Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Smart reashopping...
9 juli 2012 16:32
  Shopping   

Passa på nu att spana in bra plagg på rean som funkar till hösten också.
Här kommer några tips från mig här:
Fina koftan "tiba" för 199 kr nu.
Sköna oversizetröjan "maria" för 259 kr nu.
Coooola fakeskinnjackan "belta" (som jag har själv) kostar nu 279 kr.
Suveräna trenchoaten "tara" med ärm som man kan rulla upp och få en nätt 3/4-ärm, kostar nu 399 kr.
All rea 50%
6 juli 2012 16:48
  Shopping   

Nu sänker vi de reaplagg som tidigare har varit på 30% till 50%. Detta är den sista sänkningen som görs så vi hoppas att ni passar på att fynda!
Wiiiihooooeeee
4 juli 2012 08:24
  Shopping   

Idag kommer den superfina tunikan "sille" in!!!
Underbar modell som ni bara inte får missa så håll koll på Webshoppen som vanligt runt 11-snåret;)
Påfyllning...
29 juni 2012 14:45
  Shopping   

Var med nu kl.15:15 för då blir det påfyllning på "Meltem"-top som sålt hur bra som helst och svarta "Funky hw 3/4" samt "officiel"-linnen!!! Postis kom även med Edblad påfyllningar så det kommer också upp. =)
Nybeställt...
29 juni 2012 12:36
  Shopping   

Den här fina tunikan har jag precis beställt in nu, känns perfekt nu i sommar med de fina spetsdetaljerna.
Modellen påminner om den fina toppen "sille 3/4" som kom upp i dag på webshoppen fast den här är då lång istället=)
Wiiiihoeeeeee!!!
29 juni 2012 09:28
  Shopping   

Nu blir det påfyllning av den småblommiga "calista"-klänningen som och den suuuperfina stickade tröjan "filene" med zipdetaljerna som kommer i två helt nya färger!!!
Var snabba nu för dessa plaggen sålde ju slut snabbt som tusan när de kom in i början av veckan!
Det blir påfyllning i daaaag!!!
27 juni 2012 09:52
  Shopping   

Wiiihoooeee - gissa vad postis precis kom med nu...
Vi skyndar oss och räknar igenom boxarna så de kommer upp med dagens nyheter kl 11:00 så var snabba då!!!
Mina reatips...
27 juni 2012 09:21
  Shopping   

Jag tycker att det finns massa fint nu på rean och här har jag plockat ut fyra favoriter som jag verkligen rekommenderar:
* Nummer ett är såklart "amaya"-tunikan för den är verkligen såååå grymt snygg och nu till ett kanonpris på rean=)
* Sköna tunikan "noa" har jag själv (se gårdagens dagens-foto här) och den är suverän när man vill vara lite snyggt klädd till vardags.
* Suveräna korta jeansjackan "cup" har jag använt sååååå mycket den här säsongen och den rekommenderar jag verkligen.
* Vila: suveräna jeans "filipi" finns med i flera olika tvättar nu på rean och jag gillar verkligen den modellen då den är mjuk och skön att ha på sig, dessa på bilden är "filipi 1701".
Pssssst...
27 juni 2012 07:43
  Shopping   

... i dag kommer den coola tröjan/tunikan med zipdetaljerna in som jag tipsade om i måndags=)
Shopping i reastart
26 juni 2012 14:05
  Shopping   

Nu drar rean igång om ett par timmar. Vi kommer jobba järnet för att plocka och packa era första rea-ordrar ikväll och imorgon :)
Då det brukar komma in extremt mycket ordrar det första dygnet så har vi ingen möjlighet att sampacka eller ändra i ordrar. Fanny är sjuk idag men vi ska ändå göra vårt yttersta så att vi får iväg alla i tid.
  Föregående   Nästa