Nu har jag precis beställt in lite nya fina plagg för omgående leverans här... Kavaj/vårjackan kostar 399 kr Sjalen kostar 129 kr Jeanskjolen kostar 279 kr Ringen kostar 99 kr
Ja i dag har ni allt gillat plaggen som kommit in =) Framförallt är det VILA-tunikan "whisper" och nya omgången av OBJECT-tunikan "pacific" som sålt bäst =) Jag tog "whisper" själv, känns som en prefekt tunika till allt nu och hela våren framåt =)
Kalle hade med sig dagens nyinkomna plagg hem så jag skulle kunna skriva alla texterna hemifrån nu när jag är ledig md barnen =) Har precis NU gjort klart allt så i morgon får ni vara snabba för då kommer bla den efterlängtatde tunna tunikan med animalprint från VILA upp som jag tipsat er om här tidigare - såååå cool!!! Godnatt, "ses" här i morgon ;P
Här har ni lite vårjackor att börja fundera på redan nu för snart är de här... trots kyla och snö så ska det ju komma varmare väder framöver ;P Jackan längst ner till höger är från OBJECT och de andra tre är från VILA. Jackan längst upp till vänster kostar 699 kr och den bredvid 399 kr. Jackan längst ner till vänster kostar 699 kr och den bredvid kostar 899 kr.
I helgen fotade vi klart de sista barnplaggen som kommit in så idag kommer det upp massa nyheter till både flick och pojk som direkt säljs för halva priset så var med här ca 10:10 och gör lite finfina kap på helt nyinkomna modeller =)
I dag sålde jag verkligen de nya hogan-örhängena när jag var i butiken i stan, framförallt de röda var poppis som julklapp =) Ponchon "arrow" har vi nu sålt nästan helt slut på i stan, jag har den ju själv och bara älskar den =)
Nu när det är så kallt ute så är det skönt med lite härliga plagg att gosa in sig i. Jag har själv de supersköna collegebyxorna "lotus" och ponchon "arrow" och detta är plagg som jag verkligen rekommenderar... mina ivy är perfekta sköna slapparbyxor hemma och ponchon är suverän när man vill vara snyggt kläddd OCH varm =) Sköna koftan "army" kostar 359 kr Ponchon "arrow" kostar 449 kr. Collegebyxan "lotus" kostar 239 kr och våra underbara baggy jeans som blivit mångas favorit kostar 599 kr.
De nya stretchjeansen från ONLY som kom in i måndags blev ni ju helt galna i så nu har jag beställt in fler i den mörka tvätten så de bör vara här nästa vecka hoppas jag =) Partylinnet "billie" kommer också in igen och med lite tur är det här innan helgen!
Om ca en halvtimme kommer äntligen påfyllningen på både costar dress och call shirt!!! Var nu supersnabba för ni är väldigt många som väntar på dessa plagg, även OBJECT-tunikan kommer in igen i dag =)
Jag måste ju bara tipsa er om att fylla på till tex adventskalender (om ni gör sådana till barnen nu), julklappar, kalaspresenter till barnens kompisar eller bara att fylla på "presentskåpet" med lite fina "bra-att-ha"-presenter... Eftersom vi ska upphöra med barnkläderna så finns det ju nu massa små bra accessoarer till kanonpriser, tex 3 par hårspännen för 9 (!) kr, diadem för 29 kr och fint rosettarmband (som även passar vuxna) för 24 kr. Så passa på att bunkra upp med suveräna små presenter nu, hårspännen går ju alltid åt tex ;)