Ja en härlig höstdag med skönt väder har vi haft här även i dag så halva dagen låg jag bara på balkongen i höstsolen och läste - sååå himla skönt. Jag och sonen åkte sedan in till stan och shoppade lite och tog en skön promenad och fika (en hel del pokemons fångades också vilket var sonens mål med dagen). Var i vackra trädgårdsföreningen och fika blev det då såklart på Rosencaeet som ligger nära fina Palmhuset som ni ser här. Har på mig suveräna nya OnlKendell och sköna toppen OnlBone och bomberjackan OnlLina.
Ja trenden med leo är verkligen stor nu i höst och jag hittade just den här fina tunikan från Onlys som jag såklart beställde hem direkt. Kostar 259 kr och kommer in den här månaden så håll koll på webshoppen nu i veckan=)
Jag undrar hur jag kunnat överleva innan OnlPopTrash fanns😜Har ju på mig dessa byxor de flesta dagarna i veckan så det är tur att de finns i så många färger. Funkar ju perfekt nu när det är varmare dagar också:)
Här ser ni några av plaggen och smyckena som Amanda köpt till sig själv här från webshoppen. Hon har på sig nya fina Vila-blusen "ViMelli" och "ViCila" i svart. På ställningen ser ni även Soya-blusen "Odilia 1", linnet "VmLennie", Vila-tröjan "ViShare" och ankelbyxan "ViCila". Smyckena är fina "Sanna", "Lee" och "Kavala Ring Double".
Var ned här nu för i dag kommer ÄNTLIGEN storsäljaren "ViCentri" in igen i både svart OCH den omtyckta ljusrosa nyansen som jag vet att många av er väntat på (har den själv och älskar verkligen den nyansen). Nu kommer även sköna baskoftan "VmCare" i både marin och svart som är en perfekt "bra att ha"-modell till allt. Storsäljaren "Onlpop trash Easy" kommer nu äntligen i den fina marinblå nyansen (har dom själv och de är så snygga till tex bara en vit tisha), suveräna blanka leggingsen "NmCoda" kommer nu också så var med här kl 14:30.
Ja har varit iväg på flera kollektionsmöten här i veckan, dock har jag inte hunnit ta tillräckligt med foton till er här så jag ber om ursäkt för det. Här kommer i af några bilder från Vero moda och Pieces. Kläderna högst upp kommer in redan nu i höst/vinter och som ni ser så är leo-trenden stor nu och både i klassiska färger och i tex armymix som blir en cool effekt. Fina väskan kommer i början av nästa år och likaså top och tunika med sjalarna på bilden längst ner,
Här ser ni nya färgen på trendiga skira spetsblusen från Vila som kommer upp i dag. Jeansen är suveräna modellen "ObjAnifitally" från Object som nu kommer i svart i dag.
Ja då har vi freeeeeeedag här igen och snart är sommarvärmen över som vi haft dessa dagar och hösten väntar med skön klar kyligare luft igen, måste säga att jag är mer sugen på hösten nu faktiskt =)
I dag kommer en suverän parkas in som är skönt fodrad så man kan ha den hela vintern och den har kanooonpriset 499 kr (min tonårsdotter har den och den sitter verkligen supersnyggt på). Nu kommer även en fin Vila-blus med små klädda knappar och knyt i ringningen som är helrätt den här säsongen. Nya jeans från Object i suveräna "ObjAntifitallay-modellen som sitter perfekt på.
Jag har på mig nya suveräna "OnlKendel"-byxan som jag verkligen rekommenderar - en favorit direkt (Jessica här på jobbet har också norpat dom här), toppen är sköna "OnlDekko" med fina banden över ryggen.
Idag blir det påfylnning på riktigt fina storsäljare! Som ni ser här ovan blir det påfyllning på "Vimelli L/S Top", "Riva Long Cardigan", Vidreamers Pure T-Shirt" och "Onlkendell Eternal Ankle"! Det blir även påfyllning på den snygga skinnkjolen "Vipen Skirt".
Här ser ni fina plommonfärgade nyansen på omtyckta ViDremarers som kommer upp i dag. Suveräna byxan här rekommenderar jag verkligen, ni kommer förstå varför när ni provat dom för de är verkligen sååå himla mjuka och sköna i stretchkvaliteten=)