Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Solig dagens...
2 april 2012 10:20
  Outfits   

Ja solen skiner men det är fortfarande kyligt här så vi springer snabbt in när fotot är taget ;P

*Jag har på mig det superfina linnet "nissi" som kommer in i dag igen (storsäljaren från i fjol)´, "officiel tank top" och sköna "ultimate"-jeansen.
* Therese har på sig den fina maxiklänningen "maki long" som kommer i dag (kanonpris 179 kr) och coola jeansjackan "chris".
*Joline har också på sig det suveräna linnet "nissi" (kommer i fyra fina färger), "officiel"-linne och underbara "funky fast".
* Fanny har på sig dagens fina Vila-blus i härligt mönster "lama" och "funky wow".
Godmorgoooon...
2 april 2012 08:42
  Outfits   

... jag skippar min grävblogg och fortsätter här istället ;P
I dag kommer det in massa finfina plagg så ni kan blir snyggt klädda lagom till påskhelgen.
Nu kommer bla långklänningen som jag tipsade om igår, den fina Vila-kjolen som är längre baktill, storsäljaren "nissi" från i somras kommer i nya färger, en heeelt ljuvlig cardigan med 3/4-ärm och massa andra godsaker.
Jag har på mig "funky hw", "officiel"-linne, "amaya"-tunikan och "bow"-jackan.
Skenet bedrar...
31 mars 2012 10:54
  Outfits   

Ja i dag är det soligt men kallt kallt kallt... Skulle bara ta ett snabbt foto innan jag åker med lillkillen till simskolan;)
Jag har på mig "funky hw" och sköna toppen "stars".
Fyra dagens...
30 mars 2012 10:21
  Outfits   

I dag är Fanny ledig för hon är i Stockholm över helgen så ni får nöja er med oss fyra här;)

* Joline har på sig nya underbara Vila-klänningen "gospel" som jag verkligen rekommenderar (kanonpris också 299 kr).
*Amanda har på sig "lavish" och fina toppen "anzu".
Jag har på mig nya sjalen som kommer i dag "noa", low prince", "officiel"-linne, "pool long tank"-liinnet, "new nikoline" och kavajen "evita"
* Therese har på sig nya sköna tunikan/toppen "bessa" som även kommer i svart och grönt (rekommenderas verkligen), "up c light"-jeansen och coola "chris"-jeansjackan.
Freeeedag...
30 mars 2012 08:54
  Outfits   

Underbar soliiig fredag - så härligt =D
Vi ska sätta och här nu och ha våran fredagsfrukost på webshoppen, sedan blir det full fart med att få lart dagens plagg och i dag kommer det bla upp en såååå fin sommarklänning från Vila, skön tunika/top, linne, sjal och äntligen kommer de svarta långa "funky noel".

Jag inviger de nya jeansshortsen som kom i går "low prince", "officiel"-linne, "pool long tank"-liinnet, "new nikoline" och kavajen "evita" som kommer in till sommaren igen=)
Tre dagens...
29 mars 2012 10:09
  Outfits   

Ja nu kommer det in mer och mer vår-och sommaplagg så jag hoppas ni har hunnit rensa garderoben så ni har plats för alla härliga nyheter=)

*Fanny har på sig den superfina Vila-klänningen "lisoo" som jag verkligen rekommenderar (har redan tagit den själv), nya coooola mönstrade strumpbyxor "aprint" och skärpet "hagen".
* Joline har på sig nya supersnygga jeansshortsen " low prince shorts", "pylle 91" som kommer i nya färger i dag (var snabba för ni vet ju hur galet snabbt den brukar sälja) och sjalen "nelly".
* Therese har på sig underbara Object-toppen som jag tipsat er om tidigare "alicia", "officiel"-linne och underbara "chang chinos".
Godmorgon
29 mars 2012 08:56
  Outfits   

Veckorna rusar verkligen iväg tycker jag, imorgon är det redan fredag och snart är det ju påskhelg också=)
I dag kommer det upp massa finfina plagg bla två stycken underbara tunikor = den jag har på mig och en heeel underbar tunika/klännnigen med spets upptill som påminner om storsäljaren från Vila från tidigare säsong.
Nu kommer även ny modell på jeanshorts i både jeansblått och svart som sitter supersnyggt och lite annat smått och gott=)

Jag har på mig den nya tunikan som kommer i dag som jag norpade direkt såklart ;P "getit" heter tunikan och jag har sköna "officiel"-leggingsen, smyckena för dagen är "zummu", "zalla", "join leopard", "join steel balls", "courtney".
Vårens stora färg är... apriiikost!
28 mars 2012 10:12
  Outfits   

Jag gillar verkligen vårens alla underbara färger i år och nu har det äntligen kommit mycket av den ljuvliga aprikosa nyansen som är såååå fin=)
* Therese har på sig linnet "pool" som kommer i dag, sjalen "novalee" och coola "funky fast".
* Jag har på mig coola oversizeskjortan "nomim" som kommer i dag, "funky hw" (som kommer in igen i april i den här tvätten) och smyckena "leopard"-ringen, "join leopard", "courtney" och "join steel balls" (som snart kommer in igen.
* Fanny har på sig dagens ljuuuvliga festklänning från Vila "sylvester" och "new nikoliine".
*Joline har på sig sköna "funky fast", det rosa "officiel long tank"-linnet och underbara Objecttröjan "rust knit" som kommer i dag. Den superfina skinnväskan hon har över axeln kommer också i dag och den är bara sååå cool i en mjuk ljuvlig skinnkvalitet: "odell".
Bländad av morgonsolen...
28 mars 2012 08:53
  Outfits   

Ha ha ha, ja här får man kämpa för att ha ögonen öppna för solen är verkligen stark redan nu på morgonen=)
Underbart med vårsolen här nu, tänk att påskhelgen är nästa vecka och då hoppas jag verkligen att vi får en stoooor sol över hela landet=D

I dag kommer det en fin festklänning från Vila som är perfekt till påskafton tex ;)
Nu kommer även ett coolt linne, underbar Object-tröja i finstickad kvalitet, suuuuperfin mönstrad chiffongskjorta från Vila och lite annat smått och gott=)

Jag har på mig sköna "funky hw", "officiel"-linne och suuupersköna "mila poncho" som jag verkligen rekommenderar. Favvohalsbandet "fobo" har jag också och siuveräna mobilväskan "zalie".
Soliiiiig dagens igen...
27 mars 2012 10:30
  Outfits   

Är ni laddade för lite härlig vårshopping idag, nu kommer tex de snygga jeansshortsen och den finfina spetskjolen som jag tipsat er om här.
* Jag har på mig sköna collegetunikan från Vila som kommer i dag "need", "funky coat hw" och flätat skärp.
* Joline har på sig nya ljuuuvliga kjolen "lavish", toppen "citi" och cooola jeansjackan "new suri".
* Fanny har på sig coola "funky noel", "freddy"-skjortan och "vido necklace".
* Therese har på sig nya supercoola jeansshortsen "nicolai", "officiel"-linnet i rosa, "anzu" och "new nikoline".
  Föregående   Nästa