Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Sista sänkningen...
13 januari 2012 15:37
  Shopping   

Nu sänker vi priset på varorna som haft 30%. Alla reaplagg har nu 50% på ordinarie pris. Dessa priser gäller rean ut.
Wiiihoeeeee...
13 januari 2012 14:48
  Shopping   

DET BLIR PÅFYLLNING IDAG PÅ STORSÄLJARNA "HAPPY" OCH "FAVOURITE"!!!
Var snabba nu kl 15:15 för dessa sålde ju slut på bara några timmar sist ;P
Till alla "kornblå-fans"
13 januari 2012 12:51
  Pieces   

Äntligen är de efterlängtade "funky highwasit" i kornblått skickade från Danmark så med lite tur kommer de upp på måndag =)
De sålde ju slut superdupersnabbt första nyansen av kornblått vi hade inne i början av hösten så var med här nu när vårens nyans kommer (som är sååååå snygg!!!).
Tyck till...
13 januari 2012 11:32
  Only   

Hur känner ni med jeanskjolar såhär i januari månad?
Den här finns för omgående leverans och kostar 299 kr kommer från strlk 25-32.
Vill ni att jag ska ta in den eller ej, hojta gärna till här=)
Dagens....
13 januari 2012 10:19
  Outfits   

Veckan har gått sååå fort och nu är det redan fredag igen!!!

*Jag har på mig den superfina jackan "Alyssa coat" som kommer upp idag tillsammans med "Cassandra x new" och "Funky high".

* Fanny har en söt "REA-top" som ni hittar i butiken i stan och "Funky foxy".

* Joline har toppen "Fresh" som är en utav dagens nyheter och "Catala skirt" tillsammans med "Kental tights".
Goodmoooooorning...
13 januari 2012 08:38
  Outfits   

I dag har vi en vacker rosa himmel här över Göteborg och med lite tur får vi en solig dag =)
Snart ska vi ha vårat fredagsmöte här på webhoppen så vi ska strax duka upp frukosten här.
I dag kommer de superfina nya EDBLAD-smyckena och jag själv har redan norpat den kraftiga länken som jag är heelt kär i (har de senaste typ 10 åren letat efter i mitt tycke "den perfekta länken" och den har jag alltså nu hittat så jag är helnöjd ;P).

Jag har på mig svarta "funky hw", "coma"-linnet och underbara nya "cassandra x new" som jag verkligen rekommenderar.
Efterlängtade påfyllningar...
12 januari 2012 14:54
  Shopping   

Nu blir det påfyllning här av VILA:s suveräna chinos i både svart och sand.
Vi fick även de efterlängtade "älskad"-smyckena så var snabba nu alla ni som väntat på dom=)
Håll koll på webshoppen nu kl 15:15 så ni får tag på plaggen=)
Reatokiga göteborgare...
12 januari 2012 13:24
  Butiken   

Varje dag fylls butiken i stan nu på med massa reaplagg från våren/sommaren 2011 och alla plagg kostar just nu 100 kr/st så välkommen in och shoppa loss i stan=)
Lördagen den 28/1 är sista dagen som butiken har öppet sedan stänger vi igen för gott i stan så fram tills dess kan ni göra riktiga dunderkap=)
Dagens på tjejerna...
12 januari 2012 09:53
  Outfits   

En riktigt regnig & grå dag här i Göteborg, perfekt shoppingväder med andra ord!
Idag får ni vara snabba för kl.11.00 kommer påfyllningen (plus två nya färger) på storsäljaren "Vlatka Lalle"!

* Joline har på sig coola toppen "Lasercut" som kommer upp idag, linnet "Officiel", strumpbyxorna "Kental" och nya scarfen "Nelly Tube Scarf".

* Therese har på sig nya supertoppen "Maki", linnet "Officiel", byxorna "Cubu" och halsbandet "Elenor".
Godmorgon
12 januari 2012 09:16
  Outfits   

Phu, ingen rolig natt har knappt sovit pga ont i mageont så jag startade morgonen på vårdcentralen men proverna visar inget så jag hoppas det blir bra under dagen.
Var lite orolig att det skulle vara blindtarmen då jag hade liiite strul med den 2003 så därför ville jag dubbelkolla idag men allt såg bra ut så det kändes skönt.
Nu kör vi på i dag med massa nya plagg så jag ska snabbt in i fotostudion här nu;P

Jag har på mig nya underbara koftan som kom in i veckan "flag 3/4", "oficiel"-linne och "funky fiesta"-jeansen. Älskadsmyckena hänger runt halsen och annars är det EDBLAD-smyckena som gäller=)
  Föregående   Nästa