Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Värmande inspiration från oss...
7 november 2012 11:39
  Outfits   

Ja vinterkylan är ju här för många så vi tänke ge er lite värmande inspiration från oss tre här i dag=)
* Joline har på sig suveräna Soya-kappan "Ina 10", "Ning Knit", "Pylle 70", "Funky hw Leg 11", "Ardel Hoody" och "William" Knee.
* Jag har på mig "Funky Coat HW Legging", "oficiel L/S" och ponchon "Lisva" på översta bilden och på nedersta har jag suveräna koftan "Calila" och tubsjalen "Vetta" till.
* Therese har på sig "Vanco"-kappan, fina "Purify"-tröjan, "Pylle 70", "Funky Coat HW Midnight Legging" och halsbandet "Kool".
Dagens på tjejerna...
7 november 2012 10:25
  Outfits   

Solen skiner lite på oss i dag och det känns verkligen härligt, en vacker höstdag har vi här i Göteborg i dag=)
* Joline har på sig nya superfina Vero Moda-klänningen "marina" som kommer upp i dag och fina "office"-tights.
* Therese har på sig suveräna "maya"-kavajen som kommer i den här nya färgen och i svart i dag (rekommenderas verkligen, en dunderstorsäljare som är grymt snygg och skön). Nertill har hon på sig coola "funky worn hw" och suveräna "Pylle 70"-toppen med spets nertill (nätt 3/4-ärm) som kommer in i nya fina färger i dag.
Goodmoooooorning...
7 november 2012 09:35
  Outfits   

Ja ni har väl inte missat att det blivit påfyllning av den här supercoola döskallescarfsen "rine" som sålde slut grymt snabbt första gången vi hade den inne=) I dag kommer äntligen den suuuveräna "maya"-kavajen (som jag hade på mig i går) och den kommer både i svart och en cool blå nyans.
Ni får bara inte missa den fantastiska VeroModa-klänningen med spetskjolen nertill som också kommer i dag (kolla inlägget från helgen där jag la upp bild på den).
Jag har på mig favvojeansleggingsen "Funky Old Worn HW", "Officiel"-linne, "Izumii"-tunikan och underbara kavajen "Evita" som kom in i går igen. Scarfsen är suveräna "rine" och smyckena för dagen är bla "colette och "square"-ringarna.
Tjejkväll...
6 november 2012 16:38
  Outfits   

Nu ska jag iväg till kompis och ha en härlig tisdagkväll med vin och annat gott=)
Jag har på mig favvotunikan "Germaine 1" och suveräna "Be Shiney"-leggingsen, hoppas ni också får en mysig tisdagkväll, ni har väl inte missat att storsäljaren "evita" kommit in i dag=)
Inspiration från tjejerna...
6 november 2012 10:25
  Outfits   

Här har ni nu den superfina Vila-klänningen som jag vet att många av er väntar på, vackert transparent tyg med fina spetsdetaljer som ger den rätta festlooken.
* Joline har på sig underbara oversizetröjan "kaktus" (finns inne nu) som jag verkligen rekommenderar - perfekt tröja till vardags som man kna ha både till tunna strumpor som här och till coola jeansleggings. Sjalen "jenil" kommer i dag och är med fina stjärnor och små små nitar som glimrar snyggt och strumpbyxorna "vira" kommer också i dag - rekommenderas till säsongens alla kommande fester.
* Therese har på sig suuuperfina klänningen "upside dress", "officiel"-line och sköna "office leggings".
Tadaaaa - kolla vad som kommer i dag!
6 november 2012 08:38
  Outfits   

Nu kommer den superfina tishan med coola tigerhuvudet i paljetter som jag verkligen rekommenderar, kommer bli en favvo direkt=)
I dag kommer även den superfina Vila-klänningen som jag visade er här i helgen i tunt transparent tyg med spetsdetaljer som är såååå fin=)
Nu kommer även nya army-färg på både "officiel long tank" och "officiel long l/s".

I dag har jag på mig mig underbara byxorna "nanna" som jag verkligen hoppas att ni är många som lyckats få tag på för jag älskar verkligen den här modellen, tishan "tigeehead", "maya"-kavajen
Dagens på tjejerna...
5 november 2012 10:10
  Outfits   

Ja här har ni tjejena som tipsar om lite nya plagg=) * Joline har på sig de suveräna byxorna "geller" som kommer in i den här snygga röda färgen i dag, coola spetslinnet "izumi" som också kommer i dag som hon har med ett "officiel"-linne under. * Therese har på sig den grymt snygga Object-kavajen "le spezia" som kommer i dag tillsammans med "haileys"-toppen, "live love lace"-linnet och suveräna "funky worn hw leggings 2".
Gooodmoooooorning...
5 november 2012 08:52
  Outfits   

Hoppas ni alla haft en skön helg så ni känner er laddade för en ny härlig vecka här=) I dag kommer det upp härliga plagg och coola smycken från Edblad med små små kors som är supetrendiga=)
Jag har på mig sköna "Funky HW Legging Denim 2", "Live Love Lace" och sköna oversizetröjan "OPI Sweat".
Lördagsfix...
3 november 2012 16:17
  Outfits   

Jag och barnen tog en sväng till IKEA för at köpa lite smått och gott som behövs för snart ska vi riva ut hela garaget så jag köpte massa bra förvaringslådor m.m.
Det var heeelt fel dag att åka till IKEA i dag kan jag säga, en regnig lördag rätt nära efter löning borde jag ju veta bättre än att åka just dit;P
Phu, fick till slut tag på det jag skulle men tappade helt shoppinglusten på allt det där lilla extra som jag tänkte kika på, kanske lika bra det för plånboken ifs;)

Jag har på mg sköna "funky" och suveräna oversize-tröjan "leopold" som kommer in igen (för tredje gången) nu i veckan.
Fredagstjejerna...
2 november 2012 10:02
  Outfits   

Här har ni oss och nu har vi firat Therese som fyller år i daaaaag=D
* Sofia har på sig fina tröjan "hunter" som kommer upp upp i dag och även coola döskallesjalen "jowie", fina kjolen "runa", "officiel"-linne och "office"-tights.
* Jag har på mig nya koftan "etta" som kommer upp i dag i både den nya färgen jag har här och påfyllning på den cremefärgade som sålde slut på några timmar i förrgår. Jag har även på mig suveräna "funky old worn".
* Joline har på sig snygga toppen "coated lace", "runa"-kjolen och "new nikoline".
* Amanda har på sig fina kavajen "becca", "fazilla"-klänningen och "office"-tights.
* Födelsedagstjejen har på sig underbara paljettkavajen "sequinna", "raina" som kommer i dag (rekommenderas verkligen), "live love lace"-linnet och "funky hw".
  Föregående   Nästa