Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Favoritjuice
8 augusti 2015 11:44
  Eva tipsar   

Jag älskar verkligen min blender och använder den dagligen, på vardagar startar vi dagen med smoothie och på helgerna då vi gör storfrukost så gör jag alltid juice. Min favoritkombo just nu är apelsin, citron, mynta och passionsfrukt - rekommenderas verkligen=)
Myntan ger mycket smak så till två glas räcker det med bara några blad.
Påfyllning...
7 augusti 2015 14:30
  Shopping   

Idag kommer det upp superbra påfyllningar att ha i garderoben inför hösten. Vad sägs om "Officiel L/S O-neck", "Officiel L/S Long Top i svart och "Live Love 3/4 leggings. Även jeanskjortan "Rock It Fitted" samt byxorna "Olivia Coated kommer också upp. Så var med här 15.15 :)
Bloopers-fredag!
7 augusti 2015 12:15
  Övrigt   

Det blir en del omtagningar när vi fotar dagens och inspirations-bilderna =)

Oj, oj, oj...
7 augusti 2015 08:55
  Outfits   

Ni har antagligen hört det förut, men IDAG får ni verkligen inte missa dagens nyheter!!! Sååå mycket fint som kommer upp! Kolla bara på detta:

Supercoola fakeskinn-kjolen från Vila, i trendig pennkjolsmodell. Otroligt snygg att bära tillsammans med ett enkelt linne till som ni ser här. Söt spets upptill, kommer i fem fina färger och heter "Vifalls" (har själv tagit ett till mig själv). Eller så har man tex söta blusen "Viaka" till för en mer klädd look.
Det kommer även en riktigt fin stickad tröja från Object i mörkrosa och svart. En nätt modell som sitter suveränt på.
Sist men inte minst blir det även en skön oversizetisha/tunika i svart och vitt med höga sprund på sidorna. Även denna är jag (Therese) lite sugen på... =)

Det blir även påfyllning av "Skinny Reg Soft", "Objup-C", "Viele" och "Confident Cardigan" i svart.

Hoppas ni får en trevlig helg, på måndag är Eva tillbaka igen =)

Sitt kvar nu, så ni inte ångrar er...
Dagens påfyllningar!
6 augusti 2015 14:29
  Shopping   

Idag får ni vara beredda här klockan 15,15 för det blir påfyllning på "Onlgiselle Pullover" i alla tre färgerna. Det blir även påfyllning på "Live Love Lace Tank" i svart, "Pcdana Small Cross Over Bag" och "Flared Reg Derry Jeans". Sist men inte minst blir det påfyllning på leggingsen "Seam" och "Officiel".
Underbara höstkappor...
6 augusti 2015 12:13
  Outfits   

Om ni inte börjat fundera på höstkappa ännu, så är det hög tid att göra det nu, så man hinner få den man vill ha.

Här kommer lite bilder på de två senaste kapporna vi fått in; "Vmkate" som kom upp i förrgår och finns i både grått & svart och fina "Vmtrudy", som är alldeles ny och finns i svart & rosa.
Halsduken "Vmrilla" passar perfekt till båda jackorna och finns också i två färgkombinationer.
Jeansen är suveräna "Vmseven".
Fuskpäls - stor trend i höst
6 augusti 2015 11:16
  Kommande plagg   

Coola kappor och jackor i fuskpäls syns mycket nu i alla trendrapporter för hösten.
Den här snyggingen väntas in om några veckor och har kanooonpriet 399 kr så det är bara att göra plats för den i höstgarderoben nu=)
Den kommer i svart och en supersnygg sand/beige nyans.
Psst...
6 augusti 2015 10:02
  Shopping   

Postis var precis här, så det blir även påfyllning av härliga toppen & linnet "Onlgold" och byxorna "Vicommit Coated"! Nu kl 11.00 =)
Några dagens...
6 augusti 2015 09:09
  Outfits   

Mycket att göra på webshopen, så låt mig presentera mina nya assistenter; Therese, Therese och Therese =)
Väldigt mycket fint som kommer upp så jag behövde lite hjälp med att visa upp allting, hihi!

Till vänster ser ni fantastiska Object-klänningen i skön oversizemodell med snygg detalj i form av ett band vid midjan, som markerar snyggt. Rekommenderas!
I mitten är det ljuvliga blusen "Vizi" med dubbla lager tyg och vacker spets i ryggen. Byxorna är våra favoriter här på Mandel; "Oliva" =)
Ni som är uppmärksamma har säkert redan lagt märke till uuunderbara kappan ni sett från bloggen! "Vmtrudy" från Vero Moda, kostar 599 kr. Som hittat för en sådan snygg kappa! Kommer i svart och rosa.
Blusen under är från Soya och är i ett fint blommönster som går omlott framtill med ett smart underlinne insytt. Byxorna är "Vicommit Coated".

Häng kvar så ses vi snart!
Suveräna påfyllningar!
5 augusti 2015 14:30
  Shopping   

Idag blir det påfyllning av fina " Vicama" som är en av höstens fina kappor. Det blir även påfyllning av "Viparel" ,"Live Love Lace" linnet i vitt och den sköna byxan "Pcjust wear Legging i svart, samt lite smycket från Edblad. Så var med här nu klockan 15.15 :)
  Föregående   Nästa