshopping som gäller dessa dagar så se till att vara här i tid när det drar igång=D
Nu är den här fantastiskt fina sommarklänningen på väg in till oss och jag själv längtar sååå efter den - perfekt till midsommarafton och sommarns alla grillfester och härliga semesterdagar=) Har kanonpriset 299 kr så bevaka sidan här dagligen så ni hinner norpa den.
Ja mycket snyggt som kommer i dag som sagt, perfekta plagg både till vardags och fest nu. * Jennifer har på sig fantastiska klänningen "Onlbrunella". * Therese har på sig suuuperfina chiffongtoppen "Vmlaura" och coola spetsshortsen "Vinicere" från Vila
I dag kommer äntligen den fantastiskt fina sommarklänningen från Only som jag vet att många av er väntat på och den är bara sååååå himla fin=) Nu kommer även superfina spetsshorts från Vila, chiffongtop med fina spetsdetaljer på ärmen, härlig bastop med fin ringning i ryggen och den efterlängtade cremefärgade nyansen av skepparkavajen från Vila som sålde supersnabbt här och det blir självklart påfyllning av den i marint också=)
Jag har på mig fina Vilatoppen "Vileave" och grymma Vila-byxan "Vicommit Coated" som sålde snabbt som tusan när påfyllningen kom här i fredags så jag har redan beställt in fler här.
Vi väntar in sååå många underbara vår- och sommarplagg den här månaden. I år blickar vi bakåt till fantastiska 70-talet där mycket inspiration är hämtat från så trenden med fransar, mönster, vida byxor (både helvida och flared jeans som är utsvängda nertill) och härliga feminina modeller är stor nu. Tänk både festival-looken och bohochic så får man ihop stilen så den känns rätt nu 2015.
Trendiga fransvästen och coola ponchon/tröjan kostar 379 kr. Härliga vida byxan och tunikan/klänningen i samma serie kostar båda 349 kr.
I dag blev det härligt yoga-pass här hemma tillsammans med dottern. Jag har ju börjat i ashtanga yoga nu i vår och har gått klart första introduktionskursen och nästa vecka ska jag börja i nivå 2. Min tanke är att jag ska köra detta regelbundet hemma och ibland ta pass på shalan för att hålla mig uppdaterad så jag får tips från lärare i de olika ställningarna/serierna. Dottern har en egen yoga-bok för barn som väljer sina övningarna i så kör vi halva passet tillsammans.
Måste verkligen rekommendera träningskläderna vi har inne på webshopen nu för de är helt suveräna tycker jag, i dag har jag på mig "Play Claire", "OnlSophie" och suveräna haremsbyxan "Onpsophie".