Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Påfyllning idaaag!!!
27 augusti 2015 14:07
  Shopping   

Nu blir det påfyllning av dunderstorsäljaren "OnlLise"-modellen, suveräna "Perfect"-koftan, omtyckta "New Nikoline" i både leggings och strumpbyxor.
Grymma pu-legingsen "Shiny" kommer äntligen in i fler storlekar nu också och dessa är verkligen ett måste i höstgarderoben.
Var med nu med nya påfyllnings-tiden som gäller from idag: 14:30!
Nya modellen på "VmLinea".
27 augusti 2015 10:51
  Kommande plagg  /  Vero Moda   

Ja coola jackan VmLnea som vi har inne på webshoppen nu har jag själv redan norpat då jag verkligen gillar den sköna modellen.
Snart kommer nästa variant på den jackan in som är lite nättare och med lite fler detaljer som synes här. Priset är 599 kr och troligtvis kommer den i både svart och marin, med lite tur är den här redan nästa vecka.
Inspiration från tjejerna.
27 augusti 2015 10:19
  Outfits   

Många fina toppar och nya Object-jeans kommer upp här i dag på webshoppen.
* Jennifer har på sig fantastiskt fina Vila-toppen "Vitapes" som är perfekt nu till alla blåjeans då det är riktigt fina detaljer i blått. Jeansen är nya modellen "ObjTune" från Object som också kommer i dag som är i en härligt mörkblå tvätt som man känner sig snyggt klädd i.
* Therese har på sig underbara Ajlajk-toppen "A 284" med fina Ohm-tecknet i den underbara bomullskvalitet som ni är många, precis som jag, som gillar här. Byxan är grymma "ViCommit" från Vila.
Gooodmorning...
27 augusti 2015 08:56
  Outfits   

Ja regnet öser ner här i dag så det är riktigt mysigt att sitta inne här nu på kontoret med en kopp kaffe och titta ut=)
I dag kommer flera superfina toppar/blusar in som jag verkligen tror ni kommer gilla så håll här nu kl 11:00, det komme räven en ny jeansmodell från Object som är helt suveräna i en rikigt snygg mörk denimblå tvätt.

Jag har på mig favvobyxan "OnlRoyal Reg. Zip"-modellen, Soya-blusen "Cemre" och coola oversize-kavajen "Vimentor".
Sista 15:15-påfyllningen.
26 augusti 2015 16:24
  Eva tipsar   

I dag var sista 15:15-påfyllningen för from i morgon så kommer dagens påfyllningar att ske kl. 14:30.
Vi gör den här ändringen för att förbättra servicen till er så ni kan få era varor snabbare.
Detta gör alltså att man kan lägga order även på påfyllningarna (vid order innan 15.00) och få paketet dagen efter.

Nu är det alltså ny tid som ni ska hålla koll på här: 14:30 är tidpunkten för påfyllningar (ibland kan de komma tillsammans med dagens nyheter som alltid är kl 11:00).
Dagens påfyllningar!
26 augusti 2015 14:29
  Shopping   

Suveräna påfyllningar idag, så se till att vara beredda här klockan 15,15! Det blir påfyllning på "Onlsidney Wool", "Onlwesta" och "Pcdana Medium".
Det blir även påfyllning på sjalen "A-272"och halsbandet "J3" båda i svart från Ajlajk.
Back To Business
26 augusti 2015 12:37
  Outfits   

Ja nu är det arbetstider för de flesta igen och dags att hitta snygga outfits som passar till jobbet/skolan.
Här visar Jennifer snygga toppen "VmCathrina" som jag själv har och verkligen kan rekommendera.
Jeansen är grymma "ViCommit" som vi har i denim som synes här, svart i både vanlig och hög midja så detta är verkligen en modell vi rekommenderar.
Inspiration från tjejerna.
26 augusti 2015 10:17
  Outfits   

Ja i dag kommer härliga plagg både till fest och vardags.
* Jennifer har på sig gosiga oversize-koftan "ObjBlock" från Object som är i cool modell med snyggt blockmönster. Skön kvalitet som värmer härligt i höstkylan då den innehåller både mohair och ull.
* Therese har på sig superfina Soya-klänningen "Darinka 1" som kommer i två fina färger. Höstjackan här med fina pälskragen kommer i dag också och är sååå himla skön i varm fodrad kvalitet och superfin lite ruggad yta i tyget så den känns superhärligt. Kanooonpris på jackan också som endast kostar 399 kr.
Gooodmorning...
26 augusti 2015 09:14
  Outfits   

Sköna höstvädret fortsätter och i dag slapp vi regnet så nu är det en härlig dag med skön klar lite kyligare luft - underbart=)
I dag kommer massa härliga plagg in, bla en superfin klänning från Soya, cool långkjol från Only som påminner mycket om storsäljaren från i somras så den får ni inte missa. Nu kommer den ärmlösa toppen som jag har på mig här som jag såklart inte kunde låta bli att norpa själv, perfekt till alla jeans här då det är en fin mudd nertill så man kan stuka till den snyggt.

Jag har på mig "OnlZigzag"-toppen och "Flared Regular Derry" -byxan i säsongens trendiga 70-talslook.
Wiihooee - påfyllning i dag!
25 augusti 2015 14:47
  Shopping   

Nu blir det äntligen påfyllning av suveräna Vila-toppen Viquick" som sålde snabbt här i fredags (Therese har den i både svart och vitt), storsäljaren "ViOfficiel"-leggingsen och omtyckta linnet "OnlHendie".
  Föregående   Nästa