Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Psssst...
14 oktober 2013 09:56
  Object   

I dag kommer de coola haremsbyxorna i svart från Object som jag tipsade er om här.
Gooodmooorning...
14 oktober 2013 08:40
  Outfits   

Ja nu har vi en ny härlig vecka och det känns att vi är inne i mitten av oktober för nu är det mörkare och mörkare på morgonen och kvällen.
I dag kommer den coola väskan in som jag visade er från inköpsmötet i våras och den är tex perfekt till en Ipad/nättare laptop=)
Nu kommer även nya färger på den superfina stjärntoppen "Essie", den coola Rikka-byxan med mönstret på sidan, supersnygg haremsbyxa från Object i finare liiite blankare tyg som går lite omlott framtill, underbar stickad långtröja med polokrage och en superfina skjorta/blus i trendig modell.

Jag har på mig suveräna "Linda Canvas", supersköna "Killer"-toppen, kavajen "Micki" och "Adia" - halsbanden.
Skynda 2 st kvar...
13 oktober 2013 20:03
  Eva tipsar   

Just NU finns det två stycken kvar på webshoppen av suveräna Macro-jackan i den längre modellen så skynda in alla ni som missat den tidigare=)
Såååå himla varm och skön på och en grymt snygg modell=)
Söndagsoutfit.
13 oktober 2013 19:19
  Outfits   

I dag var vi på bio med barnen och såg "Smurfarna 2" och när vi ändå var inne i stan så passade vi på att äta där också=)
Skön söndag i dag alltså=)
Jag har på mig underbara "Skinny Reg Soft"-jeansen (jag har precis beställt in fler här igen så det blir påfyllning i veckan), "Chi"-toppen och sköna "Nabila" som funkar att ha både ute och inne nu i övergången=)
Ny Rikka-byxa.
13 oktober 2013 12:09
  Kommande plagg  /  Only   

Ja nu känner ni väl alla till storsäljaren "Rikka" här och jag har fått tag på den här nya coola varianten som är helsvart framtill och med aztek-mönster på sidorna.
Den kommer nu i veckan och kostar 199 kr (jag har även beställt in ytterligare en till omgång av leo, batik och aztek-mönstret igen på den vanliga 179 kr-modellen).
Härlig höstdag...
12 oktober 2013 15:44
  Outfits   

Underbart höstväder här i dag med solen som strålar från en blå himmel=)
När sonen var på sin handbollsträning så cyklade jag och dottern till Lasse Maja-bageriet och köpte härlig fika så nu ska vi packa picknick och ge oss ut i skogen.
Man får passa på och njuta dessa härliga höstdagarna och samla på sig energi till de mörka kyliga höst/vinter-dagarna som kommer.
Jag har på mig suuuveräna Olivia-jeansen och om ni inte redan köpt så säger jag bara det KÖP - de är bara så grymt sköna på och zipdetaljerna ger ju det där lilla extra också=) Tishan är "Cheetah" och jackan sköna "Raw" som det ännu finns några kvar av.
Ha en härlig lördag nu och ta er gärna en extra kik på webshoppen och kolla tex in veckans alla plagg som ni nu kan se samlade när ni klickar på "Veckans Nyheter I Översikt" på startsidan=)
Morgonsoft...
12 oktober 2013 09:45
  Outfits   

Vi har en skön soft lördagmorgon här med spel och bok i soffan, jag tycker det är skönt att ta det lugnt såhär när man väl är ledig=)
Jag gillar att ha sköna plagg på mig och idag är det nya favoritbyxan "Larissa" som jag myser i, en annan favorit jag har är "Conia"-modellen också.
Vi har inte ens ätit frukost här ännu men snart ska jag sätta igång med det också, ska bara läsa lite till först;P
Översikt på dagens...
11 oktober 2013 19:01
  Övrigt   

Phu... Det var klurigt att få till det men nu är jag klar. Ni var flera som eftersökte mer översiktlighet på startsidan. Nu kan man välja det uppe i högra hörnet. Dessutom kan man välja vilken dag man vill se dagens ifrån :)
/Kalle
Tjohoooo - påfyllning i dag!!!
11 oktober 2013 14:34
  Shopping   

Nu blir det påfyllning av Rikka-byxan i både leo och det fina batikmönstret.
Nu kommer även den sköna oversizetoppen "Chi" in igen fån Object och massa bra påfyllningar i omtyckta "Officiel"-serien så håll koll på webshoppen nu kl 15:15.
Pssst...
11 oktober 2013 13:49
  Eva tipsar  /  Shopping   

Nu finns det en "Animal" kvar så hugg den snabbt ni som missat den!
Det finns även kvar tre st långa "Macro" -jackor!!!
Några få finns det även kvar av underbara "Linda"-chinosen som är sååååå himla sköna på?=
  Föregående   Nästa