Nu då var det fredag i dag och vi har en småregning dag här i Göteborg men det är fortfarande lite vårkänsla i luften så det känns härligt, jag lämnade vinterjackan hemma även i dag vilket känns underbart.
Till alla Ajlajk-fans tunt om i landet måste jag bara rekommendera dagens ljuvliga top i mjuk fin bomullskvalitet med Ohm-tecknet på ryggen (Therese har redan norpat den själv och jag kommer också ta den själv). Nu kommer även ett cool träningsset (som går att ha även till vardags) med coola shorts och hoodie i trendiga blankare kvalitet, snygg nätt vårkappa, coolt mönstrat linne och en perfekt sommarklänning till kanooonpris.
I dag kommer även superfina smycken från Edblads vackra vår kollektion.
Jag har på mig coola Vila-byxan "
Vijula" som ännu finns kvar några av på kampanjen som håller på tom måndag så passa på att norpa dessa som redna blivit vår favorit-modell här på jobbet (både jag, Charlotte och Jennifer har tagit dom själva). Väskan är suveräna "
Pcjorgie".