Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Blåsig dagens på tjejerna...
24 maj 2011 10:22
  Outfits   

Emmelie har på sig byxorna "Malou Mix Pants", linnet "Rodeo" och kavajen "Zakka". Evelina har på sig strumpbyxorna "New Nikoline Tights", tunikan "Lotas Tunic" och bältet "Enya Slim Leather Belt"
Godmoooooorning...
24 maj 2011 08:53
  Outfits   

I dag blåååser det verkligen så det tog ett tag innan vi fick till dagens foto här ;P
Solen skiner iaf och det är alltid härligt, hoppas solen är kvar till min lediga dag i morgon också, vore sååååå skönt =)

Jag har på mig underbara "cleave 5 p 163", och nya OBJECT-linnet som kom in igår "hot tunic" som jag verkligen rekommenderar. Smyckena för dagen är "cornelia" (som ännu inte kommit), "join leopard", "mercury", "vexa", "glow"-ringen och "eternity".
En dagens på tjejerna...
23 maj 2011 10:21
  Outfits   

Evelina har idag på sig kjolen "Ayano Skirt", den nya färgen på "Officiel u-neck" som kommer upp idag och koftan " Robes Cardigan". Emmelie har jeansleggingsen "Duffy Denim", spetslinnet från Object "Pylle 64" som också kommer upp idag i härliga färger, och skjortan "Janita 3/4 Tunic" ;P
Wiiiihoooeee!!!
23 maj 2011 08:55
  Outfits   

I dag kommer äntligen de nya knalliga färgerna på storsäljaren "officiel"-liinnet!!!
Det är u-neck-modellen som gäller nu då den är lite somrigare eftersom den är liiiiite mer ringad i nacken så den rekommenderar jag verkligen, den är fortfarande skönt lång i modellen.
Fyll nu på garderoben med massa bra färger, jag har redan tagit dubbelt av den gröna och självklart även den tuskosa jag har på mig (svart och vitt har jag redan dubbelt av då jag har dom sååååå mycket).

Jag har på mig underbara "cleave 5 p-Twill" i vitt som jag VERKLIGEN rekommenderar nu till sommaren, "officiel"-linnet, "ira"-linnet och smyckena "ajo", "nine life", "join leopard" och ringarna "glow" och "eternity".
Lördagsbubbel...
21 maj 2011 19:09
  Outfits   

I dag var det "Göteborgsvarvet" här i stan, en årlig tradition som drar många löpare till Göteborg så det har varit full fokus på detta i stan.
Vi har flera kompisar som sprungit så nu ska vi hem till några och fira att de varit såååå duktiga ;P
Jag har på mig favvobyxorna "gli" och underbara skjortan " molly 3/4" tillsammans med... NYA FÄRGEN på "officiel u-neck" som kom in i fredags så på måndag får ni tokshoppa alla nya knallfärger som kommer upp på webshoppen då =D
Kalasdags...
21 maj 2011 11:01
  Outfits   

Nu är det dags för dotterns födelsedagskalas här hemma för kompisarna så nu blir det full fart de närmsta två timmarna =)
Fredagsoutfits...
20 maj 2011 10:35
  Outfits   

Solen skiner på oss i dag så det är verkligen en hääärlig fredag =D
Emmelie har på sig fina OBJECT-tunikan "scilla" och funky foxy-leggingsen.
Jag har på mig "julie"-klänningen/tunikan och "mesella"-leggingsen.
Elina har på sig nya kjolen som kom i går "ayano" och coola leopardlinnet "iconic".
Evelina har på sig "sweeta"-toppen och "funky foxy".
Fredagsfrukost..
20 maj 2011 08:37
  Outfits   

Nu ska vi snart ha vårat fredagsmöte här på webshoppen och frukostmackorna är på plats ;P
I dag kommer äntligen den efterlängtade OBJECT-klänningen som jag tipsade er om i går och massa annat snyggt och det blir även två efterlängtade påfyllningar... av det jag har på mig i dag faktiskt ;P
Klänningen/tunikan "julie" och leggingsen "mesella" har jag på mig i dag och det blir alltså påfyllningen av dessa plagg nu kl 11.
Smyckena för dagen är "join leopard", "cornelia" (som är lite fösenad leverans på, troligtvis om en vecka), "vexa" och halsbanden "ajo", "we necklace"
Sommarfärger...
19 maj 2011 15:05
  Outfits   

Nu väntas det in massa härliga plagg i FÄRGER!!!
Klänningen höst upp till vänster kommer nu i maj och kostar 299 kr.
Toppen bredvid kommer i juni och kostar 199 kr.
Gröna klänningen till vänster kostar 199 kr och den bredvid kostar 239 kr, bägge kommer i juni månad.
Ha ha ha - gissa vad vi gillar idag...
19 maj 2011 08:34
  Outfits   

.. väldigt komiskt när jag kommer till jobbet i dag och möts av Emmelie och Evelina som båda har nya kavajen som kommer i dag OCH coola linnet "rodeo".. precis det jag har på mg upptill i dag också =)
Jag har på mig suveräna jeansleggingsen "funkky highwaist", "rodeo tank"-linnet och nya kavajen som kommer i dag "zakka". Smyckena för dagen är "cornelia", "join leopard", "glowringen", "eternity"-ringen, "nine life", "ajo" och "we"-halsbandet. Mobilväskan "prima" är såklart alltid med.
Emmelie har på sig "funky foxy", "rodeo"-linnet och såklart nya kavajen "zakka".
Evelina har på sig cool långkjolen "tess", "rodeo"-linnet och kavajen "zakka".
  Föregående   Nästa