Ny härlig vecka men hjälp vad svårt det var att komma upp i morse, blev liiite sena så det fick bli frukostmacka här på jobbet ;) I dag har vi fullt upp, det märks att kylan kommit för nu är det massa stickade plagg, ytterplagg, vantar m..m som beställs men framförallt de tre senaste OBJECT-tunikorna - ni är heeeelt galna i dessa modellerna ;P
Jag har på mig underbara "rico"-byxorna, "officiel"-linne, nya spetsskjortan "lacey long shirt" och smyckena "jill", "foxy slim" och bisse"-örhänget.
Litet tips... ett par "tuva"-örhängen finns nu på webshoppen såg jag just, först till kvarn...
I dag har vi en disig dimmig dag men inget regn i alla fall ;P Har precis ätit härlig söndagsfrukost och nu är det dags för hembakad äppelpaj med egna äpplen ;)
Har på mig "stagg pants", "officiel"-linne och underbara OBJECT-hoodiesen "ashley".
Ja det är en heeelt fantastisk höstdag här i Göteboorg i dag - sååååå härligt =) Nu ska vi iväg på kalas, jag har på mig "telyn"-leggings, "officiel"-linnet och underbara "loral" (som kommer in igen nästa vecka =)
Ha ha ha ja vad ska man säga om klädseln i dag... den nya stickade tröjan från ONLY har verkligen alla kärat ner sig i här på Mandel... Den kommer upp i dag och heter "give away knit" och det är väl ett passande namn för en tröja som kostar 199 kr ;P Jag har på mig sköna leggingsen "comfor panel", "officiel"-linnet, coola OBJECT-linnet "fanzy tank" och underbara collegejackan "sporty" . Emma har på sig den fina OBJECT-koftan "jang cardigan" "officiel"-linnet och "dental" som kommer upp i dag (samma kvalitet som strumpbyxan). Resten av tjejerna inkl. vår praktikant Sanna har alltså på sig nya tröjan "give away" och svarta leggings/strumpbyxor.
Nu ska vi snart ha vårat fredagsmöte här på webshoppen så jag håller på att lägga upp frukostmackorna från "Lasse Maja".
Jag har på mig sköna leggingsen "comfor panel", "officiel"-linnet, coola OBJECT-linnet "fanzy tank" och underbara collegejackan "sporty" som kommer in igen nästa vecka =)
..Evelina har på sig svarta strumpbyxor, knästrumpor (som vi väntar in flera modeller av nu i oktober månad), "Officiel long tank" och "Maja Knit Top". Emmelie har på sig "Funky Foxy Summer", "Officiel long tank" och "Glamour Long Knit" ;P
Hjälp vad mörkt det är nu på morgonen när man går upp, det tar verkligen sin lilla tid innan man piggnar till ordentligt. Jag har väckarklockan från Philips som börjar med att en halvtimme innan alarmet ringer så tänds själva lampan gradvis för att kroppen ska få en känsla av gryning och jag måste säga att det funkar, de sista dagarna har jag vaknat endast av ljuset så jag har sluppit alarmet ;P
I dag har jag på mig nya leggingsen som kom in i går "mind lace", "officiel"-linnet, underbara långkoftan "alpine" och örhängena "rie creols".
...Evelina har på sig den supersnygga klänningen "Ina Dress" som kommer upp idag och matchar med svarta strumpbyxor "New Nikoline Tights" och kavajen "Tott". Emmelie har på sig den trendiga spetsboleron "Beauty" som också kommer upp idag, linnet "Officiel U-Neck", Kjolen "Layer Party Skirt", strumpbyxorna "New Nikoline Tights" och halsbandet "Kit Necklace" ;P Så var beredda kl.11.10 då dagens plagg kommer upp!
Evelina har på sig långklänningen "Tess Long Dress", koftan "Angee Knit Cardigan" och över skinnjackan "Cordel Leather Jacket", hon matchar med guldsmyckena "Bit Bracelet", "Kit Necklace" och har bältet "Kreo Leather Belt" i midjan. Emmelie har på sig "Cleave 5 P-Twill Svart", den randiga tröjan "Maja Knit Top", skinnjackan "Julle Jacket" och den härliga stora scarfen "Allcolori Scarf" ;P