Får passa på att ta outfitbilden utomhus när solen skiner. Evelina har på sig "Cocktail" toppen, "Patchi Blazer", dom nya shortsen "Charly Highwaisted" och nya tightsen "Ental tights". Emmelie har "Race Lace Top", "Mojo Harem" och nya halsduken "Krimi Tube Scarf". Nu har vi precis fått i oss lite lunch här på webshopen. Vi tjejer åt thaimat och sushi och killarna festade till det med en pizza.
Nu är det verkligen kallt på morgonen, vi har iaf härlig sol i dag och blå himmel så det lär ju bli en fin höstdag här i dag =) Jag har på mig nya favvoleggings (har bägge färgerna) "telyn", "officiel"-long tank i grått under den nya superfina spetstunikan "lula" från OBJECT " som kommer in i dag. Sköna höstkappan med ull i från OBJECT "lillian" och coooola handskarna "ekanta". Smyckena för dagen är "rie creol", halsbandet "jill", och armbandet "foxy slim".
Det kommer in såååå mycket snyggt i oktober månad från alla märkena=) Här får ni en lite tjvuvkik på lite godbitar från OBJECT: Tunikan till vänster: 299 kr Klänningen till höger: 399 kr Koftan till vänster: 499 kr Klänningen/tunikan till höger längst ner: 199 kr
Emmelie har på sig "Juga" toppen, "Umako" leggingsen och nya benvärmarna "Geison Legwarmers". Evelina har den underbara tunikan som kom idag "Ditzy Mix Tunic", "Cleave 5-pocket 139" och halsbandet "Jaime" som har blivit en favorit här på Mandel.
Det märks att kylan har kommit för nu säljer vi verkligen stickade plagg här =) Jag har precis fått tag på den här fina mönstrade koftan från VILA som kommer i svart och i creme nu i oktober månad, pris 449 kr.
I dag kommer veckans första nyheter på barnsidan så nu är det fina mönstrade toppar till tjejer och härliga färgstarka sweatshirts till killar som funkar både till vardags och kalas. Jag ska nu sätta mig och skriva texterna till plaggen här. Jag har på mig den nya superfina boleron med söta små pärlemopärlor som kommer upp i dag "karrie", "officel"-linnet i army, "hayden tank top", "cleave 5 p 139" och smyckena "jill","rie creols", "kathe"-ringen och armbandet "bit".
En av höstens stora modeplagg är ju ponchon. Vi hade ju inne en från OBJECT tidigt här i augusti månad och den sålde slut nästan över dagen... Nu har jag precis beställt in den här fina från VILA som kommer i grått och svart. Det är omgående leverans på den så med lite tur är den här redan på onsdag =) Priset är 399 kr.
..så kommer det påfyllning på jeansleggingsen "Cleave 5 pocket 139", Ichi toppen "Jaki", Bagladys "Dalahäst" och örhänget "Rosanna" Så håll utkik på webshopen ;P