Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Skynda skynda...
18 februari 2014 12:34
  Vila   

...nu kom några få storlekar av storsäljaren "Cila" från dagens returer så kolla om ni kan ha tur med er storlek=)
Inspiration från tjejerna...
18 februari 2014 10:11
  Outfits   

Ja ni har väl inte missat trenden med längre cardigans nu, här kommer en ny från Vero Moda i fantastiskt mjuk skön kvalitet (samma serie som min korta top som även kommer i en längre top i dag också).
* Jennifer har på sig den fantastiskt fina Object-tröjan/tunikan som kommer i dag med de fina detaljerna i sann Object-anda. Leggingsen är coola "Shiny".
* Therese har på sig den coola långa cardiganen i "Wild"-serien som kommer i dag, "Maxi My Long Singlet" (påfyllning i dag) och suveräna "Cleavo 5P Superstretch".
Gooodmooorning...
18 februari 2014 08:24
  Outfits   

Ja i dag kör jag på säsongens trendiga 90-tals look med den korta toppen till byxor med vidd, man kan ju (som jag har här) ha linne under om man inte vill att magen ska synas när man rör sig.
Toppen är helt fantastiskt mjuk och skön, supersnyggt att ha med längre linne under eller tex den snygga maxiklänningen som kom i går så den här rekommenderar jag verkligen.
Det kommer även en cool långcardigan i samma print som jag har på toppen här, underbar stickad långtröja/tunika från Object, härliga vårtoppar i fina färger och lite annat smått och gott=)
Jag har på mig favvobyxan "Gossip" från Vila som sålde slut igen förra veckan så nu väntar vi in nästa box här (kommer kanske tom i dag om postis är rekordsnabb) och nya fina toppen "Wild Leo". Smyckena i dag är bla "Katida", "Kastin", "Lee", "Trio", "Devi" mfl.
Härliga vårfärger...
17 februari 2014 15:36
  Outfits   

Nu vill man ju verkligen ha vårsol och värme så här kommer härliga vårinspiration i fina färger:
* Jennifer har på sig fina "Mask"-tunikan, "Westa"-jeansjackan, "Funky Foxy"-leggings och smyckena "We Necklace" och "Lee".
* Therese har på sig storsäljaren "Mansi", "New Have Fun"-toppen och suveräna "Cleavo 5 P-163".
Nybeställt...
17 februari 2014 14:24
  Kommande plagg  /  Only   

Ja suveräna Only Play-serien fortsätter med superfina modeller i sina kollektioner.
Dessa plaggen har jag precis beställt in nu:
* Coola sportb:hn och korta byxorna i snakeprint i tyget (ton i ton) kostar 179 kr/del, kommer i april månad.
* Träningslinnet med fina ryggen kostar 169 kr och kommer i mars månad.
* Snygga collegecapri-byxorna kommer nu omgående och kostar 239 kr (kommer även i svart).
Pssssst...
17 februari 2014 13:15
  Eva tipsar   

Nu är returerna gjorda och några få "Cila"-jeans finns att få tag på nu och även "Cila"-byxan.
Jag har fått tag på fleeeer!!!
17 februari 2014 12:36
  Eva tipsar   

Ja dundermodellen "Cila"-jeansen från Vila säljer ju snabbt som tusan här varje gång de kommer in så nu har jag beställt in ytterligare en till omgång så det blir påfyllning här närmsta dagarna.
Superfina toppen "Migrants" som kom i fredags sålde slut snabbt här ocså så den komme rin igen här i veckan också.
Jag har även fått tag på fler av suveräna Vila-byxan "Gossip" som bara är sååå grym (kom precis 2 st retur nu så kolla snabbt NU om ni har tur med storleken).
Inspiration från tjejerna...
17 februari 2014 10:13
  Outfits   

Ja ni är många som efterfrågat maxiklänningar så var med här i dag när dagens modell för 129 kr (fyra olika kombinationer) kommer upp här.
* Jennifer har på sig nya suuuperfina "Irke"-toppen som kommer i dag och fina "Coral reg"-jeansen.
* Therese har på sig härliga maxi-klänningen "Nnana" som kommer i dag och snygga "Aztec cardigan".
Back in business...
17 februari 2014 08:50
  Outfits   

Ja nu är vi tillbaka på plats på jobbet igen efter en helt underbar London-helg som avslutades med underbart vårdväder i går med strålande sol så vi satt i St James Park och bara njöt av vårvärmen bland krokus, påskliljor och snödroppar.
I dag kommer det upp massa massa fina vårplagg så var med här nu kl 11:00 som vanligt=)

Jag har på mig sköna Rikka-byxorna, Joy-linnet och fina Anette-jackan (kommer snart in i grått och marin).
Vackra London.
15 februari 2014 23:12
  Ledig   

I dag har vi haft en soft dag som vi startade i poolen på hotellet och sedan gick ner i området runt London Eye och åt lunch. Det regnar inte men hjälp vad det blåste när vi kom ut, herregud viken pärs det var att ha långt hår i blåsten här :P
Vi hade bokat biljetter hemifrån för tur med London Eye och det var verkligen väl värt kön för när man väl kom upp fick man en sagolik utsikt över den vackra staden med alla fina gamla byggnader.
  Föregående   Nästa