Här kommer lite tips på outfits som passar både till jobbet, eller till kommande glöggminglet =)
*Therese har på sig toppen "Onlblair" i snygg halterneckmodell och med glittrigt material som man känners ig snyggt klädd i. Medföljer ett band som kan knytas snyggt i midjan om man nu önskar det. *Jennifer har på sig söta tunikan "Onlsnaka", med trendigt paisleymönster och som passar både till leggings och till byxor.
Missa inte gosiga collegesettet med byxa och tröja i skön kvalitet som kommer upp nu kl 11:00. Fint kantband med liiite skimmer i som ger en fin look så man känner sig snyggt klädd, perfekt set att gosa in sig i nu i höstkylan.
Ja missa nu inte grymma omlottklänningen som Therese har på sig här - perfekt till alla julfester=) * Jag har på mig nya kavajen "OnlVenda" i trendigt print som är riktigt cool i slagen upptill. * Therese har på sig suveräna omlottklänningen "VmCherry".
I dag kommer caprimodellen på grymma träningstightsen "OnpCarly" med den höga linningen. Hoppas ni redan hunnit norpa den långa modellen som snabbt blivit en favorit här (både jag, Therese och Jennifer har dessa själva och de är helt underbara att träna i).
Ny härlig vecka och den underbara höstsolen fortsätter hålla oss sällskap här =) Ja nu är det bara tre veckor kvar till 1:a advent, vi har julbak på schemat till helgen så snart fylls frysen med lussebullar och pepparkakor (som inte får ätas förrän 1:a advent) så julkänslorna börjar komma så smått nu. Nu när jag inte längre har kvar butiken i stan så kan jag ju själv även få NJUTA av julmusiken till skillnad från när man jobbar i butik och man har den igång från öppning till stängning fem veckor i sträck 7 dagar i veckan;P Supermysigt i början men till slut står man inte ut med en till låt som slängt in bjällerklang m.m;P .En eloge till alla er som jobbar inom handel dessa dagar.. men oftast var det ju supermysigt men som sagt, liiite trött i slutet;P
I dag kommer ett supermysigt collegeset med både byxa och tröja som är perfekt nu att gosa in sig i, snygg kavaj, fantastiskt fin omlottklänning som påminner mycket om Vilas storsäljare som sålde slut snabbt här i höstas.
Jag har på mig min favvo-outfit "OnlOrchid", "ViFalls"-linet och grymma "OnlRoyal"-byxan. Smycken från Orelia och Edblad.
Vi har hft en underbar höstdag i dag så efter vi varit med dottern på hennes pingisturnering så åkte vi ner till havet med fika och njöt i höstsolen. Har på mig grymma dunjackan "VmAlice", jeansen "OnlLise" och sköna collegetröjan "VmElla".
Nu har jag precis sett Edblads superfina julkollektion och de gör bla en heelt fantastiskt serie med storsäljaren "Thassos" (jag har både ring, halsband och armband i den serien) som nu kommer i en mindre modell som är såååååå fin=) Perfekt julklappstips eller att tipsa tomten om... Leverans nu i november månad så håll koll här som vanligt.
I går var iväg och fotade fina festoutfits som ni kommer få se här på bloggen nästa vecka. Här får ni se lite snabba mobilfoton där tjejerna jobbar på i vackra lokalerna i Lilla Götafors. Therese har på sig fina glittriga klänningen "ViGlori" på översta bilderna och på nedersta ser ni superfina "Iza1" som bägge är perfekta nu till kommande julfesterna.
Ja i dag kommer flera suveräna plagg som är perfekta till säsongens kommande fester... * Jag har på mig fina linnet "onlTano" med coola kedjan i ryggen och Jennifer har klänningen i samma serie. * Therese har på sig omtyckta "VmBeauty"-toppen som sitter så snyggt upptill, man kan variera ringningen då det är resår upptill. Therese har även på sig nya halsbandet med stjärntecknet, här ser ni endast texten och på andra sidan är det själva stjärnbilden med små fina stenar som gnistrar snyggt.