Nu har jag precis haft inköpsmöte med "minymo" (barnkläderna) här på kontoret på Mandel i stan. Massa supersnygga plagg till framförallt killar som väntas in i augusti/september... kanonfina robotprint sm jag vet att min lillkille kommer att älska ;)
Ni är flera som frågat efter långklänning så i går på inköpsmötet med VILA beställde jag in den här underbara långklänningen. Leverans är i maj månad och den kommer i färg som synes och i en med lite mer röda nyanser, priset är 499 kr.
Tog en sväng förbi nya lokalen här på morgonen för i dag kommer golvläggarna så snart är vi av med det fula golvet som syns här ;)
I dag kommer påfyllningen av knickersen så var snabba nu runt 12 för jag fick bara tag på en box (sista som fanns) så det gäller att var snabb ;P Jag har på mig nya toppen som kom igår (tog två st direkt) "denna top" och underbara boyfriendjeansen "lala" och nitarmbanden "noir".
Nästa månad kommer dessa fina spetsplagg in från VILA. Boleron kommer i vitt och kostar 149 kr. Långa linnet kommer troligtvis i både svart och vitt och kostar 179 kr. Linnet har vi haft inne tidigare och många av er kommer säkert ihåg hur snabbt det tog slut då ;P
Hjälp vad mycket snyggt det kommer in från VILA i höst... Supersnygg kavaj med patch på armbågarna, vacker feminin vardigan med volanger och såklart massa snygga vinterkappor och jackor. Jag har även beställt in en hel del finfina plagg från vårexpressen som kommer in redan nu i maj månad, ska fixa bilder och visa er här i veckan ;P
Ni har väl inte missat att den superfina toppen med rynk på axlaran har kommit in idag!!! Den är bara såååå snygg och säljer som tusan i butiken i stan idag ;P
Ja vad kan man säga... om ca två veckor flyttar vi hela webshoppen till nya lokalen så just nu sparar vi alla kartonger inför flytten ;P Som ni ser är det ett galet kartongberg vi har här just nu och det lär ju behövas när väl flyttlasset går ;)
I dag har jag på mig "astriped leggings", "scoop"-toppen, OBJECT-kjolen "carga" och jeansjackan "sasa". Självklart nitarmbanden "noir" och mina favvo-örhängen "hogan" också såklart ;P