Solen skiner på oss även i dag och ska ju göra det heeeela veckan - underbart!!! * Joline har på sig underbara klänningen "Maya Stripe" som kommer i dag. * Therese har på sig toppen "Demi" som är med en superfin stjärna på ryggen som kommer i dag (fantastisk mjuk skön kvalitet så missa den inte!) och byxorna "Cleavo 5p 7/8".
I dag får ni bara inte missa coola väskan med fransarna som jag har här, den har kanooonpriset 299 kr och är grymt snygg verkligen!!! Nu kommer även den snygga randiga klänningen som jag visade er här i förra veckan som är perfekt nu i sommar. Det kommer en helt ljuvlig top från Soya med fin stjärna på ryggen, fint sommarlinne i härliga färger och nya färger på toppen "Gerry".
* Jag har på mig härliga Object-klänningen "Maria Dress" som jag verkligen rekommenderar och nya väskan "Annabel" som kommer upp i dag.
Nu har jag precis haft inköpsmöte med Object här på webshoppen och då passade vi på att låta Therese och Joline testa några av plaggen så ni får se dom på här;P Fina klänningarna kommer in i oktober/november så det är tänkt att ha till höstens och julens kommande fester (ett tag kvar just nu men här ligger man alltid minst ett halvår före i "tänket"). Det var coola print såsom de med bokstäverna som jag håller i på översta bilden och fina detaljer såsom pärlorna ni ser på Jolines ärm här=)
Ja nu är vi ju mitt i student-och examenstider så här kommer smyckestips från tjejerna... De har plockat ut sina tre favoriter från Edblad-smyckena: Amanda har valt "SOS"-armbandet, "Saturnus"-ringen och fina "Eternity"-halsbandet. Sofia har valt: "Star"-örhängena, "Copenhagen"-ringen och "We"-halsbandet.
Här har ni tjejerna med lite tips på dagens plagg som kommer upp i dag:
* Joline har på sig de fina cityshortsen "Anita" som kommer i dag och sköna "Joy"-linnet. * Therese har på sig coola tiger-tishan "Dangerous" som kommer i dag och sköna "Lala"-jeansen som ännu finns kvar några av i både den ljusa och mörka tvätten.
Ja solen strålar från en klarblå himmel och vi har härlig sommarvärme i dag=) Vi är fortfarande lite trötta efter helgen härliga fest så jag är väl inte som snabbast i dag men efter morgonkaffet är jag nog i gång igen=) Nu kommer det fina mönstrade linnet från Vero Moda in som ni var med och röstade fram här tidigare, snygga city-shorts, cool tigertop och ny färg på sköna Vila-toppen "Gyrup".
Jag har på mig sköna oversizetunikan "Range" med "Officiel"-linne under i korall.
Vi hade en heeeeelt fantastiskt kväll här i går då vi firade Kalle. Underbart väder så vi kunde sitta ute hela kvällen och natten så vi hade dundertur med vädret. Härlig mat som vi beställt från fiskbilen så det var paella med skaldjur som låg på ett jättefat för 50 personer som vi hade ställt upp i trädgården. Vi körde disco i vårt nyfixade garage och alla var på ett underbart humör så vi är helt lyckliga här nu=) Vi höll igång till 05:00 och då var vi så trötta så vi orkade inte ta hand om disk eller någonting så jag kan väl säga som så att vi haft en heeel städande som vi ägnat oss åt idag så det är därför det blev sent inlägg här;P Nu ska vi iväg och hämta barnen hos mormor sedan lägger blir det soffläge resten av kvällen antar jag;P
I dag ska vi ha Kalles 40-årsfest här hemma så det är ca 50 personer som kommer hit i kväll så vi fixar och grejar för fullt här nu=) Jag och min mamma har precis gjort klar desserten som blir pannacotta och jag har för första gången testat att göra den med gelésocker istället för gelatinblad och det var ju såååå härligt lätt, kan verkligen rekommendera det. Den blir dock lätt lite söt så vi tetstade oss fram här med receptet och valde att hälla i rivet citronskal och citronsaften för att få en friskare syrligare smak och sedan ska jag toppa med hallon och björnbär här=)
Solen skiner i dag och jag hoppas vi har vädergudarna på vår sida även till kvälen för vi ska sitta ute på altanen nämligen så jag hoppas yr.no har fel i sin prognos som visar lite regnstänk i kväll;P
Nu har det kommit in massa bra påfyllningar som ni bara inte får missa! Träningslinnet "Latter" kommer i båda färgerna samt det perfekta baslinnet "Joy" i svart & cerise. Det har även kommit fler av klänningen "Kris" och de suveräna shortsen "Katy". Kl. 15:15 är det som gäller...