Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
En dagens på Evelina
31 maj 2010 10:27
  Outfits   

Evelina har på sig "cleave"-shortsen, nya toppen "Maya 3/4 Sleevd", jeansjackan "ally" och blommiga sjalen som kommer upp i dag = "cph daisi".
Tjejkväll...
29 maj 2010 17:34
  Outfits   

Nu blir det tjejkväll och födelsedagsfirande hos en kompis i kväll - såååå mysigt ;)
Jag har på mig leggingsen "santini" och nya tunikan " shadow".
Hoppas ni också får en härlig lördagkväll nu ;)
Godmorgon...
29 maj 2010 09:01
  Outfits   

I går var vi på sommarfest med alla föräldrar på lillkillens förskola (vi har föräldrakooperativ) så i dag är man allt liiite seg ;P
Vi hade inte fått tag på barnvakt så jag och Kalle tog halva kvällen var vilket innebar att jag ändå var hemma i helt ok tid eftersom jag ska jobba i dag också ;)
Nu drar jag in till stan för att piffa butiken med lite godsaker inför dagens event i stan, 10-17 har vi öppet så jag hoppas det blir massa folk i dag.

Jag har på mig nya !cleave 5 pocket 121", linnet "lex love" och nätbrynjan "net boxy" (helrätt nu i sommar).
Vad har Evelina på fötterna...
28 maj 2010 14:03
  Outfits   

Jag har kämpat i ett år för att dölja Evelinas foppatofflor som hon ibland smyger fram... Nu råkade de dyka upp på grillningsbilden så då kan jag även bjuda på den här. Dett är för en månad sedan när vi fotade armband.
/Kalle
I väntan på dagens plagg...
28 maj 2010 11:43
  Outfits   

Kalle jobbar så fort det går nu med att få klart dagens foton men liiite senare blir vi, typ strax efter 12 kommer plaggen upp.
Här får ni tips på snygg kombo med dagens nya plagg från studion: "cleave 5 pocket" och tunikan "amazing" (missa den INTE), under har jag korta linnet "officiel"
Tjohooo - massa nytt idag!!!
28 maj 2010 10:33
  Outfits   

Har precis avslutat vårat frukostfredagsmöte här på webshoppen.
I dag kom postis med massa massa kartonger så nu blir det storshopping i dag ;P
Äntligen kom nya tvätten på jeansleggingsen "cleave 5 pocket" som jag vet är mångas favvo. Supercool randig klänning med djup ringning i ryggen, mönstrad tunika, prickiga leggings, den randiga klänningen som jag visat er på bloggen och annat smått och gott kommer upp idag.
Nya plaggen kommer upp runt 11:30-snåret (fredgar är vi alltid liite senare på eftersom vi haft möte på morgonen).

Jag har på mig "london leggings" "oficiel u-neck" och underbara tunikan " leighton". Nya favvo armbandet "nosy" och självklart "hogan-örhängen".
Julia har på sig "cleave"-leggings, "hepburn" och "hopy bolero".
Evelina har på sig "soso leggings" (som snart kommer in igen", "anker dress" och sjalen "dotto"
Pusseldag...
27 maj 2010 09:49
  Outfits   

I dag är Julia sjuk så det blir ett lite tajtare schema för oss alla här för att pussla ihop dagen. Var och hämtade bilen på verkstaden i morse efter att vi lämnat barnen och nu ska vi in och fotas i studion efter det åker jag med lillkillen till läkaren och eftersom han missar lunchen på förskolan så tar vi lunch ihop. Lotta jobbar 11-13 i butiken, Evelina åker sedan ner för att jobba 13-16 då jag har inköpsmöte med OBJECT och sedan jobbar jag 16-18, skulle egentligen haft ett möte till men det fick jag avboka...
puh nu kör vi ;)

Jag har på mig funky-jeansleggings , "fitto tank", "sasa denimjacket" och "nosy"-armbandet.
Evelina har på sig "fasta true pant" "officiel u -neck", nalin" och "smith jersey blazer".
Godmorgon
26 maj 2010 10:35
  Outfits   

Här har varit en intensiv morgon. Efter jag lämnat barnen så hämtade jag upp Kalle vi bilverkstaden där han lämnat in bilen, sedan till jobbet så Kalle kunde börja fota Evelina och jag åkte till dotterns skola för att träffa nya fröken som hon ska få nu när hon börjar första klass ;)
Nu är det dags för mig att hoppa in i fotostudion för att fota de blommiga leggingsen som jag har på mig i dag =)

Jag har på mig aprikost "officiell u-neck", " wallop"-tunikan och nya legingsen "aprint Shop Leggings"
Snabbt stopp...
25 maj 2010 12:48
  Outfits   

Så nu har jag tränat klart och stannar till en snabbis på webshoppen. Vår lokal ligger nämligen i samma byggnad som gymmet så det är svårt att bara åka förbi ;P

Jag har på mig "fepy dress" som det blev påfyllning av i dag och jeansleggingsen foxy som snart kommer in igen i alla färgerna =)
En dagens på tjejerna...
25 maj 2010 10:25
  Outfits   

Här ser ni vad Maria och Evelina har på sig i dag på jobbet...
Maria har "denima dress" och Evelina har på sig sin munkjacka
"cassie" (som många av er bett att få se på) under har hon nya tunikan
"denna dress" som kommer upp om ca 30 minuter ;)
... nu ska jag slita mig från datorn och dra till gymmet ;P
  Föregående   Nästa