Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Mina reatips...
27 juni 2012 09:21
  Shopping   

Jag tycker att det finns massa fint nu på rean och här har jag plockat ut fyra favoriter som jag verkligen rekommenderar:
* Nummer ett är såklart "amaya"-tunikan för den är verkligen såååå grymt snygg och nu till ett kanonpris på rean=)
* Sköna tunikan "noa" har jag själv (se gårdagens dagens-foto här) och den är suverän när man vill vara lite snyggt klädd till vardags.
* Suveräna korta jeansjackan "cup" har jag använt sååååå mycket den här säsongen och den rekommenderar jag verkligen.
* Vila: suveräna jeans "filipi" finns med i flera olika tvättar nu på rean och jag gillar verkligen den modellen då den är mjuk och skön att ha på sig, dessa på bilden är "filipi 1701".
Toningskor på...
27 juni 2012 08:27
  Outfits   

Ja nu fortsätter vi köra på för fullt här med alla reaordrarna och nu är Fanny frisk så vi är full styrka här igen=)
Jag har på mig en annorlunda kombo i dag.. "amaya"-tunikan och... toningskor;P Allt för att det ska gå undan här i packgångarna;P
Jag har även på mig suveräna "offciciel"-linnet och sköna "london"-cykelbyxorna under som är på rean nu.
Jag rekommenderar er verkligen att satsa på amaya-tunikan som nu också är med på rean - ett kanooonklipp!!!
Pssssst...
27 juni 2012 07:43
  Shopping   

... i dag kommer den coola tröjan/tunikan med zipdetaljerna in som jag tipsade om i måndags=)
Godnatt...
26 juni 2012 22:14
  Övrigt   

Nu packar vi ihop oss och gör oss klara för att lämna webshoppen för i kväll.
Känns välbehövligt att få slänga sig i säng nu eftersom vi alla ska starta tidigt i morgon och plocka/packa klart era ordrar så allt kommer i väg i tid=)
Godnatt och tack alla för idag=)
Shopping i reastart
26 juni 2012 14:05
  Shopping   

Nu drar rean igång om ett par timmar. Vi kommer jobba järnet för att plocka och packa era första rea-ordrar ikväll och imorgon :)
Då det brukar komma in extremt mycket ordrar det första dygnet så har vi ingen möjlighet att sampacka eller ändra i ordrar. Fanny är sjuk idag men vi ska ändå göra vårt yttersta så att vi får iväg alla i tid.
REA-förberedelser
26 juni 2012 12:37
  Övrigt   

Ja nu är det bara några timmar kvar tills vår stora rea startar här på webshoppen och vi jobbar på med alla förberedelserna här=)
Nu packar vi "give aways" för fullt och snart ska jag åka iväg till grossisten och köpa ännu mer så ni får lite gott att smaska på när ni får era ordrar från oss=)
Två dagens...
26 juni 2012 10:14
  Outfits   

Ja äntligen skiner solen på oss igen, nu kommer det in superfina plagg från kollektionen som "lappar över" mellan sommar och höst (svimma nu inte men kollektionerna kommer alltid tidigt). Detta är plagg som man kan ha nu och även hela hösten framåt=)
*Joline har på sig nya snygga jeansskjortan "rock it" som kommer i dag, linnet "axas" och fina jeansen "filipi 7/8" som också kommer i dag.
* Therese har på sig nya cooola kavajen "sid" (med fakeskinn på slagen som ger en kaxig look) som kommer i dag, storsäljaren "meltem"-toppen och "funky hw".
Goooodmooooooorning...
26 juni 2012 09:04
  Outfits   

Solen skiiiner på oss i dag och fy 17 vad härligt det är =D
Jag och Kalle startade dagen med frukost på mysiga Lase Maja så nu är man proppmätt, perfekt att gå in i fotostudion nu då alltså och fota dagens plagg;p

I dag kommer bägge kavajerna upp som jag tipsade er om här förra veckan och den heeelt suveräna "meltem top" från Vila som vi haft inne i flera olika omgångar och alltid sålt som tusan av så håll koll nu kl 11 som vanligt. Det kommer även en snygg jeansskjorta i dag och ny cool 7/8-längd på Vila-jeans som är såååååå snygga!!!
Jag har på mig underbara "funky fiesta holes" och sköna tunikan "noa party dress". Favvohalsbandet "tango" har jag oxå på mig i dag och det kommer in igen nu nästa månad=)
Dan före... REA-daaaaan!!!
25 juni 2012 18:30
  Shopping   

I morgon (26/6) så startar vi vår sommarrea!
Rean startar 16.00 på tisdag eftermiddag.

Som vanligt är det säsongens plagg som kommer ut och inga "gamla" reaplagg. Vi hoppas att ni kan hitta era godbitar och att ni ska finna mycket kul att
shoppa =)
Den är på vääääääg!
25 juni 2012 16:01
  Shopping   

Nu är den här coooola tunikan från Only skickad till oss och bör komma in närmsta dagarna till oss.
Den här tunikan går jag själv och längtar efter... perfekt nu när solen lyser med sin frånvaro och regnet öser ner istället;P
  Föregående   Nästa