Satt nu ikväll en timme med levande ljus och tänd brasa utan TV eller andra ljud i kväll då vi alla skulle försöka släcka ner en timme... Så oerhört mysigt och lugnt det var, får göra det oftare, ibland glömmer man bara bort hur skönt det kan vara utan allt brus. Dottern dekorerade med de levande ljusen så därav "Svampbob-installationen" =P
Det talas mycket om stora långa jeansskjortor till sommaren. Här är två fina som kommer in i juni månad till Mandel. Den vänstra är från ONLY och den högra från VILA.
Nu är vi i full gång, det är jag och Linnea (på bilden) som jobbar tillsammans idag och jäklar vad folk det har varit inne på bara dessa två timmar vi haft öppet! Linnea har på sig toppen (Hawai) som kom igår och den går tusan både i butiken och i webshoppen =) Nu måste jag ner och fortsätta. Ha en skön lördag!!!
I morgon har vi långlördag i butiken så det innebär full fart hoppas jag =P Vi har öppet 11:00-17:00 så jag hoppas vi ses då. Nu ska vi iväg på afterwork hela personalen på Mandel =D Ha en underbar fredagkväll!
Jäklar vad det märks att alla nu äntligen fått sin lön!!! Fullkomligt nersprungen i butiken och webshoppen ska vi bara inte tala om =D Dagens absoluta storsäljare är dessa fyra plagg!!!
OBS: Kalle har precis varit och hämtat två kartonger till med både "dutti" och "hawai"( modellerna längst ner) så skynda er nu alla som missade er storlek förut för NU finns alla storlekar om ni är snabba!!!
Gissa vad som precis kom till Mandel... Den nya modellen på jeansleggings från Pieces!!! Vi har tokfotat den nu direkt (innan lunch så vi är vrålhungriga =P) och de är sååå jäkla snygga. Det är snygga jeansknappar som är på framsidan längsmed benen. En ljus och en mörk jeansfärg är det. Vi jobbar för brinnande livet för att få upp bilderna på websidan så fort som möjligt så om ca en kvart bör det vara klart. Ni som varit med förr om våra jeansleggings-leveranser vet att de kan ta slut på tre röda...
Nu är vi färdigfotade för morgonen. Är helt kär i den här nya toppen/stor-tee som kom in från ONLY. Vill ha alla färgerna i den modellen för det känns om ett kanonplagg till alla jeansleggings i vår (som bara MÅSTE komma in på nytt NUUUU).
Har kikat på dessa fina klockor ett tag från senska märket Fe´ Sweden och kommer att ha möte med säljaren inom kort. Klockorna säljs utan läderbandet och ligger runt 419-439 kr (läderbandet kostar ca 220 om man vill ha det till). Är detta någor ni gillar och vill att jag ska ta in eller ej?
Kolla vad jag just hittat från OBJECT... jag slog till direkt men ni får ge er till tåls ett tag. Det är junileverans på den här lilla sötsaken, pris 399 kr.