Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
För bra för att vara sant...
7 juni 2012 14:59
  Shopping   

Fråga mig inte hur men... MAYA-KAVAJEN KOMMER IN IGEEEEEEEN!!!
Den är skickad till oss och bör vara här redan i morgon så klistra er vid datorn i morgon kl 11 så ni inte missar vår dunderstorsäljare som sålt heeelt galet i vår!!!
Inköpsmöte med VILA...
7 juni 2012 14:38
  Vila   

Nu har jag varit iväg på två inköpsmöten här efter lunch så jag började med Vila: superfina expresskollektion för hösten.
Massa finfina plagg (såklart;P) som passar både till jobbet, afterwork och fest.
De två superfina mönstrade chiffongplaggen som jag håller i kommer i aug-sept och de rekommenderar jag verkligen!!!
Coola festkavajen/koftan jag har på mig är i en snygg små"lurvig" stickad kvalitet (lite boucle´-look) med superfina paljetter på axlarna som verkligen ger en snygg partylook, kommer i oktober så den är perfekt till alla stundande fester.
Mycket fint att se fram emot alltså, leveransfrån augusti - oktober månad här=)
Flame cardigan kommer i daaag!!!
7 juni 2012 14:33
  Only   

Tjohoooo - var med nu kl 15:15 för då blir det påfyllning av storsäljaren "flame cardigan!!!
Wiiihoeeeee!!!
7 juni 2012 10:42
  Shopping   

Nu fick vi precis in storsäljaren "rissi 7" så var snabba nu när den kommer upp här vid 11=)
Rekommenderas verkliiiigen=D
Tre dagens...
7 juni 2012 10:23
  Outfits   

I dag är alla tjejerna på plats igen för att ge er "dagens inspiration"...
* Joline har på sig nya härliga gröna färgen på storsäljaren "seam" (som jag hoppas ni alla shoppat nu för modellen är heeelt grym!!!) och kavajen "morgana".
* Fanny har på sig nya färgen på suveräna "cleavo" och coola spetstoppen "nice lace v-neck".
* Therese har på sig sköna "lala"-jeansen och nya fina stickade Vila-linnet "munich".
Gooodmoooooorning...
7 juni 2012 08:44
  Outfits   

Ja nu är man lite småsnurrig vilken veckodag vi har här i dag, känns som måndag men så är det ju torsdag ;)
I dag kommer favvobyxan "cleavo" in i mintgrönt som är sååå fina, nu kommer även en ny ljuvlig grön färg på storsäljaren "seam" dress som jag verkligen rekommenderar.

Jag har på mig sköna "funky foxy 3/4", "romance"-linnet och "pilu"-skjortan.
Kärlek vid första ögonkastet...
6 juni 2012 20:50
  Only   

Åh dessa två chiffongskjortor kunde jag bara inte låta bli...
De kommer in i juli månad och kommer i svart, vitt och min favvofärg grönt (den ärtgröna som vi haft inne mycket den här säsongen, bla i funky hw).
Det är snygga paljetter på bägge modellerna, på den ärmlösa så är kragen täckt och på den andra sitter paljetterna på bröstfickorna.
Den ärmlösa kostar 359 kr och den med ärm kostar 299 kr.
Sveriges nationaldag..
6 juni 2012 11:35
  Övrigt   

Ja i dag flaggar grannen vackert då det är vår nationaldag, härligt med ledig bonusdag mitt i veckan, passar oss perfekt som har fullt upp med allt här hemma som ska fixas.
Just nu har vi ett gäng killar här som lägger skifferplattorna på hela framsidan och det blir såååå fint, känns helt overkligt att vårt trädgårds/sten-projekt kommit så långt nu, vi har ju hållit på sedan i höstas och nu börjar man verkligen se resultat, vi har ju bitvis traskat runt i en lerhåla känns det nästan som;P
Hoppas ni får en härlig dag, hur firar ni nationaldagen själva i dag?
Nybeställt...
5 juni 2012 16:29
  Shopping   

Jag har kikat runt på "extranätet" (det är där jag som återförsäljare hittar kommande kollektioner m.m) och hittat lite godbitar som jag nu beställt in.
Den coola chiffongskjortan med döskallarna kommer i augusti månad och kostar 229 kr.
Halsbandet med massa massa pärlor kommer nu omgående och är redan skickat till oss så det bör vara här innan helgen, pris 199 kr.
Nu blir det påfyllning!!!
5 juni 2012 14:51
  Shopping   

Var med här nu kl 15:15 för nu kommer påfyllning av jeansknickersen "anemone" som sålde slut nästan direkt och även den fina sommarklänningen "hera" som jag lyckats få tag på igen.
Det blir även påfyllning på flera Baglady-smycken, bla armbanden "india" och "nanna" som jag vet att många av er väntat på=)
  Föregående   Nästa