Brrrrrrr nu är det kallt här i Göteborg så jag måste verkligen tipsa er om de gosiga skinnhandskarna från Pieces som värmer gott i kylan "Fabio Leather Mittens". I dag kommer den här suuuperfina långskjortan in och den rekommenderar jag VERKLIIIIIIGEN (har sålt kanon i butiken i stan redan) underbar modell som är helrätt nu. Den kommer som synes och i svart med vita knappar så det är två kanonfärger såklart, missa den inte nu.
Jag har på mig sköna "funky wow", "linn long shirt"och skinnarmbanden som jag HELT hade glömt bort som jag bara måste tipsa er om nu igen "Parson Leather Bracelet " två stycken för 99 kr.
Den här blommiga collegetröjan finns nu för omgående leverans från OBJECT i färg som synes och med blå botten. Priset är 399 kr, gillar ni den eller ej, var gärna med och tyck till här om ni vill att jag ska ta in den =)
Var beredda nu kl15:15 för då kommer påfyllningen av suveräna "true new leggings" som sålde slut direkt när de kom in här i förrgår=) Nu kommer de äntligen från xs-large också=)
Full fart här i dag och jag har redan hunnit med inköpsmöte med VILA nu innan lunchen=) Såååååå mycket superfina plagg till våren med leverans mars-april månad, underbara färger såsom grönt, aprikost och rosa som man verkligen längtar efter redan nu. Det blir mycket helvitt till våren med lager på lager och självklart massa härliga färger på både tunikor, klänningar och toppar. Trenden med glittriga paljettplagg är helrätt även den här säsongen och det är ju sååååå snyggt=)
Jag vill börja med att säga en sak... MIO 30 KOMMER I DAAAAAAG!!! Nu är jag tillbaka på wesbhoopen efter en dag i butiken i stan och idag är det Jolines tur att jobba i stan så jag och Fanny är här uppe nu=) I dag kommer massa fina plagg, bla ett partylinne med pärlor och paljetter, halsbandet som jag har på mig här, ny suuuuuperfin top från SOYA som jag tror ni kommer bli heeelt tokiga i så var beredda nu här vid11=)
Jag har på mig sköna "funky highwaist", "officiel"-linne, coola glittriga tröjan "kakta" och nya fina halsbandet "zalla".
Ja idag var det inget snack om saken vad jag sålde mest av i butiken... "kental" "kental" "kental"... både leggingsen och strumpbyxorna i samma serie sålde som tusan!!! Det märks att kylan kommit och kundera ville ha varma och gosiga fleecefodrade leggings/strumpbyxor ;P Till alla stundande julfester så var det många som sökte efter fina boleros och då är ju den här "trim" från Pieces suverän så den sålde såklart också bra=)
Nu kom postis med den efterlängtade påfyllningen av superduperdunderstorsäljaren (;P) "lea"-tunikan så nu håller tjejerna på att räkna igenom alla kartongerna och lägga in den i systemet. Det blir alltså påfyllning här kl 15:15 så var snabba nu alla ni som väntat och längtat =D