Ja då har vi ny härlig vecka och här i Göteborg är det sportlovsvecka vilket innebär semester för flera men jag hoppas ni är många som är kvar och är sugna på bra shopping här=) I dag kommer den här coola kappan i cool bomberjacka-modell i superfin kvalitet med liiite ruggad yta vilket ger en supersnygg look. Nu kommer även den fina Object-koftan som ni gillade från Object-mötet sist, fin snörad top och lite anat smått och gott.
Jag har på mig favoplagget "OnlBeryl" som är såååå himla skönt plagg, framförallt nu när vinterkylan kommit tillbaka här också. Tishan jag har på mig kommer i dag och har fina texten be happy framtill, byxan är sköna "OnlRoyal".
Ja i dag är det alla Hjärtans Dag så jag hoppas ni unnar er något extra härligt idag. Själv har jag födelsedag och har precis packat upp och invigt den här skönheten, nu blir det ännu mer juicer här hemma. Startade dagen med morot, ingefära, citron, apelsin och blodapelsin - dundervitaminkick=)
Phu, nu har jag tillbringat flera timmar med att rensa och röja mina och barnens garderober och jag kan väl säga som så att det blev ett helt gäng påsar som ska iväg till klädinsamling... Nu är det desto mer plats för vårens kläder och massa tomma galgar som väntar på att fyllas=)
Nu blir det påfyllning på flera omtyckta modeller här såsom "JdyMackkenzie"-kappan som är sååå himla fin och har kanonpris här också. Storsäljaren "PcJust Jute 7/8" har jag äntligen fått tag på fler av och det bir även påfyllning på både berlocker och kedjor i fina "Charmentity"-serien från Edblad.
Ja i dag kommer storsäljaren "OnlRuna"-kappan in i vitt som är stor trend i vår så den rekommenderar vi såklart verkligen. Här ser ni även fina Soya-blusen i fint paisleymönster som också kommer upp i dag.
Nu är jag på plats på jobbet igen efter en blixtvisit i Stockholm på modemässan. Massa fint från Ajlajk beställt, ska lägga upp lite bilder till er här sedan.
I dag kommer alltså den suuperfina bomberjackan i fin liiite tunnare kvalitet så den passar perfekt både inne och ute, massa fina print och i enfärgat som synes här.
Jag har på mig "OnlSmilla", OnlSmoke" och suveräna "OnlRoyal"-byxan.
Idag blir det påfyllning av byxorna "Onlkendell" i vissa storlekar och "Just Jute Hw". Även den härliga koftan "Riva" i svart kommer upp. Var med här nu kl 14.30 :)
Nu närmar vi oss våren och en jacka som vi längtar efter att använda är snygga jackan "Bandit". Till denna har Elin på sig halsduken "Kial" och de sköna byxorna "Onlkendell".
Godmorgon! Idag blir det jag (Charlotte) som gör dagens inlägg då Eva och Kalle är på mässan och Therese är hemma och är sjuk :( Idag kommer det många fina toppar. Bl.a toppen "OnlNova" med band som vi tipsade på bloggen här i söndags. Den kommer endast i marin och svart. Elin har på sig den härliga toppen "OnlAnya". Vi ses igen kl 11.00 :)