Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Sista-minuten-klappen...
20 december 2012 14:14
  Pieces   

Snygga väskor är alltid kul att få så här har ni ett julklapps-tips så här i sista minuten...
* Supersnygga weekendväskan i fantastiskt mjuk fin skinnkvalitet "New Totally Royal Leather Bag" är mångas favorit här så den vill jag verkligen rekommendera=)
* Ett budgetalternativ är väskan "Vandana" i fakeskinn som jag själv har till vardags och tycker är grymt suverän då den har flera fack och rymmer mycket så man har koll på sina prylar.
Tips på nyårsklänningen...
20 december 2012 13:22
  Eva tipsar   

Ja nu är det dags att bestämma sig för klädsel till nyårsafton så ni hinner få era klänningar i tid eftersom det är så många röda dagar nästa vecka så var ute i god tid för säkerhets skull=)
Jag själv kommer ha "Agnes"-klänninigen från Object och här har ni fyra andra tips på fina festklänningar:
Underbara paljettklänningen "Sissi" kostar 259 kr och samma pris är det för fina spetsklänningen "Coated Lace".
Fina Vila-klänningen "Upside" är med nätt lång ärm i fin spetskvalitet, pris 399 kr. Suveräna Object-klänningen "Fino" är också en av mina favoriter för den kan man variera och ha både snyggt till nyårsfesten och tex en afterwork med jeansleggings till.
Här har ni oss...
20 december 2012 10:32
  Outfits   

Ja jag hoppas ni är med nu alla ni som gillar haremsbyxor för dessa som Joline har på sig är verkligen supersköna i modellen=)
* Jag har på mig nya toppen med nitarna upptill "studo" (som jag tipsat er om här på bloggen) och suveräna jeansleggingsen "Funky HW Legging Denim 2" som jag precis tagit själv nu också för det är en superfin jeansfärg på dom=)
* Joline har på sig de coooola haremsbyxorna "Play" som kommer i dag och fina nya bastoppen "Joy" som också kommer i dag=)
Wiiihoooeee!!!
20 december 2012 09:45
  Only   

Harems-byxorna kommer upp i daaaaaag och de är grymt coooola!!!
Kommer från xs-xl i svart och i grått så var med nu kl 11:00=D
Godmorgon på er
20 december 2012 08:51
  Pieces   

Ja i går var det full fart med julförberedelser för min del så jag hann både med att köpa julsillen vid fiskbilen (deras inlagda lingonsill är en klar favorit) och storhandla så nu är det snart bara sista klapparna och lite fix och piff kvar hemma så jag tror att allt ska hinnas med utan stress=)
I år är det som jag sagt tidigare stor skillnad för min del då vi inte har butiken i stan längre så nu har jag så mycket mer tid för allt julmys vilket känns härligt.
Jag saknar ju kontakten med er kunder som kunde komma in till butiken i stan men många av er har ju hittat hit vilket känns toppen och här har det ju blivit ett härligt Mandel-gäng vilket jag är jätteglad över=)

I dag har jag på mig nya toppen som kom in i går som jag verkligen rekommenderar - sååå skön på verkligen Lustra Stripe Stud 3/4 Top, "officiel"-linne och suveräna "Cleavo Low 5 P Tie Dye". Smyckena är "Älskad"-berlockerna, "square"-ringarna, "Via"-halsbandet och "courtney"-armbandet.
Skön haremsbyxa på väg...
19 december 2012 15:08
  Pieces   

Nu har jag fått tag på dessa sköna haremsbyxorna från Only som jag hoppas hinner komma innan helgen så ni kan beställa hem dom till mellandagarna så ni får en skön slapparbyxa att skrota runt snyggt i hemma;P
De kommer i grått och i svart pris 329 kr.

psst, såg att det precis NU finns några få storlekar av storsäljaren "milly" så skynda till webshoppen alla ni som missat den;P
Posten hjälper tomten i år...
19 december 2012 12:44
  Eva tipsar   

I år så kommer posten att dela ut brev och paket även på lördag så ni kan fortsätta att handla era julklappar både i dag och i morgon så ni får dom i tid till julafton=)
Våra leveranser sker ju vanligtvis dagen efter när man lagt ordern innan 15:00 (det kan ta 1-3 dagar men som ni märkt så tar det nästan alltid bara 1 dag ;P) så troligtivs så kan man även handla sista minuten-klappen på fredag men jag vågar inte garantera just den dagen, det beror ju på posten;P

Ni kan alltså fortsätta handla julklappar hos oss dessa dagarna på webshoppen, smycken är ju alltid uppskattade presenter, likaså både sjalar och halsdukar som man väl aldrig kan få för många av;)
Inköpsmöte med Soya...
19 december 2012 12:10
  Soya   

I går var jag på inköpsmöte med Soya och köpte in första prefall-kollektionen med leverans jul-augusti månad=)
Ni ser väl att favoriten och storsäljaren "Irke 1" finns med och nu både i den vanliga och i en kortare längd (som då är med liiite skimmer i).
Soya gör även en helt grym "lättvikts"-jacka som är underbar att ha på sig, väger ingenting (och går att rulla ihop så den blir riktigt riktigt liten) och VÄRMER helt fantastiskt skönt, kommer i svart och en snygg vinröd nyans.
Underbar modell på omlottklänning och coola toppar med nitar i form av tex vingar och peace-märke som jag verkligen tror ni kommer att gilla=)
Här har ni tjejerna...
19 december 2012 10:15
  Outfits   

I dag kommer fina plagg från prespring-kolletkioenn som jag hoppas ni ska gilla, sköna plagg som passar både till vardags och fest=)
* Joline har på sig nya fina toppen "Lustra" med fina marina ränder med små nitar på axlarna som kommer i dag och coooola "Duffy Flock" som kommer upp i dag - perfekt partybyxa med "sammetsblommor" som snyggt mönster.
* Therese har på sig nya Vila-tunikan/kllänningen "Rosetta" som kommer i dag som sitter superskönt på och funkar både till fest och vardags tillsammans coola legginsen "Zoo".
Storsäljaren kommer in igen...
19 december 2012 08:51
  Outfits   

I dag kommer den fina collegetröjan med paljetterna från Object in igen och nu även i den snygga armyfärgen som synes på ställningen här=)
Nu kommer härliga vårtoppar i fina marina ränder och en superfin tunika/klänning från Vila som är perfekt till vardags.
Jag har lyckats få tag på några till modeller från Edblad som jag hoppas hinner komma in i dag antingen till 11:00 eller till eftermiddagen så håll tummarna för det=)

Jag har på mig suveräna Object-tröjan "Yuna" som kommer in idag igen, "Live Love Lace"-linne och underbara "Funky HW Legging Denim 2". Smyckena för dagen är "Rebecca"-ringarna, "Canclie Must Bracelet", "Courtney" och "Alice Must Earring".

  Föregående   Nästa