I dag har vår lilla Sigge fått gå ut i koppel för första gången och det var mycket spännande för honom så nu har han fått mersmak för världen där ute;P
Nu har vi precis varit iväg på Långedrags Värdshus och ätit julbord hela gänget här och med tanke på hur helt fantastiskt deras dessertbord är så kan jag säga att vi alla är helt fullproppade nu;P
Nu alla söta Mandel-kunder kommer ni att få tablettaskar från oss här på Mandel igen. Vi har precis fått våra nya askar som vi nu gjort med ett fint hjärta på till er, hoppas det ska smaka=)
Årets Lucia skulle utses här på webshoppen och här har ni filmen som även visar bakom kulisserna. Vi vill varna känsliga tittare för detta är en film fylld med både dramatik, svek och och brustna löften men det finns även hopp och glädje =) En rikitgt Glad Lucia till Er Alla från oss här på Mandel=)
I dag släpper vi Mandels starkaste film hittills... Det är en film som innehåller dramatik, svek, brustna löften men också tro, hopp och glädje. Klockan 10:30 släpps filmen här på bloggen så bänka er framför datorn med en kopp kaffe =D
Ja vi var ju inte hemma till adventshelgen så jag ligger lite back här med rätta adventsstämningen med ljus och annat pyssel. Nu sitter jag här i kväll med julmusik på och tänker få till banden till adventsljusen och barnens granar som de får hänga en ny dekoration på varje dag fram till julafton. Stormen viner som tusan här utanför och piskar snöblasket mot rutorna men här inne brinner brasan så det är bara mysigt... än så länge iaf;P ...jag tror jag får värma på lite glögg till mig här också så jag kommer i den rätta stämnngen;)
Idag ska ni få kika på vad Therese har gjort för köp... Ganska färglöst, men svart & grått funkar ju till det mesta =)
*Therese har på sig nya toppen som kom upp idag, "Bat Sleeve" tillsammans med jeansleggingsen "Just Jute HW". På stången hänger även sköna byxan "Rikka", kavajen "Anette" (som hon även har i svart & blått), klänningen "Amaze" (som är suverän att även använda som en topp), coola linnet "Toledo", och koftan "Noir" med snygg stjärna på ryggen. Ringen "Mist" och väskan "Diana" har också fått följa med =)
Ni har väl inte missat att animalprint fortsätter vara stort även fram i vår & sommar? Här är bilder från inköpsmötet med Vero Moda, och som ni ser är det mycket av det coola printet som dyker upp även framöver! Så passa på att handla era favoriter redan nu...
Vi har varit i kontakt med Posten och enligt de ska de flesta paketen från helgens, måndagens och tisdagens ordrar nu vara sorterade och de jobbar fortfarande på att få klart resterande. Troligtvis ska dagens paket inte påverkas av detta. Så det är bara att shoppa loss! =)