Coola toppen "Helena" som vi har inne nu med döskallen görs om till hösten med den här coola tigern på ryggen istället. Kommer i svart och vitt, priset är detsamma 199 kr och den kommer nu i mitten av september månad=)
Får jag presentera vår nya familjemedlem Sigge=) Nu har vi precis blivit stolta kattägare till den här lilla söta killen, han är bara 3 veckor nu så vi får vänta till V 43 innan han kommer till oss men vi hälsade på honom i går och kunde såklart inte motstå honom så om 2 månader är han hos oss=) "Bästa dagen" sa barnen när vi sa att vi skulle köpa honom=)
Ja ikväll är sista sommarkvällen för i morgon är det ju höst... enligt almanackan iaf=) Har på mig skönaste jeansen som såklart är "Linda"-modellen som jag bara älskar, hoppas ni är många nu som lyckats få tag på ett par här hos oss nu=) Ponchon är ju suveräna Pieces-modellen "New Wima" som är perfekt nu i övergången mellan sommar och höst - rekommenderas verkligen!!!
Solen sken här på förmiddagen så ja tog mig en PW ner till havet... Ca 2 minuter efter att jag tog bilden här så öppnades dock himlen och det började spöregna, och då var jag som längst hemifrån så det var bara till att börja springa istället;P En härlig runda blev det iaf och det vara två veckor sedan sist så det var skönt att komma iväg=) Jag invigde nya sporttoppen "Play Ivy" som satt kanonbra på och linnet är ju suveräna "Play Maja".
Nu blir det påfyllning på den omtyckta Vila-tröjan "Diego" och suveräna Gamma-leggingsen i leoprint som redan sålt slut här nu, håll koll kl. 15:15 på webshoppen=)
Nu har jag precis haft inköpsmöte här med Edblad på webshpoppen och tjohoooo vad mycket snyggt jag beställt in nu=) Kolla bara in den coola ringen på de två mellersta fotona, det är alltså flera separata småringar som man själv kombinerar hur man vill. Det är tex döfint att mixa andra Edblad-ringar till också som tex den med strass-stenarna som jag håller i på bild nr 3.
Vi har precis haft fredagsfikan här som var den sista för Amanda så Therese hade bakat fina cupcakes och skrivit Amandas bokstäver på alla och vi firade av henne nu, snart flyttar hon till London för att plugga=)
* Joline har på sig fina "Opan Knit"-koftan, "Officiel"-linne och storsäljaren "Linda" som det blir påfyllning av i dag. * Jag har på mig grymma lättviktsjackan "Lamella3" som ni bara inte får missa nu, "New Berit"-toppen och sköna "Rikka"-byxan. * Amanda har på sig fina "Brooke" -tunika som kommer i dag (kanooonpris 179 kr) och fina Vila-kavajen "Morgana". * Therese har på sig nya coola Linda-jeansen med leoprint på insidan och fina "Dippa"-toppen med hjärtat framtill från Soya som bägge kommer i dag.
Ja i dag mina kära vänner så säger jag som gjort typ hela veckan - var redo för shopping i daaaag=D Vi får in så mycket snyggt här dagligen och det är verkligen fullt med kanonvaror som kommit redan tidigt på höstsäsongen så jag hoppas ni hänger med och gör plats i garderoben för alla godbitar=)
I dag kommer BÅDE påfyllningen på Linda-jeansen som kom första gången förra veckan OCH en ny jeansblå tvätt som är med leoprint på insidan av benet vilket blir en fin effekt när man rullar upp dom som ni ser på den nedre bilden här. Nu kommer även fina Soya-toppen med hjärtat som jag vet att många av er längtat efter och den suveräna lättviktsjackan i lång modell som jag själv norpat så den rekommenderar jag VERKLIGEN!!!
Jag har på mig suveräna "Rikka"-byxan i snakeprint, "New Berit"-toppen, "Ejaba"-halsbandet, "SOS"-ring, "Saturnus"-ring, "SOS"-armband, "Eternity"-halsband och "Dice"-halsband (dessa två halsband har jag dagligen).