Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Charlotte tipsar!
15 mars 2017 12:37
  Shopping   

Hej alla fina!

Efter svart är rosa min favorit färg :) Onsdagens outfit för idag blev därför fina tröjan Vmpuffy och onlpoptrash som verkligen är en byxa jag rekommenderar. Funderar nämligen på att köpa även dessa i ljusrosa. Till höger på bilden har ni även den fina tunikan från Soya som går i fina rosa toner, men som även kan matchas snyggt ihop med svart.

Kram Charlotte
Härliga onsdag!
15 mars 2017 08:55
  Shopping   

Godmorgon säger vi från ett soligt men kallt Göteborg!

Idag kommer det upp såå mycket fint!

Ny härlig fräsch färg på Vishare som Amanda har till nya plisserade kjolen Jdynice Skirt som även kommer i Svart och en ljusrosa färg som heter "cameo rose".

Nu är äntligen snygga bomberjackan "Onllinea Short Jacket" tillbaka i fräsch vit färg med roséfärg på dragkedjan. Under jackan har Jessica på sig en ny mjuk och helt underbar topp med knyt nertill som blir söt detalj.

Det kommer även ett par sömlösa cykelbyxor och två nya härliga linnen som ni inte får missa nu 11.00!

Kraaam och ha en härlig dag önskar vi på Mandel!
Vårkänslor!
14 mars 2017 09:15
  Shopping   

Godmorgon till er! Hoppas ni haft en bra start den här tisdagen och känner er redo för dagens nyheter. Det kommer en hel del fint som vi tror ni kommer tycka om.

Jessicas har på sig en så himla fin och nätt cardigan som kommer bli perfekt att festa till outfiten med i vår. Den gör sig fin till både vardags och fest!

Jag har på mig fina omlottklänningen från Vila. Färgen och mönstret kan ju inte bli fel nu när det börjar bli lite varmare. Det är alltid kul när man kan klä sig i färg. Den lyxigt röda färgen blir så fräsch ihop med de vita blommorna.

Vi får in en rund handduk från Pieces i snyggt mönster. Den är perfekt att ha till stranden eller utflykten till sommar. Den är riktigt fin och vi tror ni kommer gilla den lika mycket som vi gör.

Det kommer en kjol med struktur i tajt modell, även den är från Pieces. Superfin att ha ihop med toppen som kommer idag. Dagens topp har såå fina detaljer framtill!

Det kommer även en ny färg på omtyckta vårkappan "Onlruna".


ISA ORBIT NECKLACE
13 mars 2017 14:59
  Shopping   

Vi älskar halsbandet som kom idag... Perfekt att ha till vardags och festligare tillfällen!

Påfyllningen idag är på fina "Vmmoon Top". Den blir ju superfin med halsbandet ;)

Kram Amanda
Måndag here we come!
13 mars 2017 08:54
  Shopping   

Godmorgon på er! Hoppas att ni haft en härlig helg.

Vi kickar igång veckan med en hel del fina kläder.
Här har jag på mig supersöta cardigan från Only. Den sitter snyggt på och ger en feminin look.

Jeansen är ny färg på "Pcfive Delly Cropped Jeans" som kom nyligen. De sitter riktigt skönt på!

Det kommer en fin topp från Pieces med polo och 3/4 ärm. En riktigt trendig modell just nu.

Det kommer en mönstrad topp i härliga färger från Soya.

Vi får även en ny färg på "Onlabbie Long Slit Skirt"

Ha en fin måndag nu!

Kram Amanda
Trevlig helg!
10 mars 2017 16:11
  Shopping   

Vi hoppas att ni klickat hem nått fin idag och har en riktigt härlig fredagskänsla!

Vi vill önska er en riktigt fin helg!

Kraaam Vi på Mandel ♥
FREEDAGSKÄNSLAN
10 mars 2017 08:57
  Shopping   

Godmorgon härliga fredag! Solen skiner riktigt gott nu i Göteborg och vi gör oss redo för dagens nyheter.

Här har jag på mig den snygga Culottebyxan som kommer idag. En härlig modell som sitter fint på.
Till det har jag den fina toppen som också kommer idag, den är så fin med detaljerna!

Vi får en fin jeanskjol i tajt modell som är perfekt att ha nu till sommaren.

Den kommer en härlig parka i kort modell som kommer bli så snygg när det blir lite varmare ute! Den passar snyggt ihop med dagens sjal.

Det kommer även påfyllning och ny färg på omtyckta "Jdykimmie Lace Top".

Ha en fin fredag nu allihop :)



Ps. vi har några som mailat in angående att ni köpt varor denna vecka som kom som VÅR-erbjudande igår. Självklart erbjuder vi presentkort tillbaka i värde på mellanskillnaden. skicka ett mail till oss bara så löser vi det :) Gäller dem som handlat produkterna denna veckan ♥
Vårkänslorna
9 mars 2017 14:24
  Övrigt   

gör oss glada och vi tänker att vi kör grymma priser = vårerbjudande i shoppen på härliga överdelar kl 14.30! Trevlig eftermiddagsshopping önskar vi ♥
Pssst...
9 mars 2017 12:32
  Övrigt   

Kika in i shoppen 14.30 så kör vi en överraskning ♡
Godmorgon torsdag!
9 mars 2017 09:16
  Shopping   

Idag kommer det riktigt fina härligheter.

Jag har på mig den underbara blusen från Vero Moda. Den är så söt med volangärmen. Superfin att ha till fest och vardags.

Byxorna är helt fantastiskt sköna och är lite kostyminspirerande. Det är ett snyggt spänne upptill som blir en fin detalj!

Vicentri bomber kommer i en snygg vit färg som kommer bli riktigt fin nu när det blir lite varmare.

Det kommer en jättefin längre blus från Soya som vi tror att ni kommer tycka om!

Det kommer upp en längre bomber från Only, kommer bli perfekt att ha utomhus till våren.

Vi får även in väska i svartvitt mönster som rymmer en hel del :)

Kram Amanda
  Föregående   Nästa