Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Tyck till...
2 april 2013 12:28
  Object   

En snygg jeansjacka är verkligen ett måste i vårgarderoben tycker jag=)
Vi har ju redan fått in några fina modeller (bla "Westa", "Chris denim", "New Soya Denim Jacket") och " och nu undrar jag vad ni tycker om den här från Object som är lite mer arbetad och därmed kostar lite mer, 599 kr.
Det är april-leverans på den här, tyck gärna till om ni vill ha den eller ej här (intressant för mig att veta vad ni känner om priset också)
Solen skiner i dag...
2 april 2013 09:59
  Outfits   

Härlig vårsol skiner på oss här i dag=)
* Joline har på sig den superfina klänningen "Rosey" som kommer i dag (kanooonpriset 199 kr).
* Therese har på sig det fina linnet "Star Live Life" med stjärnorna framtill som också kommer i dag och sköna "Funky Highwaist Denim" i den mellanblå tvätten och snygga "Massi"-jackan.
Vååååår-shopping!!!
2 april 2013 08:40
  Outfits   

I dag kommer det in massa härliga vårfina plagg såsom de underbara långa linnena med stjärnor på och korta kjolen i samma serie med liten mudd och upptill och zip baktill.
Nu kommer ju också den efterlängtade döskalle-tröjan som är i fin spetskvalitet framtill, i dag kommer även en underbar klänning som går snyggt omlott framtill och en finare top i tre härliga vårfärger.

Jag har på mig byxan "Funky Gerbera Delux Legging" som blivit en favvo-modell för mig (har nu bägge mönstren i delux-modellen ), "Joy"toppen i aprikost och jeansvästen "Jada Waistcoat".
Tjohooooo!!!
1 april 2013 23:47
  Shopping   

Nu kommer den efterlängtade tröjan med dödskallen i spets framtill, var med kl 11:00 på tisdag!!!
Vårsoooool
1 april 2013 12:53
  Övrigt   

Underbart med kaffe solen som ger en härlig start på dagen=)
Nu ska vi snart iväg till svärföräldrarna för påsklunch med alla Kalles syskon med familjer så det lär bli full fart i dag;P
...njuter en liten stund till i solen här först tror jag;P

Jag har på mig "silky"-skjortan med "officiel"-linne och "funky highwaist denim" (jag har nu alla tre tvättarna i just den modellen - rekommenderas absolut).
April april...
1 april 2013 12:19
  Övrigt   

Hi hi hi har ni blivit lurade något i dag ännu?
Kommer ni ihåg vad det stod bloggen sist eller året innan det ;P
Klicka på röda texten här och scrolla ner på sidan ni kommer till så ser ni förra årens april-dagar här på bloggen;)
Solig vårdag...
31 mars 2013 18:05
  Övrigt   

I dag har vi haft härlig solig dag så vi cyklade ner till havet med barnen och tog en fika i vårsolen. Det blåste dock en helt del så barnen fick kämpa på i motvinden på hemvägen så nu värmer vi oss med en kopp the här hemma=)
Hoppas ni också fått lite vårsol att njuta av nu i påskhelgen, jag tycker det känns som man varit ledig jättelänge här och så har vi ytterligare en till ledig dag i morgon;P
Även om vi haft vår butik stängd i stan i lite mer än ett år nu så har jag ju ändå inte helt vant mig vid att få vara ledig på helgerna framförallt en långhleg som här då man alltid jobbade påskafton tex;P
Rekommenderas!!!
31 mars 2013 09:44
  Eva tipsar  /  Only   

På påskafton hade jag på mig dessa nya animalprintade leggingsen "Lullu" som kom in i torsdags.
De var verkligen grymt snygga på för ytan är liiite blankare vilket gör att de får en fjn lyster och printet blir tätare, plagget som man har har på sig över falller snyggt också eftersom tyget inte fastnar när leggingsen är lite blankare=)
Jag rekommenderar verkligen dessa leggingsen så om ni inte redan köpt dom så gör verkligen det - suverän modell=)
Bakom kulisserna modeplåtningen.
30 mars 2013 09:52
  Övrigt   

Här får ni en liten tjuvkik från när vi fotade vid havet till annonsen i majnumret av Damernas. Kan ni gissa vad jag säger in i kameran,,,;P
En dagens hemifrån...
29 mars 2013 16:05
  Outfits   

I dag har vi fixat och grejat här hemma och nu ska jag och sonen i väg på lite ärenden och hjälpa påskaharen på traven lite;P
Jag har på mig suveräna jeansen "Skinny Reg. Ultimate" som är en superskön basmodell, tröjan "Marilouise Waterfall" och underbara vårjackan "Raw" som det blev påfyllning på i går (igen;P), rekommenderas verkligen=)
Ha en härlig långfredag nu, vi ska iväg till kompisar på middag i kväll, får se om det kanske blir "Silky"-skjortan och "Irena"-leggingsen då kanske;P
  Föregående   Nästa