I dag blir det nyheter för alla gottegrisar som lagt sin order efter dagens nyheter kom upp vid 11=) Nu kom nämligen våra egna Mandel-tablettaskar (som vi skickar med i orderpaketen) som jag hoppas alla godisråttot runt om i landet ska gilla;P
Ni är så många som vill ha fler mönstrade leggings och nu hittade jag dessa coola med blommönster som kostar 159 kr. Coooola döskallletoppen med glttriga printet beställde jag också in nu och den kostar 179 kr. Bägge modellerna kommer in nu i september månad=)
I dag kommer det upp masa sköna höstplagg som passar både snyggt till vardags och till afterwork odyl=) * Therese har på sig nya Soya-tunikan /blusen "farah" som kommer i dag och sköna "funkty fair". * Joline har på sig cooola nitleggingsen "freja" och nya Vila"-kläningen/tunikan "bomi" som också kommer i dag.
Vi har härligt höstväder i dag och solen skiner och det passar oss bra för barnen har idrottsdag i dag så det är skönt om de slipper regn;P
I dag kommer äntligen de härliga färgstarka mönstrade sjalarna från Baglady och de är verkligen fantastiskt fina så vara snabba på dom här i dag (perfekta som present och julklapp också för er som vill vara tidigt ute;P). Nu kommer även de efterlängtade nitleggingsen och bla den mönstrade blusen jag har på mig här. Jag har på mig nya Vila-blusen "colorado", "funky hw wow", "live love lace"-linnet, "balthazar"-halsband och "pina"-örhänge.
Nu har vi lagt ut informationen på hemsidan om att vi söker personal till Mandel. Det är två olika tjänster som det gäller, är ni intresserade eller vill tipsa någon ni känner så gå in på webshoppen och läs mer=)
Var med här nu för det blir på fyllning av massa storsäljare här=) Toppen "mal", spetstnikan "izumi", baslinnet "seam long strap", chinosen "ollay" och suveräna toppen "lukas" kommer upp nu kl 15:15=)
Nu är jag tillbaka här på webshoppen igen=) Håller på att gå igenom allt fint som är på väg in till oss nu och ser att det kommit in massa kartonger med härliga plagg som vi börjar lägga upp i morgon så nu ska jag få koll på allt här=) Jag har på mig "live love"-linne och ärmlösa blusen "Wallie Shirt". Smyckena för dagen är halsbandet "Okke Shop Necklace", "courntey", "join leopard" "star"-necklace, "square eternity" och "square star".
Det är måndag och solen tittar fram på oss här i Göteborg!
*Joline har på sig coola tishan "Hills SS" som kommer upp idag, kjolen "Wail Coated Mini Skirt" och nya strumpbyxorna "Bella Tights". *Therese har på sig söta toppen "Tessy S/S Top", favvokavajen "Maya Zip Blazer", linnet "Officiel" och byxorna "Funky Highwaist".
På måndag kommer jag inte att vara nära dator då jag är iväg hela dagen så ni får fråga tjejerna och vänta på dagens-bilden på dom här=) Massa fina plagg kommer upp (jag har jobbat i helgen och förberett allt med texterna till nyheterna). Ha en fin måndag så hoppas jag vara på plats här snart igen=)