Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Tjohooo - påfyllning!
12 mars 2013 14:44
  Shopping   

Är ni med nu för det blir påfyllning av storsäljaren "Jacey" från Soya som sålde snabbt som tusan när den kom upp här i fredags, den kommer i dessa två färgerna här.
Det blir även påfyllning på bra basplagg som hunnit sälja slut, tex "Maxi My Long Singlet" och bra modeller i "Officiel"-serien.
Håll koll på webshoppen nu kl 15:15 när påfyllningen kommer upp=)
Wiiihoeeeee - påfyllning!
11 mars 2013 14:46
  Shopping   

Nu blir det påfyllning av supersnygga "Chris"-jackan med säsongens trendiga fakeskinnärm (jag norpade den precis själv här;P).
Det blir även påfyllning av suveräna "Gamma"-leggingsen och "Cleavo 7/8 163" med den fina zipdetaljen nertill som ni verligen gillat så var snabba nu ni som missade er storlek sist=)
På tåget på väg till Göteborg
10 mars 2013 18:00
  Eva tipsar  /  Shopping   

Ja nu sitter jag på tåget på väg hem efter en mysig Stockholmshelg.
Lite sämre uppdatering i dag för vi har varit på stan hela dagen men nu är jag fast på tåget tre timmar så jag ska fixa mer bilder till er från inköpsmötet med Vila m.m så ni får se mer godbitar som kommer.
Jag tänkte passa på att tipsa om en suverän ansiktskräm (BB-cream) jag fick i födelsedagspresent av syrran nu som slätar och jämnar huden till så man får en fräsch look - rekommenderas verkligen=)
Nu ska jag bara ta mig en klopp kaffe och sedan ska jag ge er fler fina bilder från VIla-mötet i torsdags=)
Påfyllningar...
8 mars 2013 14:39
  Shopping   

Nu blir det påfyllning på det suveräna spetslinnet "Live love lace" i svart & vit, storsäljaren "Lukas love ", och "Officiel tank top". Jeansen "Skinny reg." kommer också i alla tre tvättarna samt den snygga "Nanna hw" med zipdetaljerna. Kl. 15:15 är det som gäller...
Påfyllning i daaaaag!!!
5 mars 2013 14:35
  Shopping   

Nu blir det påfyllning igen av suveräna "Marik"-jackan så var med nu alla ni som missat den de senaste gångerna som den kommit in för det är verkligen en suverän modell!!
Det blir även påfyllning igen av den omtyckta jeansleggiingsen "Funky Foxy Denim" i svart som sålt slut varje gång vi haft den inne nu så dessa rekommenderas såklart också=)
Fina örhänget "Gian" kommer också in i dag igen i den silverfärgade varianten.
Wiiihoeeeee!!!
5 mars 2013 08:57
  Shopping   

Det kommer såååå många snygga efterlängtade plagg i dag så ni måste vara med här nu kl 11:00!!! Om några minuter får ni ett fimklipp här så ni kan se alla godbitar ordentligt för i dag är det verkligen stor-shopping som gäller=D
Wiiihoeeeee!!!
4 mars 2013 14:26
  Shopping   

Var med nu för det blir äntligen påfyllning av BÅDE ascoola "Scenic"-jackan och supersköna "Azura"-byxan nu kl 15:15.
Underbara "lukas love"-toppen kommer även in i den fina korallfärgade och det känns ju härligt vårfräscht nu=)
Fyra denim-favoriter...
3 mars 2013 12:41
  Eva tipsar  /  Shopping   

Jag tänkte passa på att tipsa om några suveräna modeller i denim som vi har inne nu på webshoppen:
* "Cleavo 5 p 163" är en perfekt modell på jeansleggings när man vill ha en skön femficksmodell med lagom hög midja som är med riktig linning, knapp och gylf. Helt grym modell i mjuk fin stretchkvalitet som håller tvätt efter tvätt.
* "Skinny Reg. Ultimate" är som en klassisk jeansmodell i liiite kraftigare denimkvalitet än "cleavo"-modellen, fin femficksmodell med normal midja (liiite lägre än clevo). Perfekt modell som funkar till allt.
* "Funky highwaist denim" är supersköna jeansleggings med den riktigt höga midjan med dragkedja baktill så dessa håller in skönt och är perfekt när man vill ha något över typ tunika, oversizetop eller bara vanlig top eller skjorta. Mjuk underbar stretchkvalitet med snygga algom smala ben.
* "Geller" är jeansleggings med liiite högre midja dock inte lika höga som "funky highwaist" utan lite mer "lagom" hög men som ändå håller in bra. Underbara att ha på sig då stretch-kvaliteten är fantastiskt mjuk och skön så de sitter superskönt på.
Psssst....
1 mars 2013 06:56
  Eva tipsar  /  Shopping   

Wiiiiihoooeeeee - idag kommer underbara toppen "vlatka gaby" in igen i vårens fina färger!!!
Nu kommer även den grymt cooooola fakeskinn-jackan från Vila som jag tipsade er om igår, modellen är suveräna massi som sitter supersnyggt på:)
Tjohooo - påfyllning!
28 februari 2013 14:43
  Shopping   

Kolla vad som kommer upp nu kl 15:15:
Suuuperfina spetslinnet "New Boheme" från Vero Moda kommer i svart och i vitt till samma pris som innan 259 kr.
Nu kommer även påfyllning på "Geller"-byxan i mellanblått som sålt slut och påfyllning av basplagg såsom "Maxi My Lace", "Lukas Love" och populära Edblad.smycken som redan sålt slut igen;P
  Föregående   Nästa